Huizenprijzen in Zandvoort
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Zandvoort, provincie Noord-Holland.
Zandvoort in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Zandvoort gemiddeld € 604.626. Dat is +3,2% ten opzichte van 2024 en 26,1% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Zandvoort op plaats 37 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 9,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Zandvoort (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 604.626
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 61.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
9,9×
Met landelijk inkomen: 9,9×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Zandvoort zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 604.626 | +3,2% | € 61.000 (voorlopig) | 9,9× |
| 2024 | € 585.647 | -3,7% | € 60.100 | 9,7× |
| 2023 | € 608.461 | +4,1% | € 62.700 | 9,7× |
| 2022 | € 584.516 | +10,3% | € 52.700 | 11,1× |
| 2021 | € 529.740 | +15,2% | € 49.500 | 10,7× |
| 2020 | € 459.745 | +12,6% | € 49.200 | 9,3× |
| 2019 | € 408.267 | -3,2% | € 49.900 | 8,2× |
| 2018 | € 421.810 | +20,2% | € 44.000 | 9,6× |
| 2017 | € 351.028 | +12,2% | € 43.000 | 8,2× |
| 2016 | € 312.848 | +17,6% | € 41.000 | 7,6× |
| 2015 | € 265.962 | -6,9% | € 39.000 | 6,8× |
| 2014 | € 285.621 | +8,8% | € 41.100 | 6,9× |
| 2013 | € 262.527 | -6,6% | € 38.000 | 6,9× |
| 2012 | € 281.132 | -10,6% | € 37.600 | 7,5× |
| 2011 | € 314.305 | +6,0% | € 37.500 | 8,4× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Zandvoort
Wat kost een huis in Zandvoort?
Een bestaande koopwoning in Zandvoort kostte in 2025 gemiddeld € 604.626, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Zandvoort gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +3,2% ten opzichte van 2024 en met +31,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Zandvoort?
Een gemiddelde woning in Zandvoort kost 9,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Zandvoort
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 30 minuten
- Naar Rotterdam: 65 minuten
- Naar Den Haag: 47 minuten
- Naar Utrecht: 46 minuten
- Naar Eindhoven: 104 minuten
- Naar Groningen: 147 minuten
Zonder file, van het midden van Zandvoort naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Zandvoort betalen gemiddeld € 286 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Zandvoort 70 nieuwe woningen opgeleverd: 7,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 9 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 2 | 4 | 107 | 19 | 70 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Zandvoort
Zandvoort heeft 13 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bentveld Noord | 375 | € 1.004.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +10,1 m |
| Bentveld Zuid | 630 | € 895.000 | 57% | ruim boven gemiddeld | +8,8 m |
| Boulevard Midden | 625 | € 375.000 | 68% | boven gemiddeld | +12,3 m |
| Boulevard Noord | 1.430 | € 381.000 | 78% | boven gemiddeld | +11,6 m |
| Boulevard Zuid | 285 | € 903.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +12,5 m |
| Brederode- Gerkestraat e.o. | 2.945 | € 543.000 | 67% | ruim boven gemiddeld | +7,3 m |
| Centrum | 2.565 | € 437.000 | 51% | gemiddeld | +5,1 m |
| Kostverloren e.o. | 1.475 | € 690.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +4,5 m |
| Nieuw Noord - bedrijven | 440 | € 433.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +4,5 m |
| Nieuw Noord - wonen | 2.820 | € 326.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | +4,7 m |
| Oud Noord | 2.045 | € 399.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +4,5 m |
| Stations omgeving | 1.090 | € 484.000 | 76% | onder gemiddeld | +4,9 m |
| Zandvoortselaan | 600 | € 545.000 | 34% | ruim boven gemiddeld | +7,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Zandvoort 8,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Holland met een vergelijkbare prijs
- Amsterdam – € 630.621
- Ouder-Amstel – € 623.392
- Huizen – € 616.191
- Heiloo – € 609.771
- Haarlemmermeer – € 591.975
- Haarlem – € 576.569
