Huizenprijzen in Velsen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Velsen, provincie Noord-Holland.
Velsen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Velsen gemiddeld € 524.201. Dat is +10,3% ten opzichte van 2024 en 9,3% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Velsen op plaats 106 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Velsen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 524.201
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 61.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,5×
Met landelijk inkomen: 8,6×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Velsen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 524.201 | +10,3% | € 61.900 (voorlopig) | 8,5× |
| 2024 | € 475.076 | +6,7% | € 59.800 | 7,9× |
| 2023 | € 445.225 | -7,7% | € 56.400 | 7,9× |
| 2022 | € 482.234 | +18,8% | € 52.500 | 9,2× |
| 2021 | € 406.030 | +12,3% | € 49.600 | 8,2× |
| 2020 | € 361.612 | +5,3% | € 47.400 | 7,6× |
| 2019 | € 343.305 | +12,6% | € 46.200 | 7,4× |
| 2018 | € 304.802 | +8,9% | € 43.800 | 7,0× |
| 2017 | € 279.962 | +1,5% | € 43.100 | 6,5× |
| 2016 | € 275.851 | +15,9% | € 41.400 | 6,7× |
| 2015 | € 238.076 | +2,7% | € 40.200 | 5,9× |
| 2014 | € 231.859 | +2,8% | € 40.000 | 5,8× |
| 2013 | € 225.454 | -3,3% | € 38.300 | 5,9× |
| 2012 | € 233.218 | -9,5% | € 38.100 | 6,1× |
| 2011 | € 257.722 | -7,9% | € 38.000 | 6,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Velsen
Wat kost een huis in Velsen?
Een bestaande koopwoning in Velsen kostte in 2025 gemiddeld € 524.201, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Velsen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +10,3% ten opzichte van 2024 en met +45,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Velsen?
Een gemiddelde woning in Velsen kost 8,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Velsen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 25 minuten
- Naar Rotterdam: 66 minuten
- Naar Den Haag: 57 minuten
- Naar Utrecht: 44 minuten
- Naar Eindhoven: 101 minuten
- Naar Groningen: 141 minuten
Zonder file, van het midden van Velsen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Velsen betalen gemiddeld € 275 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Velsen 219 nieuwe woningen opgeleverd: 6,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 99 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 211 | 177 | 130 | 113 | 219 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Velsen
Velsen heeft 60 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bastionbuurt | 2.200 | € 411.000 | 32% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Bellatrixbuurt | 895 | € 272.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +8,8 m |
| Biezenbuurt | 615 | € 579.000 | 90% | boven gemiddeld | +2,8 m |
| Blekersbuurt | 1.495 | € 558.000 | 62% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Bloemenbuurt | 1.150 | € 553.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Bomenbuurt | 710 | € 330.000 | 70% | boven gemiddeld | +6,6 m |
| Canopusbuurt | 1.295 | € 267.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +7,4 m |
| Driehuis-Dorp | 1.085 | € 646.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +6,3 m |
| Duinenbuurt | 50 | € 747.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +9,3 m |
| Duinvlietbuurt | 1.180 | € 304.000 | 46% | ruim onder gemiddeld | +2,4 m |
| Eltabuurt | 290 | € 429.000 | 22% | gemiddeld | +0,2 m |
| Florarondebuurt | 1.980 | € 457.000 | 87% | gemiddeld | +0,1 m |
| Gildenbuurt | 1.550 | € 271.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +3,3 m |
| Heidebuurt | 1.315 | € 353.000 | 88% | onder gemiddeld | +5,0 m |
| Herculesbuurt | 1.560 | € 295.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +7,7 m |
| Hofgeest | 2.035 | € 540.000 | 75% | onder gemiddeld | +1,6 m |
| Kapelbuurt | 1.335 | € 451.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +4,0 m |
| Keetbergbuurt | 1.650 | € 392.000 | 54% | boven gemiddeld | +9,9 m |
| Kerkerinkbuurt | 1.000 | € 477.000 | 65% | ruim boven gemiddeld | +3,8 m |
| Kerkpadbuurt | 645 | € 576.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +3,3 m |
| Kikvorsbuurt | 1.240 | € 283.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | +8,5 m |
| Kriemhildebuurt | 770 | € 726.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +4,9 m |
| Kruisbergbuurt | 1.595 | € 289.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +9,8 m |
| Lagersbuurt | 645 | € 244.000 | 8% | ruim onder gemiddeld | +4,8 m |
| Maadbuurt | 1.030 | € 439.000 | 44% | onder gemiddeld | -0,0 m |
| Moerbergbuurt | 220 | € 348.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | +9,3 m |
| Natuurkundigenbuurt | 2.180 | € 303.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | +8,0 m |
| Neethofbuurt | 935 | € 1.082.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +5,4 m |
| Oud-IJmuiden | 2.885 | € 285.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +4,3 m |
| Paterskerkbuurt | 620 | € 247.000 | 7% | ruim onder gemiddeld | +6,6 m |
| Pijlkruidbuurt | 1.655 | € 502.000 | 79% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Rijkersparkbuurt | 625 | € 1.073.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +4,6 m |
| Rivierenbuurt | 2.200 | € 257.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | +7,8 m |
| Santhaesbuurt | 1.315 | € 659.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +4,0 m |
| Santpoort-Dorp | 815 | € 574.000 | 89% | boven gemiddeld | +2,9 m |
| Saturnusbuurt | 2.345 | € 281.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +8,9 m |
| Schildersbuurt | 485 | € 368.000 | 73% | onder gemiddeld | +6,8 m |
| Schiplaanbuurt | 855 | € 264.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +9,6 m |
| Spanjaardsbergbuurt | 950 | € 480.000 | 72% | ruim boven gemiddeld | +3,8 m |
| Springerbuurt | 1.960 | € 524.000 | 70% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Stadhuisbuurt | 850 | € 321.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +6,3 m |
| Tjotterbuurt | 2.675 | € 501.000 | 83% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Tussenbeeksbuurt | 1.960 | € 338.000 | 80% | gemiddeld | +5,5 m |
| Van Gelderbuurt | 925 | € 277.000 | 19% | ruim onder gemiddeld | +3,0 m |
| Velsen-Dorp | 105 | € 523.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +2,0 m |
| Velsen-Oost | 815 | € 423.000 | 77% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| Velserbeek | 855 | € 788.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +3,0 m |
| Velseroord | 1.915 | € 386.000 | 63% | onder gemiddeld | +6,3 m |
| Verzetsheldenbuurt | 1.670 | € 295.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +8,2 m |
| Vissersbuurt | 1.085 | € 343.000 | 80% | ruim onder gemiddeld | +8,9 m |
| Vogelbuurt | 630 | € 602.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +8,2 m |
| Watervlietbuurt | 1.230 | € 326.000 | 87% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Weidbuurt | 1.740 | € 488.000 | 99% | onder gemiddeld | -0,0 m |
| West-Indische buurt | 720 | € 493.000 | 59% | boven gemiddeld | +3,3 m |
| Westbroekbuurt | 145 | – | – | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Westerwijkbuurt | 340 | € 284.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +4,0 m |
| Wijkermeerbuurt | 765 | € 304.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Zeeheldenbuurt | 1.575 | € 318.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +6,9 m |
| Zuid-Spaarndammerpolder | 280 | € 556.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
| Zuidzijdebuurt | 315 | € 499.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +5,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Velsen 4,6 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
