Huizenprijzen in Apeldoorn
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Apeldoorn, provincie Gelderland.
Apeldoorn in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Apeldoorn gemiddeld € 471.143. Dat is +8,4% ten opzichte van 2024 en 1,7% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Apeldoorn op plaats 169 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Apeldoorn (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 471.143
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 60.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,8×
Met landelijk inkomen: 7,7×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Apeldoorn zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 471.143 | +8,4% | € 60.600 (voorlopig) | 7,8× |
| 2024 | € 434.524 | +6,6% | € 58.500 | 7,4× |
| 2023 | € 407.625 | -3,1% | € 57.700 | 7,1× |
| 2022 | € 420.466 | +10,8% | € 50.900 | 8,3× |
| 2021 | € 379.364 | +20,0% | € 48.500 | 7,8× |
| 2020 | € 316.006 | +10,0% | € 46.600 | 6,8× |
| 2019 | € 287.155 | +4,3% | € 45.500 | 6,3× |
| 2018 | € 275.434 | +9,1% | € 42.500 | 6,5× |
| 2017 | € 252.463 | +10,7% | € 42.000 | 6,0× |
| 2016 | € 227.978 | +3,8% | € 40.800 | 5,6× |
| 2015 | € 219.569 | +2,5% | € 39.000 | 5,6× |
| 2014 | € 214.203 | +4,5% | € 39.800 | 5,4× |
| 2013 | € 204.898 | -11,1% | € 38.000 | 5,4× |
| 2012 | € 230.535 | -5,4% | € 37.800 | 6,1× |
| 2011 | € 243.583 | +1,8% | € 37.700 | 6,5× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Apeldoorn
Wat kost een huis in Apeldoorn?
Een bestaande koopwoning in Apeldoorn kostte in 2025 gemiddeld € 471.143, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Apeldoorn gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,4% ten opzichte van 2024 en met +49,1% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Apeldoorn?
Een gemiddelde woning in Apeldoorn kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Apeldoorn
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 65 minuten
- Naar Rotterdam: 99 minuten
- Naar Den Haag: 91 minuten
- Naar Utrecht: 54 minuten
- Naar Eindhoven: 83 minuten
- Naar Groningen: 119 minuten
Zonder file, van het midden van Apeldoorn naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Apeldoorn betalen gemiddeld € 260 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Apeldoorn 309 nieuwe woningen opgeleverd: 4,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 1.117 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 827 | 346 | 404 | 496 | 309 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Apeldoorn
Apeldoorn heeft 87 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Agrarischgebied Beekbergen | 445 | € 705.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +22,7 m |
| Agrarischgebied Beemte Broekland | 930 | € 641.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +5,0 m |
| Agrarischgebied Lieren-Oosterhuizen | 515 | € 596.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +16,0 m |
| Agrarischgebied Uddel | 590 | € 778.000 | 83% | boven gemiddeld | +30,5 m |
| Agrarischgebied Wenum | 740 | € 608.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +11,2 m |
| Agrarischgebied Wiesel | 965 | € 754.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +19,0 m |
| Anklaar | 4.665 | € 314.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +8,1 m |
| Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord | 555 | € 421.000 | 26% | gemiddeld | +7,3 m |
| Bedrijvenpark Oost | 70 | € 506.000 | 65% | onder gemiddeld | +8,5 m |
| Beekbergen | 2.580 | € 423.000 | 64% | gemiddeld | +27,8 m |
| Beemte | 130 | € 588.000 | 73% | boven gemiddeld | +7,2 m |
| Berg en Bos | 2.065 | € 937.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +30,2 m |
| Binnenstad | 6.005 | € 263.000 | 33% | gemiddeld | +17,1 m |
| Bosgebied Beekbergen-West | 435 | € 776.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +49,1 m |
| Bosgebied Beekbergen-Zuid | 1.600 | € 777.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +39,5 m |
| Bosgebied Hoenderloo | 240 | € 720.000 | 62% | ruim boven gemiddeld | +71,7 m |
| Bosgebied Hoog Buurloo | 95 | € 498.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +56,1 m |
| Bosgebied Hoog Soeren | 50 | € 650.000 | 52% | ruim boven gemiddeld | +68,1 m |
| Bosgebied Loenen | 790 | € 671.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +47,1 m |
| Bosgebied Meerveld | 480 | € 740.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +52,5 m |
| Bosgebied Nieuw Milligen | 105 | € 752.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +35,4 m |
| Bosgebied Oosterhuizen | 105 | € 587.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +17,2 m |
| Bosgebied Ugchelen | 125 | € 763.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +63,7 m |
| Brinkhorst | 3.085 | € 350.000 | 60% | ruim boven gemiddeld | +19,2 m |
| Brouwersmolen-Noord | 160 | € 361.000 | 54% | ruim boven gemiddeld | +22,7 m |
