Huizenprijzen in Zutphen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Zutphen, provincie Gelderland.
Zutphen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Zutphen gemiddeld € 444.637. Dat is +13,5% ten opzichte van 2024 en 7,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Zutphen op plaats 222 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Zutphen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 444.637
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 55.700
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,0×
Met landelijk inkomen: 7,3×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Zutphen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 444.637 | +13,5% | € 55.700 (voorlopig) | 8,0× |
| 2024 | € 391.686 | +7,1% | € 53.700 | 7,3× |
| 2023 | € 365.571 | -2,7% | € 50.600 | 7,2× |
| 2022 | € 375.805 | +15,7% | € 46.900 | 8,0× |
| 2021 | € 324.899 | +22,2% | € 44.400 | 7,3× |
| 2020 | € 265.915 | -0,3% | € 42.500 | 6,3× |
| 2019 | € 266.585 | +9,4% | € 41.000 | 6,5× |
| 2018 | € 243.602 | +12,3% | € 38.900 | 6,3× |
| 2017 | € 216.826 | +7,4% | € 37.800 | 5,7× |
| 2016 | € 201.908 | +0,8% | € 37.100 | 5,4× |
| 2015 | € 200.403 | +0,1% | € 35.900 | 5,6× |
| 2014 | € 200.230 | +4,1% | € 35.800 | 5,6× |
| 2013 | € 192.342 | -6,2% | € 34.500 | 5,6× |
| 2012 | € 204.978 | -8,4% | € 34.500 | 5,9× |
| 2011 | € 223.760 | -2,2% | € 34.400 | 6,5× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Zutphen
Wat kost een huis in Zutphen?
Een bestaande koopwoning in Zutphen kostte in 2025 gemiddeld € 444.637, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Zutphen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +13,5% ten opzichte van 2024 en met +67,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Zutphen?
Een gemiddelde woning in Zutphen kost 8,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Zutphen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 94 minuten
- Naar Rotterdam: 123 minuten
- Naar Den Haag: 115 minuten
- Naar Utrecht: 77 minuten
- Naar Eindhoven: 88 minuten
- Naar Groningen: 116 minuten
Zonder file, van het midden van Zutphen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Zutphen betalen gemiddeld € 234 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Zutphen 98 nieuwe woningen opgeleverd: 4,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 2 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 361 | 286 | 326 | 193 | 98 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Zutphen
Zutphen heeft 31 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Braamkamp | 1.255 | € 312.000 | 82% | gemiddeld | +7,6 m |
| De Enk | 2.670 | € 371.000 | 88% | gemiddeld | +8,5 m |
| De Hoven | 2.285 | € 332.000 | 69% | gemiddeld | +6,3 m |
| Deventerweg en Polbeek | 1.430 | € 346.000 | 66% | gemiddeld | +7,3 m |
| Dorp Warnsveld | 3.825 | € 446.000 | 66% | boven gemiddeld | +8,1 m |
| Eme en Broek | 1.700 | € 372.000 | 72% | gemiddeld | +8,5 m |
| Helbergen | 1.555 | € 229.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +7,3 m |
| Helleraetplein en omgeving | 920 | € 268.000 | 49% | onder gemiddeld | +8,1 m |
| Laarstraat en omgeving | 1.760 | € 286.000 | 34% | gemiddeld | +8,8 m |
| Looërenk en Woud | 2.100 | € 486.000 | 87% | boven gemiddeld | +8,8 m |
| Marswegkwartier | 1.765 | € 438.000 | 51% | onder gemiddeld | +8,1 m |
| Moesmate en Tichelkuilen | 1.185 | € 239.000 | 41% | onder gemiddeld | +7,4 m |
| Nieuwstad en Coehoornsingel | 1.530 | € 325.000 | 36% | boven gemiddeld | +8,6 m |
| Ooyerhoek | 2.030 | € 366.000 | 78% | onder gemiddeld | +7,8 m |
| Overkamp | 1.025 | € 476.000 | 83% | boven gemiddeld | +8,4 m |
| Pagemate en omgeving | 1.490 | € 272.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +8,4 m |
| Scheperkamp | 2.115 | € 321.000 | 72% | gemiddeld | +8,1 m |
| Staatsliedenbuurt | 1.230 | € 215.000 | 19% | ruim onder gemiddeld | +8,3 m |
| Stadskern | 2.410 | € 353.000 | 50% | boven gemiddeld | +8,6 m |
| Stokebrand, Bagijnenland en Bronsbergen | 2.010 | € 288.000 | 38% | onder gemiddeld | +7,6 m |
| Vespreide huizen Leesten | 510 | € 588.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +8,1 m |
| Vijver en omgeving | 1.080 | € 212.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | +8,0 m |
| Voorsteralleekwartier | 1.620 | € 271.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +8,0 m |
| Waarden en weerdslag | 1.330 | € 365.000 | 97% | boven gemiddeld | +7,5 m |
| Warken | 690 | € 423.000 | 54% | boven gemiddeld | +9,9 m |
| Warnsveldsewegkwartier-Noord | 1.605 | € 331.000 | 61% | gemiddeld | +8,3 m |
| Warnsveldsewegkwartier-Zuid | 1.600 | € 300.000 | 55% | gemiddeld | +8,1 m |
| Weg naar Laren en omgeving | 1.165 | € 341.000 | 65% | gemiddeld | +8,3 m |
| Welgelegen | 645 | € 384.000 | 64% | gemiddeld | +7,7 m |
| Zeeheldenbuurt | 1.265 | € 203.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +7,3 m |
| Zwanevlot en De Brink | 1.235 | € 249.000 | 50% | gemiddeld | +7,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Zutphen 8,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
