Huizenprijzen in Haarlemmermeer
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Haarlemmermeer, provincie Noord-Holland.
Haarlemmermeer in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Haarlemmermeer gemiddeld € 591.975. Dat is +6,6% ten opzichte van 2024 en 23,4% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Haarlemmermeer op plaats 44 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Haarlemmermeer (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 591.975
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 70.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,4×
Met landelijk inkomen: 9,7×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Haarlemmermeer zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 591.975 | +6,6% | € 70.600 (voorlopig) | 8,4× |
| 2024 | € 555.385 | +9,4% | € 67.900 | 8,2× |
| 2023 | € 507.636 | -3,7% | € 65.800 | 7,7× |
| 2022 | € 527.074 | +12,1% | € 60.100 | 8,8× |
| 2021 | € 470.338 | +16,6% | € 56.600 | 8,3× |
| 2020 | € 403.265 | +8,3% | € 54.200 | 7,4× |
| 2019 | € 372.300 | +7,4% | € 53.500 | 7,0× |
| 2018 | € 346.593 | +11,5% | € 49.700 | 7,0× |
| 2017 | € 310.708 | +12,2% | € 48.500 | 6,4× |
| 2016 | € 276.861 | +9,8% | € 47.400 | 5,8× |
| 2015 | € 252.111 | +5,1% | € 45.200 | 5,6× |
| 2014 | € 239.844 | -0,2% | € 45.900 | 5,2× |
| 2013 | € 240.351 | -4,2% | € 43.400 | 5,5× |
| 2012 | € 250.768 | -3,6% | € 43.000 | 5,8× |
| 2011 | € 259.999 | -3,9% | € 42.900 | 6,1× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Haarlemmermeer
Wat kost een huis in Haarlemmermeer?
Een bestaande koopwoning in Haarlemmermeer kostte in 2025 gemiddeld € 591.975, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Haarlemmermeer gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,6% ten opzichte van 2024 en met +46,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Haarlemmermeer?
Een gemiddelde woning in Haarlemmermeer kost 8,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Haarlemmermeer
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 24 minuten
- Naar Rotterdam: 52 minuten
- Naar Den Haag: 41 minuten
- Naar Utrecht: 44 minuten
- Naar Eindhoven: 102 minuten
- Naar Groningen: 139 minuten
Zonder file, van het midden van Haarlemmermeer naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Haarlemmermeer betalen gemiddeld € 275 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Haarlemmermeer 965 nieuwe woningen opgeleverd: 14,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 10 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 1.025 | 639 | 774 | 457 | 965 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Haarlemmermeer
Haarlemmermeer heeft 93 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aalsmeerderbrug | 525 | € 406.000 | 82% | boven gemiddeld | -2,2 m |
| Abbenes | 1.000 | € 432.000 | 61% | onder gemiddeld | -4,1 m |
| Abbenes Dijk | 100 | € 452.000 | 97% | boven gemiddeld | -2,2 m |
| Abbenes Omgeving | 170 | € 632.000 | 88% | boven gemiddeld | -4,7 m |
| Badhoevedorp Antoniushoeve | 1.280 | € 529.000 | 55% | gemiddeld | -2,3 m |
| Badhoevedorp Bouwlust | 3.265 | € 796.000 | 85% | boven gemiddeld | -4,0 m |
| Badhoevedorp Centrum | 1.435 | € 717.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | -3,3 m |
| Badhoevedorp Dijk | 535 | € 485.000 | 80% | onder gemiddeld | -0,9 m |
