Huizenprijzen in Berg en Dal
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Berg en Dal, provincie Gelderland.
Berg en Dal in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Berg en Dal gemiddeld € 482.272. Dat is +4,3% ten opzichte van 2024 en 0,6% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Berg en Dal op plaats 156 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Berg en Dal (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 482.272
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 61.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,9×
Met landelijk inkomen: 7,9×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Berg en Dal zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 482.272 | +4,3% | € 61.300 (voorlopig) | 7,9× |
| 2024 | € 462.603 | +8,2% | € 58.700 | 7,9× |
| 2023 | € 427.618 | +0,7% | € 58.700 | 7,3× |
| 2022 | € 424.764 | +12,5% | € 51.300 | 8,3× |
| 2021 | € 377.603 | +11,0% | € 48.700 | 7,8× |
| 2020 | € 340.206 | +16,2% | € 46.900 | 7,3× |
| 2019 | € 292.830 | +1,9% | € 46.300 | 6,3× |
| 2018 | € 287.270 | +8,1% | € 43.000 | 6,7× |
| 2017 | € 265.704 | +9,9% | € 42.400 | 6,3× |
| 2016 | € 241.713 | – | € 40.300 | 6,0× |
| 2015 | – | – | € 39.100 | – |
| 2014 | – | – | € 39.600 | – |
| 2013 | – | – | € 37.600 | – |
| 2012 | – | – | € 37.400 | – |
| 2011 | – | – | € 37.300 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Berg en Dal
Wat kost een huis in Berg en Dal?
Een bestaande koopwoning in Berg en Dal kostte in 2025 gemiddeld € 482.272, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Berg en Dal gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +4,3% ten opzichte van 2024 en met +41,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Berg en Dal?
Een gemiddelde woning in Berg en Dal kost 7,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Berg en Dal
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 93 minuten
- Naar Rotterdam: 102 minuten
- Naar Den Haag: 103 minuten
- Naar Utrecht: 66 minuten
- Naar Eindhoven: 60 minuten
- Naar Groningen: 150 minuten
Zonder file, van het midden van Berg en Dal naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Berg en Dal betalen gemiddeld € 279 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Berg en Dal 76 nieuwe woningen opgeleverd: 4,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 197 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 64 | 30 | 133 | 133 | 76 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Berg en Dal
Berg en Dal heeft 32 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Beek-Midden | 1.700 | – | 46% | boven gemiddeld | +27,4 m |
| Beek-Oost | 1.220 | € 431.000 | 66% | gemiddeld | +30,5 m |
| Beek-West | 675 | € 615.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +23,2 m |
| Breedeweg | 2.060 | € 343.000 | 65% | onder gemiddeld | +28,6 m |
| Buitengebied Berg en Dal | 250 | € 696.000 | 62% | ruim boven gemiddeld | +69,1 m |
| Buitengebied Breedeweg | 465 | € 568.000 | 92% | boven gemiddeld | +31,2 m |
| Buitengebied De Horst | 500 | € 543.000 | 89% | gemiddeld | +17,3 m |
| Buitengebied Groesbeek-Noord | 995 | € 497.000 | 77% | gemiddeld | +46,8 m |
| Buitengebied Groesbeek-Noord-West | 640 | € 270.000 | 3% | gemiddeld | +59,4 m |
| Buitengebied Groesbeek-Zuid-West | 55 | – | 90% | boven gemiddeld | +60,2 m |
| Buitengebied Heilig Landstichting | 130 | € 938.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +62,1 m |
| Buitengebied Leuth | 180 | € 438.000 | 83% | onder gemiddeld | +10,8 m |
| Buitengebied Ooij | 370 | € 528.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +10,3 m |
| Buitengebied Zuid | 95 | € 497.000 | 92% | onder gemiddeld | +11,3 m |
| De Horst | 895 | € 393.000 | 75% | onder gemiddeld | +16,6 m |
| Erlecom | 175 | € 430.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +10,5 m |
| Groesbeek Centrum-Noord | 2.310 | € 378.000 | 45% | gemiddeld | +39,7 m |
| Groesbeek Centrum-Zuid | 1.545 | € 353.000 | 52% | gemiddeld | +35,4 m |
| Groesbeek De Drul-Oost | 1.890 | € 323.000 | 62% | onder gemiddeld | +29,8 m |
| Groesbeek De Drul-West | 1.080 | € 386.000 | 56% | boven gemiddeld | +39,4 m |
| Groesbeek Nijerf | 2.095 | € 404.000 | 72% | onder gemiddeld | +27,0 m |
| Groesbeek Stekkenberg | 2.585 | € 361.000 | 51% | onder gemiddeld | +54,3 m |
| Heilig Landstichting | 725 | € 878.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +47,9 m |
| Hoog Berg en Dal | 775 | € 478.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +86,5 m |
| Kekerdom | 460 | € 355.000 | 70% | gemiddeld | +12,0 m |
| Laag Berg en Dal | 1.485 | € 411.000 | 55% | boven gemiddeld | +81,6 m |
| Leuth | 1.575 | € 324.000 | 64% | onder gemiddeld | +11,2 m |
| Millingen aan de Rijn-Oost | 2.765 | € 300.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | +12,8 m |
| Millingen aan de Rijn-West | 2.915 | € 324.000 | 68% | onder gemiddeld | +12,1 m |
| Ooij | 2.180 | € 362.000 | 60% | boven gemiddeld | +10,7 m |
| Persingen | 85 | € 567.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +10,2 m |
| Ubbergen | 475 | – | 48% | ruim boven gemiddeld | +38,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Berg en Dal 30,8 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- West Maas en Waal – € 495.002
- Scherpenzeel – € 491.154
- Oldebroek – € 478.464
- Harderwijk – € 473.911
- Elburg – € 472.521
- Apeldoorn – € 471.143
