Huizenprijzen in Haarlem
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Haarlem, provincie Noord-Holland.
Haarlem in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Haarlem gemiddeld € 576.569. Dat is +5,1% ten opzichte van 2024 en 20,2% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Haarlem op plaats 52 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Haarlem (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 576.569
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 64.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,9×
Met landelijk inkomen: 9,5×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Haarlem zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 576.569 | +5,1% | € 64.900 (voorlopig) | 8,9× |
| 2024 | € 548.843 | +8,2% | € 61.900 | 8,9× |
| 2023 | € 507.289 | -9,6% | € 58.800 | 8,6× |
| 2022 | € 561.362 | +10,5% | € 53.100 | 10,6× |
| 2021 | € 507.862 | +13,5% | € 50.100 | 10,1× |
| 2020 | € 447.447 | +7,2% | € 47.900 | 9,3× |
| 2019 | € 417.583 | +8,9% | € 46.800 | 8,9× |
| 2018 | € 383.576 | +18,1% | € 43.400 | 8,8× |
| 2017 | € 324.843 | +11,9% | € 42.000 | 7,7× |
| 2016 | € 290.367 | +8,3% | € 40.500 | 7,2× |
| 2015 | € 268.197 | +9,3% | € 39.000 | 6,9× |
| 2014 | € 245.391 | +4,7% | € 38.600 | 6,4× |
| 2013 | € 234.272 | -7,1% | € 37.300 | 6,3× |
| 2012 | € 252.145 | -5,2% | € 36.200 | 7,0× |
| 2011 | € 265.863 | -0,6% | € 35.900 | 7,4× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Haarlem
Wat kost een huis in Haarlem?
Een bestaande koopwoning in Haarlem kostte in 2025 gemiddeld € 576.569, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Haarlem gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,1% ten opzichte van 2024 en met +28,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Haarlem?
Een gemiddelde woning in Haarlem kost 8,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Haarlem
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 19 minuten
- Naar Rotterdam: 60 minuten
- Naar Den Haag: 53 minuten
- Naar Utrecht: 38 minuten
- Naar Eindhoven: 96 minuten
- Naar Groningen: 139 minuten
Zonder file, van het midden van Haarlem naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Haarlem betalen gemiddeld € 270 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Haarlem 877 nieuwe woningen opgeleverd: 10,9 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 519 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 590 | 513 | 260 | 1.131 | 877 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Haarlem
Haarlem heeft 97 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Archimedesbuurt | 1.935 | € 320.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Architectenbuurt | 1.865 | € 400.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Bakenes | 2.085 | € 543.000 | 41% | boven gemiddeld | +1,4 m |
| Binnenstad | 3.435 | € 520.000 | 38% | boven gemiddeld | +1,7 m |
| Bloemenbuurt | 1.310 | € 550.000 | 58% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Boerhaavevaart | 935 | € 614.000 | 71% | onder gemiddeld | -0,0 m |
| Bomenbuurt-oost | 1.635 | € 666.000 | 69% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Bomenbuurt-west | 2.060 | € 573.000 | 61% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Bosch en Vaart | 2.130 | € 899.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Buitengebied Zuiderpolder | 270 | € 850.000 | 84% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Burgemeesterskwartier | 1.370 | € 607.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Burgwal | 2.335 | € 478.000 | 45% | gemiddeld | +0,5 m |
| Componistenbuurt | 1.305 | € 399.000 | 18% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Cremerbuurt | 1.230 | € 386.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| De Burgen | 1.850 | € 339.000 | 90% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| De Goede Hoop | 2.590 | € 383.000 | 57% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| De Krim | 1.215 | € 614.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +0,2 m |
| Dietsveld | 1.450 | € 550.000 | 94% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Ellertsveld | 1.405 | € 388.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Erasmusbuurt | 2.515 | € 334.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Florapark | 1.070 | € 665.000 | 59% | boven gemiddeld | +1,4 m |
| Frans Halsbuurt | 1.955 | € 483.000 | 56% | gemiddeld | +0,6 m |
| Garenkokerskwartier | 1.985 | € 670.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Geleerdenbuurt | 2.730 | € 391.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Geneesherenbuurt | 2.760 | € 370.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Generaalsbuurt | 2.040 | € 415.000 | 60% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Geschiedschrijversbuurt | 2.535 | € 514.000 | 38% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Hasselaersbuurt | 1.370 | € 651.000 | 54% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Heiliglanden | 1.400 | € 492.000 | 39% | boven gemiddeld | +1,6 m |