| Badhoevedorp Nieuwe Meer | 445 | € 526.000 | 88% | boven gemiddeld | -1,9 m |
| Badhoevedorp Noordoost | 1.300 | € 486.000 | 48% | onder gemiddeld | -2,8 m |
| Badhoevedorp Noordwest | 2.985 | € 462.000 | 53% | onder gemiddeld | -3,5 m |
| Badhoevedorp Omgeving | 110 | € 647.000 | 53% | gemiddeld | -3,9 m |
| Badhoevedorp Oost | 1.020 | € 652.000 | 92% | boven gemiddeld | -4,1 m |
| Badhoevedorp Schuilhoeve | 555 | – | – | gemiddeld | -2,6 m |
| Badhoevedorp West | 1.180 | € 443.000 | 83% | onder gemiddeld | -4,1 m |
| Badhoevedorp Zuid | 970 | € 526.000 | 69% | gemiddeld | -3,9 m |
| Beinsdorp | 900 | € 451.000 | 87% | gemiddeld | -3,1 m |
| Beinsdorp Omgeving | 100 | € 633.000 | 84% | boven gemiddeld | -4,5 m |
| Boesingheliede | 150 | € 388.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | -4,5 m |
| Buitenkaag | 465 | € 443.000 | 81% | onder gemiddeld | -3,0 m |
| Burgerveen | 330 | € 472.000 | 79% | gemiddeld | -4,1 m |
| Cruquius | 830 | € 605.000 | 88% | boven gemiddeld | -3,1 m |
| Cruquius Cruquiushoeve | 1.120 | € 665.000 | 37% | onder gemiddeld | -3,7 m |
| Cruquius Omgeving | 105 | € 614.000 | 90% | boven gemiddeld | -4,1 m |
| Haarlemmerliede | 250 | € 695.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | -0,5 m |
| Halfweg | 2.515 | € 473.000 | 70% | gemiddeld | -0,6 m |
| Halfweg Omgeving | 80 | € 622.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Hoofddorp Beukenhorst Oost | 380 | – | – | onder gemiddeld | -3,8 m |
| Hoofddorp Bornholm Oost | 3.720 | € 452.000 | 81% | onder gemiddeld | -4,3 m |
| Hoofddorp Bornholm West | 4.075 | € 417.000 | 64% | onder gemiddeld | -4,1 m |
| Hoofddorp Centrum Noord | 3.465 | € 470.000 | 56% | gemiddeld | -4,1 m |
| Hoofddorp Centrum Oost | 5.415 | € 484.000 | 61% | boven gemiddeld | -4,2 m |
| Hoofddorp Centrum West | 1.195 | € 501.000 | 55% | ruim boven gemiddeld | -4,2 m |
| Hoofddorp Centrum Zuid | 3.400 | € 453.000 | 33% | gemiddeld | -4,3 m |
| Hoofddorp De Hoek | 50 | – | – | onder gemiddeld | -3,6 m |
| Hoofddorp De Landman | 460 | € 638.000 | 56% | boven gemiddeld | -4,4 m |
| Hoofddorp De President | 440 | € 372.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | -4,3 m |
| Hoofddorp Floriande Oost | 8.075 | € 584.000 | 61% | onder gemiddeld | -4,1 m |
| Hoofddorp Floriande West | 10.090 | € 557.000 | 75% | onder gemiddeld | -4,2 m |
| Hoofddorp Graan voor Visch | 3.405 | € 423.000 | 62% | onder gemiddeld | -4,3 m |
| Hoofddorp Graan voor Visch Zuid | 670 | € 112.000 | 3% | ruim onder gemiddeld | -4,1 m |
| Hoofddorp Hyde Park | 645 | € 473.000 | 38% | gemiddeld | -4,2 m |
| Hoofddorp Omgeving | 280 | € 709.000 | 82% | boven gemiddeld | -4,4 m |
| Hoofddorp Overbos Noord | 4.815 | € 421.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | -4,0 m |
| Hoofddorp Overbos Zuid | 5.305 | € 444.000 | 67% | onder gemiddeld | -4,3 m |
| Hoofddorp Pax Oost | 2.435 | € 463.000 | 74% | gemiddeld | -4,4 m |
| Hoofddorp Pax West | 2.675 | € 453.000 | 69% | onder gemiddeld | -4,4 m |
| Hoofddorp Toolenburg Oost | 8.000 | € 490.000 | 69% | onder gemiddeld | -4,2 m |
| Hoofddorp Toolenburg West | 6.550 | € 486.000 | 70% | gemiddeld | -4,1 m |
| Hoofddorp Toolenburg Zuid | 4.915 | € 667.000 | 58% | onder gemiddeld | -3,9 m |
| Hoofddorp Vrijschot Noord | 450 | € 1.054.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -4,0 m |
