Huizenprijzen in Hilversum
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Hilversum, provincie Noord-Holland.
Hilversum in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Hilversum gemiddeld € 539.765. Dat is -1,5% ten opzichte van 2024 en 12,6% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Hilversum op plaats 81 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Hilversum (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 539.765
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 65.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,3×
Met landelijk inkomen: 8,9×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Hilversum zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 539.765 | -1,5% | € 65.400 (voorlopig) | 8,3× |
| 2024 | € 547.970 | +8,5% | € 62.500 | 8,8× |
| 2023 | € 505.257 | -3,6% | € 62.100 | 8,1× |
| 2022 | € 524.216 | +0,6% | € 56.200 | 9,3× |
| 2021 | € 521.263 | +18,4% | € 52.700 | 9,9× |
| 2020 | € 440.080 | +8,7% | € 50.400 | 8,7× |
| 2019 | € 404.786 | +9,6% | € 49.200 | 8,2× |
| 2018 | € 369.497 | +13,8% | € 45.800 | 8,1× |
| 2017 | € 324.560 | +10,0% | € 45.500 | 7,1× |
| 2016 | € 295.175 | +5,3% | € 43.200 | 6,8× |
| 2015 | € 280.239 | +3,9% | € 41.700 | 6,7× |
| 2014 | € 269.621 | +6,3% | € 41.700 | 6,5× |
| 2013 | € 253.527 | -14,2% | € 39.100 | 6,5× |
| 2012 | € 295.321 | -3,0% | € 39.100 | 7,6× |
| 2011 | € 304.479 | +2,3% | € 38.900 | 7,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Hilversum
Wat kost een huis in Hilversum?
Een bestaande koopwoning in Hilversum kostte in 2025 gemiddeld € 539.765, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Hilversum gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met -1,5% ten opzichte van 2024 en met +22,7% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Hilversum?
Een gemiddelde woning in Hilversum kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Hilversum
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 35 minuten
- Naar Rotterdam: 75 minuten
- Naar Den Haag: 64 minuten
- Naar Utrecht: 23 minuten
- Naar Eindhoven: 76 minuten
- Naar Groningen: 122 minuten
Zonder file, van het midden van Hilversum naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Hilversum betalen gemiddeld € 295 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Hilversum 184 nieuwe woningen opgeleverd: 4,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 267 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 242 | 248 | 163 | 90 | 184 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Hilversum
Hilversum heeft 37 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Hoogt van 't Kruis | 1.535 | € 963.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +10,0 m |
| Anna's Hoeve | 1.310 | € 598.000 | 44% | gemiddeld | +4,4 m |
| Arenaparkkwartier | 1.060 | € 733.000 | 87% | boven gemiddeld | +4,5 m |
| Astronomische Buurt | 6.385 | € 483.000 | 68% | boven gemiddeld | +5,1 m |
| Bloemenkwartier Noord | 3.025 | € 438.000 | 70% | ruim boven gemiddeld | +10,9 m |
| Bloemenkwartier Zuid | 4.605 | € 439.000 | 38% | boven gemiddeld | +13,9 m |
| Boomberg | 3.190 | € 735.000 | 65% | ruim boven gemiddeld | +13,1 m |
| Centrum | 3.880 | € 392.000 | 36% | gemiddeld | +7,0 m |
| Egelshoek | 130 | – | – | onbekend | +1,4 m |
| Electrobuurt | 2.610 | € 370.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +5,1 m |
| Erfgooiersbuurt | 1.615 | € 433.000 | 44% | boven gemiddeld | +5,8 m |
| Geuzenbuurt | 2.625 | € 372.000 | 68% | onder gemiddeld | +5,6 m |
| Havenkwartier | 70 | – | – | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Havenstraatbuurt | 3.050 | € 353.000 | 41% | onder gemiddeld | +9,5 m |
| Het Rode Dorp | 1.495 | € 485.000 | 81% | boven gemiddeld | +3,5 m |
| Hilversumse Meent | 4.180 | € 484.000 | 59% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Johannes Geradtswegbuurt | 2.165 | € 567.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +5,7 m |
| Kerkelanden | 6.025 | € 359.000 | 38% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Kleine Driftbuurt | 4.265 | € 401.000 | 53% | onder gemiddeld | +5,0 m |
| Landelijk Gebied 93 | 475 | € 968.000 | 59% | ruim boven gemiddeld | +4,5 m |
| Landelijk Gebied 94 | 75 | € 1.157.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +4,9 m |
| Landelijk Gebied 95 | 375 | € 710.000 | 41% | ruim boven gemiddeld | +3,3 m |
| Langgewenstbuurt | 1.720 | € 335.000 | 37% | gemiddeld | +6,6 m |
| Liebergen | 5.145 | € 394.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +4,7 m |
| Noord | 7.575 | € 344.000 | 41% | onder gemiddeld | +6,4 m |
| Raadhuiskwartier | 1.700 | € 919.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +11,2 m |
| Schilderskwartier | 3.990 | € 774.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +6,9 m |
| Schrijverskwartier | 2.225 | € 719.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +9,5 m |
| Sint Vitusbuurt | 1.675 | € 369.000 | 57% | gemiddeld | +5,2 m |
| Staatsliedenkwartier | 3.505 | € 520.000 | 84% | boven gemiddeld | +5,9 m |
| Trompenberg-Noord | 670 | € 1.008.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +15,1 m |
| Trompenberg-Zuid | 815 | € 620.000 | 67% | ruim boven gemiddeld | +19,1 m |
| Van Riebeeckkwartier | 3.625 | € 324.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +5,7 m |
| Villaparken | 1.295 | € 1.232.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +7,0 m |
| West-Indiëkwartier | 265 | € 1.233.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +3,7 m |
| Zeeheldenkwartier | 4.290 | € 361.000 | 57% | onder gemiddeld | +4,3 m |
| Zeverijn | 1.690 | € 428.000 | 60% | onder gemiddeld | +2,7 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Hilversum 5,5 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
