Huizenprijzen in Lingewaard
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Lingewaard, provincie Gelderland.
Lingewaard in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Lingewaard gemiddeld € 501.801. Dat is +11,6% ten opzichte van 2024 en 4,6% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Lingewaard op plaats 129 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Lingewaard (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 501.801
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 65.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,6×
Met landelijk inkomen: 8,2×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Lingewaard zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 501.801 | +11,6% | € 65.900 (voorlopig) | 7,6× |
| 2024 | € 449.628 | +9,5% | € 63.800 | 7,0× |
| 2023 | € 410.498 | -2,1% | € 60.600 | 6,8× |
| 2022 | € 419.119 | +7,4% | € 54.600 | 7,7× |
| 2021 | € 390.277 | +18,0% | € 51.700 | 7,5× |
| 2020 | € 330.854 | +14,0% | € 49.800 | 6,6× |
| 2019 | € 290.167 | +3,1% | € 48.600 | 6,0× |
| 2018 | € 281.469 | +10,2% | € 45.600 | 6,2× |
| 2017 | € 255.501 | +5,9% | € 44.700 | 5,7× |
| 2016 | € 241.218 | +5,6% | € 43.600 | 5,5× |
| 2015 | € 228.530 | +5,5% | € 41.400 | 5,5× |
| 2014 | € 216.608 | +2,2% | € 41.800 | 5,2× |
| 2013 | € 211.963 | -5,4% | € 39.400 | 5,4× |
| 2012 | € 223.947 | -2,6% | € 39.400 | 5,7× |
| 2011 | € 229.845 | -3,4% | € 39.200 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Lingewaard
Wat kost een huis in Lingewaard?
Een bestaande koopwoning in Lingewaard kostte in 2025 gemiddeld € 501.801, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Lingewaard gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +11,6% ten opzichte van 2024 en met +51,7% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Lingewaard?
Een gemiddelde woning in Lingewaard kost 7,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Lingewaard
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 92 minuten
- Naar Rotterdam: 99 minuten
- Naar Den Haag: 100 minuten
- Naar Utrecht: 62 minuten
- Naar Eindhoven: 62 minuten
- Naar Groningen: 142 minuten
Zonder file, van het midden van Lingewaard naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Lingewaard betalen gemiddeld € 255 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Lingewaard 224 nieuwe woningen opgeleverd: 10,9 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 264 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 208 | 150 | 131 | 126 | 224 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Lingewaard
Lingewaard heeft 39 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Kempke-Bloemstraat | 1.640 | € 463.000 | 86% | boven gemiddeld | +10,9 m |
| 't Zand-Tabakshof | 1.435 | € 434.000 | 77% | onder gemiddeld | +10,6 m |
| Bedrijventerrein Gendt | 115 | € 381.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | +10,4 m |
| Bedrijventerrein Pannenhuis-Agropark | 55 | € 395.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +9,6 m |
| Bergerden | 125 | € 678.000 | 71% | boven gemiddeld | +9,1 m |
| Boswei | 910 | € 428.000 | 80% | boven gemiddeld | +10,6 m |
| Brouwersland | 1.620 | € 353.000 | 54% | onder gemiddeld | +10,2 m |
| Buitengebied Angeren | 695 | € 599.000 | 89% | boven gemiddeld | +10,4 m |
| Buitengebied Bemmel Noord | 225 | € 666.000 | 93% | boven gemiddeld | +9,3 m |
| Buitengebied Bemmel Zuid | 245 | € 627.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +10,2 m |
| Buitengebied Doornenburg | 750 | € 581.000 | 90% | boven gemiddeld | +11,3 m |
| Buitengebied Gendt | 1.600 | € 591.000 | 90% | gemiddeld | +10,6 m |
| Buitengebied Haalderen | 280 | € 554.000 | 91% | boven gemiddeld | +10,0 m |
| Buitengebied Huissen | 1.320 | € 615.000 | 89% | boven gemiddeld | +10,5 m |
| Centrum Bemmel | 1.005 | € 405.000 | 51% | gemiddeld | +10,9 m |
| Centrum Gendt | 835 | € 365.000 | 65% | onder gemiddeld | +11,4 m |
| Centrum Huissen | 965 | € 297.000 | 38% | onder gemiddeld | +12,1 m |
| De Laak-Binnenveld | 1.750 | € 394.000 | 66% | onder gemiddeld | +10,5 m |
| Essenpas | 1.435 | € 485.000 | 89% | boven gemiddeld | +10,6 m |
| Het Hoog | 2.080 | € 405.000 | 75% | gemiddeld | +10,1 m |
| Hofmeesterij-Kampstuk | 1.155 | – | 58% | onder gemiddeld | +10,0 m |
| Johannahoeve | 600 | € 414.000 | 72% | onder gemiddeld | +10,9 m |
| Kern Angeren | 2.230 | € 384.000 | 75% | onder gemiddeld | +10,9 m |
| Kern Doornenburg | 2.035 | € 376.000 | 73% | onder gemiddeld | +11,3 m |
| Kern Haalderen | 1.780 | € 376.000 | 68% | onder gemiddeld | +10,2 m |
| Klappenburg | 2.245 | € 330.000 | 57% | gemiddeld | +10,2 m |
| Klaverkamp-Klein Rome | 2.140 | € 492.000 | 91% | gemiddeld | +9,7 m |
| Lootakkers | 1.465 | € 331.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +10,7 m |
| Loovelden | 3.545 | € 528.000 | 86% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Molenwijk-Dries | 1.170 | € 360.000 | 74% | onder gemiddeld | +11,3 m |
| Oostervelden | 790 | € 387.000 | 85% | gemiddeld | +9,9 m |
| Plakse Wei | 1.015 | € 489.000 | 86% | boven gemiddeld | +10,1 m |
| Ressen | 130 | € 732.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +10,0 m |
| Vleumingen | 1.730 | € 338.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +10,7 m |
| Walburgen | 595 | € 322.000 | 45% | gemiddeld | +11,4 m |
| Zilverkamp 1e fase | 1.940 | € 355.000 | 83% | onder gemiddeld | +10,2 m |
| Zilverkamp 2e fase-Rietbaan | 1.075 | – | 79% | onder gemiddeld | +10,9 m |
| Zilverkamp 3e fase | 1.390 | – | 75% | gemiddeld | +10,4 m |
| Zilverkamp 4e fase | 1.500 | € 307.000 | 74% | onder gemiddeld | +10,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Lingewaard 10,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- West Betuwe – € 521.134
- Heerde – € 520.052
- Maasdriel – € 514.719
- Wijchen – € 496.126
- West Maas en Waal – € 495.002
- Scherpenzeel – € 491.154