| Leimuiderbrug | 50 | € 593.000 | 91% | onder gemiddeld | -4,0 m |
| Lijnden | 740 | € 534.000 | 92% | onder gemiddeld | -3,3 m |
| Lijnden Omgeving | 245 | € 560.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | -4,2 m |
| Lisserbroek | 3.160 | € 466.000 | 73% | gemiddeld | -3,1 m |
| Lisserbroek Omgeving | 180 | € 562.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | -4,2 m |
| Nieuw-Vennep 't Kabel | 125 | € 557.000 | 83% | boven gemiddeld | -4,7 m |
| Nieuw-Vennep Getsewoud Noord | 7.725 | € 528.000 | 70% | onder gemiddeld | -4,5 m |
| Nieuw-Vennep Getsewoud Zuid | 8.775 | € 503.000 | 79% | onder gemiddeld | -4,6 m |
| Nieuw-Vennep Linquenda | 3.980 | € 422.000 | 71% | onder gemiddeld | -4,4 m |
| Nieuw-Vennep Omgeving | 735 | € 678.000 | 71% | gemiddeld | -4,7 m |
| Nieuw-Vennep Oost | 925 | € 378.000 | 35% | onder gemiddeld | -4,2 m |
| Nieuw-Vennep Welgelegen | 2.070 | € 427.000 | 76% | gemiddeld | -4,3 m |
| Nieuw-Vennep Welgelegen Noord | 2.595 | € 449.000 | 66% | onder gemiddeld | -4,5 m |
| Nieuw-Vennep West | 2.850 | € 473.000 | 71% | gemiddeld | -4,3 m |
| Nieuw-Vennep Wilhelminahoeve | 55 | € 596.000 | 92% | boven gemiddeld | -4,1 m |
| Nieuw-Vennep Zuid | 2.150 | € 405.000 | 57% | gemiddeld | -4,3 m |
| Oude Meer | 160 | € 387.000 | 89% | gemiddeld | -3,0 m |
| Penningsveer | 60 | € 899.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | -0,1 m |
| Rijsenhout Dijk | 570 | € 461.000 | 88% | boven gemiddeld | -1,2 m |
| Rijsenhout Dorp | 1.685 | € 364.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | -4,1 m |
| Rijsenhout Omgeving | 775 | € 646.000 | 79% | ruim onder gemiddeld | -4,5 m |
| Rijsenhout Zuid | 1.385 | € 505.000 | 67% | onder gemiddeld | -4,2 m |
| Schiphol | 75 | – | – | onbekend | -3,9 m |
| Schiphol-Rijk | 295 | – | – | onbekend | -3,9 m |
| Spaarndam | 3.275 | € 587.000 | 74% | gemiddeld | -0,9 m |
| Spaarndam Omgeving | 180 | € 683.000 | 50% | boven gemiddeld | -1,6 m |
| Spaarnwoude | 100 | € 740.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | -1,5 m |
| Vijfhuizen | 1.975 | € 547.000 | 75% | boven gemiddeld | -3,1 m |
| Vijfhuizen Nieuwebrug | 540 | € 573.000 | 88% | boven gemiddeld | -2,7 m |
| Vijfhuizen Omgeving | 565 | € 650.000 | 84% | boven gemiddeld | -4,1 m |
| Vijfhuizen Stellinghof | 1.845 | € 608.000 | 79% | gemiddeld | -3,6 m |
| Weteringbrug | 355 | € 458.000 | 75% | onder gemiddeld | -3,8 m |
| Zwaanshoek | 1.770 | € 553.000 | 87% | gemiddeld | -3,3 m |
| Zwaanshoek Omgeving | 470 | € 1.017.000 | 89% | gemiddeld | -4,0 m |
| Zwanenburg Dijk | 415 | € 413.000 | 80% | onder gemiddeld | -1,9 m |
| Zwanenburg Noordoost | 1.070 | € 449.000 | 81% | onder gemiddeld | -3,3 m |
| Zwanenburg Noordwest | 1.180 | € 452.000 | 75% | onder gemiddeld | -3,5 m |
| Zwanenburg Omgeving | 65 | € 663.000 | 75% | onder gemiddeld | -4,4 m |
| Zwanenburg Oost | 1.245 | € 420.000 | 85% | ruim onder gemiddeld | -3,8 m |
| Zwanenburg West | 2.155 | € 446.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | -3,8 m |
| Zwanenburg Zuidoost | 910 | € 481.000 | 93% | onder gemiddeld | -3,8 m |
| Zwanenburg Zuidwest | 1.060 | € 363.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | -3,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Haarlemmermeer 3,9 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