| Hondsbos-Dever | 1.480 | € 443.000 | 24% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Karolingenbuurt | 1.885 | € 395.000 | 12% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Kleverpark-noord | 2.835 | € 715.000 | 69% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Kleverpark-zuid | 2.755 | € 713.000 | 64% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| Koninginnebuurt | 2.910 | € 798.000 | 72% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| Kruidenbuurt | 2.240 | € 322.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Kruistochtbuurt | 2.290 | € 452.000 | 43% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Kunstschildersbuurt | 1.955 | € 417.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Kweektuinbuurt | 1.180 | € 637.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Landenbuurt | 2.225 | € 343.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Leidsebuurt-oost | 2.140 | € 515.000 | 69% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Leidsebuurt-west | 2.685 | € 510.000 | 66% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Medanbuurt | 2.035 | € 473.000 | 79% | gemiddeld | +0,4 m |
| Meeuwenbuurt | 1.135 | € 489.000 | 64% | gemiddeld | +0,6 m |
| Molukkenbuurt | 1.275 | € 561.000 | 87% | gemiddeld | +0,4 m |
| Muiderkring | 1.525 | € 531.000 | 78% | gemiddeld | +0,7 m |
| Nachtegaalbuurt | 2.365 | € 440.000 | 77% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Natuurkundigenbuurt-oost | 1.820 | € 547.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Natuurkundigenbuurt-west | 1.305 | € 514.000 | 73% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Nelson Mandelabuurt | 980 | € 428.000 | 54% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Nieuw-Guineabuurt | 1.725 | € 484.000 | 38% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Nobelprijsbuurt | 2.435 | € 388.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| Noorderhout | 50 | € 613.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Oosterduin | 1.015 | € 844.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Oud Spaarndam | 585 | € 551.000 | 63% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Oude Amsterdamsebuurt | 2.730 | € 420.000 | 41% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Patrimoniumbuurt | 1.305 | € 576.000 | 38% | gemiddeld | +0,4 m |
| Planetenbuurt | 1.770 | € 671.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Potgieterbuurt | 1.895 | € 470.000 | 53% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Professorenbuurt | 1.325 | € 347.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| Ramplaankwartier | 2.700 | € 717.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Ripperdabuurt | 1.315 | € 744.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Rivierenbuurt | 1.450 | € 467.000 | 70% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Roemer Visscherbuurt | 2.425 | € 494.000 | 55% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Romolenpolder-oost | 1.795 | € 486.000 | 25% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Rozenprieel-noord | 1.425 | € 469.000 | 40% | gemiddeld | +0,5 m |
| Rozenprieel-zuid | 1.985 | € 480.000 | 47% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Saeftinge-Nemelaar | 1.245 | € 478.000 | 66% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Schoolenaer | 380 | € 754.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Schoterveenpolder | 1.730 | € 718.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +0,2 m |
| Schotervlieland | 995 | € 666.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Schrijversbuurt | 2.110 | € 386.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Sinnevelt | 2.275 | € 371.000 | 68% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Soendabuurt | 2.435 | € 519.000 | 86% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Spijkerboorbuurt | 2.055 | € 394.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Sportliedenbuurt | 1.680 | € 618.000 | 54% | gemiddeld | +0,6 m |
| Stationsbuurt | 2.280 | € 568.000 | 44% | ruim boven gemiddeld | +1,3 m |
| Stedenbuurt-oost | 2.215 | € 324.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Stedenbuurt-west | 2.800 | € 337.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Sterrenbuurt | 1.530 | € 616.000 | 62% | gemiddeld | +0,5 m |
| Van Aemstelbuurt | 1.145 | € 456.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Van der Aart sportpark | 420 | € 272.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Van Galenbuurt | 625 | € 754.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Van Schendelbuurt | 1.255 | € 276.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Van Zeggelenbuurt | 2.345 | € 444.000 | 52% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Veldzigt | 630 | € 417.000 | 40% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Verzetsliedenbuurt | 1.260 | € 454.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Vijfhoek | 3.390 | € 542.000 | 51% | ruim boven gemiddeld | +1,2 m |
| Waarderpolder | 490 | – | 20% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Waddenbuurt | 1.795 | € 263.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Welgelegen | 1.890 | € 678.000 | 64% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Weltevredenbuurt | 1.845 | € 476.000 | 53% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Winkelcentrum Schalkwijk | 615 | € 355.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Zeeheldenbuurt | 2.545 | € 622.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Zuid-Schalkwijkerweg | 315 | € 1.041.000 | 91% | boven gemiddeld | -1,2 m |
| Zuiderhout | 1.720 | € 1.309.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Zuiderpolder-noord | 1.740 | € 431.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Zuiderpolder-zuid | 1.030 | € 468.000 | 47% | onder gemiddeld | -0,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Haarlem 0,3 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