| Brouwersmolen-Zuid | 145 | – | – | ruim boven gemiddeld | +25,5 m |
| Brummelhof | 3.420 | € 335.000 | 64% | gemiddeld | +17,3 m |
| Componistenkwartier | 3.545 | € 288.000 | 49% | onder gemiddeld | +18,3 m |
| De Bouwhof | 2.515 | € 462.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +23,8 m |
| De Haven | 2.215 | € 327.000 | 52% | boven gemiddeld | +15,3 m |
| De Heeze | 2.400 | € 314.000 | 48% | gemiddeld | +19,6 m |
| De Hooilanden | 845 | € 582.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +9,2 m |
| De Hooilanden-Oosterhuizen | 235 | € 576.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +11,3 m |
| De Mheen | 3.195 | € 318.000 | 63% | onder gemiddeld | +9,6 m |
| De Parken | 2.875 | € 708.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +14,5 m |
| Dennenheuvel | 145 | € 791.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +27,6 m |
| Driehuizen | 4.580 | € 386.000 | 66% | ruim boven gemiddeld | +22,5 m |
| Groot Zonnehoeve | 2.100 | € 542.000 | 62% | boven gemiddeld | +9,4 m |
| Het Goreld | 245 | € 637.000 | 81% | boven gemiddeld | +10,9 m |
| Het Loo | 1.330 | € 497.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +16,2 m |
| Hoenderloo | 730 | € 480.000 | 58% | boven gemiddeld | +51,2 m |
| Holthuizen | 505 | € 537.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +19,3 m |
| Hommelbrink | 810 | € 512.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +13,9 m |
| Hoog Soeren | 200 | € 815.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +84,5 m |
| Kayersmolen-Midden | 85 | – | – | onder gemiddeld | +15,1 m |
| Kayersmolen-Noord | 560 | € 367.000 | 58% | gemiddeld | +14,7 m |
| Kerschoten | 3.695 | € 312.000 | 37% | boven gemiddeld | +12,5 m |
| Kerschoten-West | 1.060 | € 296.000 | 34% | boven gemiddeld | +14,6 m |
| Klarenbeek | 645 | € 448.000 | 69% | gemiddeld | +9,2 m |
| Lieren | 680 | € 480.000 | 80% | boven gemiddeld | +18,6 m |
| Loenen | 2.255 | € 444.000 | 68% | gemiddeld | +23,4 m |
| Loolaan-Noord | 2.060 | € 461.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +17,1 m |
| Malkenschoten | 230 | € 289.000 | 28% | gemiddeld | +18,1 m |
| Matendonk | 5.090 | € 300.000 | 58% | onder gemiddeld | +9,5 m |
| Matendreef | 4.220 | € 282.000 | 59% | onder gemiddeld | +13,0 m |
| Matengaarde | 2.740 | € 290.000 | 30% | onder gemiddeld | +10,8 m |
| Matenhoek | 135 | € 429.000 | 79% | boven gemiddeld | +12,9 m |
| Matenhoeve | 4.555 | € 336.000 | 73% | onder gemiddeld | +10,2 m |
| Matenhorst | 2.895 | € 281.000 | 59% | onder gemiddeld | +11,5 m |
| Matenveld | 5.610 | € 321.000 | 66% | onder gemiddeld | +12,0 m |
| Miggelenberg | 460 | € 672.000 | 58% | ruim boven gemiddeld | +64,5 m |
| Orden | 6.380 | € 317.000 | 45% | onder gemiddeld | +30,6 m |
| Osseveld-Oost | 4.835 | € 405.000 | 74% | gemiddeld | +8,2 m |
| Osseveld-West | 2.180 | € 427.000 | 74% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Rivierenkwartier | 2.735 | € 280.000 | 52% | ruim onder gemiddeld | +16,2 m |
| Sleutelbloem | 55 | € 434.000 | 79% | boven gemiddeld | +11,4 m |
| Sluisoord | 4.280 | € 320.000 | 44% | onder gemiddeld | +9,7 m |
| Spainkbos | 1.245 | € 340.000 | 65% | ruim boven gemiddeld | +18,9 m |
| Sprengenbos | 4.335 | € 425.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +23,2 m |
| Sprengenweg-Noord | 1.550 | € 459.000 | 54% | ruim boven gemiddeld | +19,7 m |
| Sprenkelaar | 4.025 | € 317.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | +8,3 m |
| Staatsliedenkwartier | 2.950 | € 259.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +15,7 m |
| Stadhoudersmolen | 175 | € 358.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +11,6 m |
| Uddel | 2.200 | € 487.000 | 71% | onder gemiddeld | +32,7 m |
| Ugchelen | 3.515 | € 513.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +30,2 m |
| Ugchelen-Zuid | 160 | € 492.000 | 33% | ruim boven gemiddeld | +36,7 m |
| Vogelkwartier | 4.940 | € 281.000 | 42% | onder gemiddeld | +17,7 m |
| Welgelegen | 3.970 | € 415.000 | 77% | boven gemiddeld | +12,6 m |
| Wenum | 395 | € 597.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +13,8 m |
| Wernem | 755 | € 612.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +20,5 m |
| Westenenk | 3.625 | € 373.000 | 62% | boven gemiddeld | +20,5 m |
| Winkewijert | 1.740 | € 344.000 | 83% | gemiddeld | +20,5 m |
| Wolthuis | 235 | € 574.000 | 75% | boven gemiddeld | +6,9 m |
| Woudhuis | 5.865 | € 417.000 | 69% | gemiddeld | +8,8 m |
| Zevenhuizen | 2.200 | € 409.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +12,4 m |
| Zuidbroek - De Wellen | 950 | € 510.000 | 60% | onder gemiddeld | +7,0 m |
| Zuidbroek - Mozaïek & Rooster | 6.625 | € 492.000 | 64% | gemiddeld | +6,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Apeldoorn 39,9 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Berg en Dal – € 482.272
- Oldebroek – € 478.464
- Harderwijk – € 473.911
- Elburg – € 472.521
- Wageningen – € 463.177
- Culemborg – € 458.259
