Huizenprijzen in Pijnacker-Nootdorp
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Pijnacker-Nootdorp, provincie Zuid-Holland.
Pijnacker-Nootdorp in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Pijnacker-Nootdorp gemiddeld € 631.787. Dat is +13,0% ten opzichte van 2024 en 31,8% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Pijnacker-Nootdorp op plaats 23 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Pijnacker-Nootdorp (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 631.787
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 77.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,2×
Met landelijk inkomen: 10,4×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Pijnacker-Nootdorp zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 631.787 | +13,0% | € 77.500 (voorlopig) | 8,2× |
| 2024 | € 559.333 | +5,6% | € 74.400 | 7,5× |
| 2023 | € 529.527 | +0,9% | € 72.600 | 7,3× |
| 2022 | € 524.878 | +12,4% | € 65.300 | 8,0× |
| 2021 | € 467.075 | +13,3% | € 62.200 | 7,5× |
| 2020 | € 412.301 | +9,7% | € 59.000 | 7,0× |
| 2019 | € 375.870 | +7,3% | € 58.100 | 6,5× |
| 2018 | € 350.350 | +10,4% | € 54.000 | 6,5× |
| 2017 | € 317.277 | +12,7% | € 52.900 | 6,0× |
| 2016 | € 281.515 | +4,1% | € 50.900 | 5,5× |
| 2015 | € 270.467 | -0,1% | € 49.100 | 5,5× |
| 2014 | € 270.804 | +6,2% | € 48.800 | 5,5× |
| 2013 | € 255.076 | -11,5% | € 46.600 | 5,5× |
| 2012 | € 288.113 | -0,9% | € 45.600 | 6,3× |
| 2011 | € 290.782 | +2,0% | € 46.000 | 6,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Pijnacker-Nootdorp
Wat kost een huis in Pijnacker-Nootdorp?
Een bestaande koopwoning in Pijnacker-Nootdorp kostte in 2025 gemiddeld € 631.787, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Pijnacker-Nootdorp gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +13,0% ten opzichte van 2024 en met +53,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Pijnacker-Nootdorp?
Een gemiddelde woning in Pijnacker-Nootdorp kost 8,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Pijnacker-Nootdorp
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 51 minuten
- Naar Rotterdam: 26 minuten
- Naar Den Haag: 16 minuten
- Naar Utrecht: 42 minuten
- Naar Eindhoven: 87 minuten
- Naar Groningen: 166 minuten
Zonder file, van het midden van Pijnacker-Nootdorp naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Pijnacker-Nootdorp betalen gemiddeld € 260 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Pijnacker-Nootdorp 230 nieuwe woningen opgeleverd: 10,0 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 220 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 268 | 403 | 244 | 207 | 230 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Pijnacker-Nootdorp
Pijnacker-Nootdorp heeft 31 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| ’s-Gravenhout | 1.770 | € 758.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | -3,4 m |
| Achter het Raadhuis | 4.275 | € 542.000 | 83% | boven gemiddeld | -3,1 m |
| Ackerswoude | 3.485 | € 762.000 | 94% | boven gemiddeld | -1,7 m |
| Buitengebied Nootdorp | 570 | € 734.000 | 83% | boven gemiddeld | -3,7 m |
| De Boezem | 225 | € 656.000 | 87% | gemiddeld | -3,9 m |
| De Scheg | 345 | € 558.000 | 97% | boven gemiddeld | -3,1 m |
| De Venen / Craeyenburch | 2.100 | € 691.000 | 61% | boven gemiddeld | -3,3 m |
| De Venen Centrum | 3.200 | € 554.000 | 58% | gemiddeld | -2,6 m |
| De Venen Oost | 1.740 | € 505.000 | 73% | boven gemiddeld | -2,7 m |
| Emerald Centrum | 3.015 | € 480.000 | 74% | onder gemiddeld | -2,0 m |
| Emerald Noord | 1.390 | € 524.000 | 84% | gemiddeld | -1,7 m |
| Emerald Zuid | 1.885 | € 520.000 | 71% | onder gemiddeld | -1,7 m |
| Keijzershof Boszoom | 2.350 | € 548.000 | 59% | onder gemiddeld | -2,0 m |
| Keijzershof Eilanden | 830 | € 687.000 | 89% | boven gemiddeld | -2,2 m |
| Keijzershof Erven | 2.305 | € 448.000 | 32% | onder gemiddeld | -2,0 m |
| Klapwijk | 3.800 | € 483.000 | 92% | gemiddeld | -2,2 m |
| Koningshof | 2.370 | € 466.000 | 83% | gemiddeld | -2,4 m |
| Noordpolder Delfgauw | 215 | € 947.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | -3,2 m |
| Noordpolder Pijnacker | 230 | € 605.000 | 64% | gemiddeld | -3,1 m |
| Nootdorp CentrumWest | 2.090 | € 416.000 | 58% | gemiddeld | -2,7 m |
| Oostambacht / Heronpark | 190 | € 607.000 | 88% | boven gemiddeld | -3,1 m |
| Oud-Delfgauw | 2.065 | € 492.000 | 70% | gemiddeld | -0,9 m |
| Pijnacker Noord | 4.010 | € 381.000 | 56% | onder gemiddeld | -2,5 m |
| Pijnacker Oost | 720 | € 852.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | -3,9 m |
| Pijnacker-Centrum/Dorp | 4.230 | € 461.000 | 71% | gemiddeld | -1,6 m |
| Tolhek | 3.015 | € 534.000 | 79% | gemiddeld | -3,2 m |
| Tolhek Centrumlijn | 575 | € 404.000 | 52% | gemiddeld | -2,4 m |
| Tuindershof | 980 | € 504.000 | 47% | gemiddeld | -2,0 m |
| Vrouwtjeslant / Nieuweveen | 2.890 | € 464.000 | 71% | gemiddeld | -3,3 m |
| Zuidpolder Delfgauw | 300 | € 785.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | -2,8 m |
| Zuidpolder Oude Leede | 955 | € 735.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | -3,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Pijnacker-Nootdorp 3,1 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Voorschoten – € 657.899
- Noordwijk – € 626.591
- Teylingen – € 615.436
- Oegstgeest – € 614.579
- Nieuwkoop – € 605.404
- Kaag en Braassem – € 599.806
