Huizenprijzen in Neder-Betuwe
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Neder-Betuwe, provincie Gelderland.
Neder-Betuwe in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Neder-Betuwe gemiddeld € 548.255. Dat is +8,0% ten opzichte van 2024 en 14,3% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Neder-Betuwe op plaats 76 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Neder-Betuwe (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 548.255
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 66.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,2×
Met landelijk inkomen: 9,0×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Neder-Betuwe zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 548.255 | +8,0% | € 66.500 (voorlopig) | 8,2× |
| 2024 | € 507.447 | +23,6% | € 64.600 | 7,9× |
| 2023 | € 410.710 | -5,0% | € 61.100 | 6,7× |
| 2022 | € 432.118 | +8,7% | € 57.100 | 7,6× |
| 2021 | € 397.599 | +19,3% | € 53.300 | 7,5× |
| 2020 | € 333.167 | +7,8% | € 51.400 | 6,5× |
| 2019 | € 309.005 | +14,9% | € 51.100 | 6,0× |
| 2018 | € 268.898 | +3,5% | € 47.600 | 5,6× |
| 2017 | € 259.830 | +3,8% | € 45.600 | 5,7× |
| 2016 | € 250.270 | +13,1% | € 44.200 | 5,7× |
| 2015 | € 221.278 | -4,7% | € 42.300 | 5,2× |
| 2014 | € 232.241 | +1,8% | € 43.400 | 5,4× |
| 2013 | € 228.111 | -7,9% | € 40.900 | 5,6× |
| 2012 | € 247.799 | -4,3% | € 41.200 | 6,0× |
| 2011 | € 259.037 | -2,8% | € 40.400 | 6,4× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Neder-Betuwe
Wat kost een huis in Neder-Betuwe?
Een bestaande koopwoning in Neder-Betuwe kostte in 2025 gemiddeld € 548.255, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Neder-Betuwe gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,0% ten opzichte van 2024 en met +64,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Neder-Betuwe?
Een gemiddelde woning in Neder-Betuwe kost 8,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Neder-Betuwe
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 74 minuten
- Naar Rotterdam: 80 minuten
- Naar Den Haag: 83 minuten
- Naar Utrecht: 44 minuten
- Naar Eindhoven: 68 minuten
- Naar Groningen: 149 minuten
Zonder file, van het midden van Neder-Betuwe naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Neder-Betuwe betalen gemiddeld € 288 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Neder-Betuwe 94 nieuwe woningen opgeleverd: 10,0 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 273 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 46 | 104 | 86 | 139 | 94 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Neder-Betuwe
Neder-Betuwe heeft 18 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Echteld | 525 | € 359.000 | 74% | onder gemiddeld | +5,9 m |
| IJzendoorn | 840 | € 359.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +7,1 m |
| Kesteren | 4.685 | € 375.000 | 61% | onder gemiddeld | +7,1 m |
| Kom Dodewaard met Hien | 3.535 | € 358.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | +7,4 m |
| Kom Wely | 145 | € 433.000 | 61% | onder gemiddeld | +7,7 m |
| Ochten | 4.390 | € 368.000 | 67% | ruim onder gemiddeld | +6,9 m |
| Opheusden | 5.610 | € 373.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | +7,1 m |
| Pottemsestraat en Groenestraat e.o. | 135 | € 447.000 | 88% | gemiddeld | +6,1 m |
| Verspreide huizen Dodewaard-Oost en Wely | 335 | € 531.000 | 86% | gemiddeld | +7,6 m |
| Verspreide huizen Dodewaard-West | 675 | € 496.000 | 89% | onder gemiddeld | +6,9 m |
| Verspreide huizen Echteld | 430 | € 471.000 | 88% | gemiddeld | +5,7 m |
| Verspreide huizen Echteld-Waalbandijk | 85 | € 552.000 | 81% | boven gemiddeld | +6,3 m |
| Verspreide huizen IJzendoorn | 225 | € 490.000 | 90% | onder gemiddeld | +6,0 m |
| Verspreide huizen Kesteren | 2.025 | € 512.000 | 90% | onder gemiddeld | +6,9 m |
| Verspreide huizen Lede en Oudewaard | 485 | € 413.000 | 75% | onder gemiddeld | +7,0 m |
| Verspreide huizen Ochten | 820 | € 498.000 | 83% | onder gemiddeld | +6,5 m |
| Verspreide huizen Opheusden | 675 | € 489.000 | 82% | gemiddeld | +7,0 m |
| Verspreide huizen poldergebied | 160 | € 495.000 | 84% | ruim onder gemiddeld | +6,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Neder-Betuwe 6,7 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Heumen – € 558.583
- Renkum – € 551.905
- Epe – € 548.649
- Zaltbommel – € 548.623
- Bronckhorst – € 539.034
- Ermelo – € 538.251
