Huizenprijzen in West Maas en Waal
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente West Maas en Waal, provincie Gelderland.
West Maas en Waal in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in West Maas en Waal gemiddeld € 495.002. Dat is +4,4% ten opzichte van 2024 en 3,2% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat West Maas en Waal op plaats 144 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in West Maas en Waal (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 495.002
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 65.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,5×
Met landelijk inkomen: 8,1×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in West Maas en Waal zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 495.002 | +4,4% | € 65.800 (voorlopig) | 7,5× |
| 2024 | € 474.219 | +12,5% | € 63.100 | 7,5× |
| 2023 | € 421.403 | -9,2% | € 60.100 | 7,0× |
| 2022 | € 464.101 | +15,7% | € 54.500 | 8,5× |
| 2021 | € 401.160 | +24,0% | € 51.800 | 7,7× |
| 2020 | € 323.567 | +4,9% | € 49.700 | 6,5× |
| 2019 | € 308.391 | +8,8% | € 48.900 | 6,3× |
| 2018 | € 283.563 | +9,5% | € 46.000 | 6,2× |
| 2017 | € 258.946 | +6,9% | € 44.600 | 5,8× |
| 2016 | € 242.248 | +2,6% | € 43.200 | 5,6× |
| 2015 | € 236.000 | +6,2% | € 41.600 | 5,7× |
| 2014 | € 222.236 | -0,3% | € 42.600 | 5,2× |
| 2013 | € 222.895 | -4,6% | € 40.500 | 5,5× |
| 2012 | € 233.667 | -8,1% | € 40.600 | 5,8× |
| 2011 | € 254.254 | +3,1% | € 40.200 | 6,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over West Maas en Waal
Wat kost een huis in West Maas en Waal?
Een bestaande koopwoning in West Maas en Waal kostte in 2025 gemiddeld € 495.002, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in West Maas en Waal gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +4,4% ten opzichte van 2024 en met +53,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in West Maas en Waal?
Een gemiddelde woning in West Maas en Waal kost 7,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in West Maas en Waal
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 73 minuten
- Naar Rotterdam: 79 minuten
- Naar Den Haag: 82 minuten
- Naar Utrecht: 42 minuten
- Naar Eindhoven: 60 minuten
- Naar Groningen: 157 minuten
Zonder file, van het midden van West Maas en Waal naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in West Maas en Waal betalen gemiddeld € 286 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in West Maas en Waal 129 nieuwe woningen opgeleverd: 14,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 161 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 159 | 90 | 60 | 194 | 129 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in West Maas en Waal
West Maas en Waal heeft 16 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Buitengebied Alphen | 940 | € 508.000 | 89% | gemiddeld | +4,4 m |
| Buitengebied Altforst | 280 | € 599.000 | 86% | boven gemiddeld | +5,4 m |
| Buitengebied Appeltern | 315 | € 633.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +6,2 m |
| Buitengebied Beneden-Leeuwen | 1.340 | € 475.000 | 68% | onder gemiddeld | +5,1 m |
| Buitengebied Boven-Leeuwen | 775 | € 549.000 | 84% | gemiddeld | +5,5 m |
| Buitengebied Dreumel | 950 | € 560.000 | 88% | gemiddeld | +4,4 m |
| Buitengebied Maasbommel | 650 | € 506.000 | 85% | boven gemiddeld | +5,3 m |
| Buitengebied Wamel | 370 | € 557.000 | 78% | onder gemiddeld | +5,0 m |
| Kern Alphen | 835 | € 405.000 | 69% | onder gemiddeld | +5,2 m |
| Kern Altforst | 350 | € 482.000 | 90% | gemiddeld | +6,2 m |
| Kern Appeltern | 540 | € 408.000 | 76% | gemiddeld | +6,7 m |
| Kern Beneden-Leeuwen | 6.010 | € 398.000 | 65% | onder gemiddeld | +6,4 m |
| Kern Boven-Leeuwen | 1.490 | € 419.000 | 69% | onder gemiddeld | +6,6 m |
| Kern Dreumel | 2.630 | € 412.000 | 69% | onder gemiddeld | +5,2 m |
| Kern Maasbommel | 790 | € 394.000 | 71% | gemiddeld | +6,1 m |
| Kern Wamel | 2.330 | € 414.000 | 74% | onder gemiddeld | +6,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in West Maas en Waal 5,1 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Maasdriel – € 514.719
- Lingewaard – € 501.801
- Wijchen – € 496.126
- Scherpenzeel – € 491.154
- Berg en Dal – € 482.272
- Oldebroek – € 478.464
