Huizenprijzen in Maassluis
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Maassluis, provincie Zuid-Holland.
Maassluis in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Maassluis gemiddeld € 439.928. Dat is +12,1% ten opzichte van 2024 en 8,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Maassluis op plaats 229 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Maassluis (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 439.928
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 60.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,3×
Met landelijk inkomen: 7,2×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Maassluis zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 439.928 | +12,1% | € 60.400 (voorlopig) | 7,3× |
| 2024 | € 392.381 | +3,6% | € 57.600 | 6,8× |
| 2023 | € 378.651 | +2,2% | € 55.500 | 6,8× |
| 2022 | € 370.478 | +12,3% | € 50.100 | 7,4× |
| 2021 | € 329.919 | +11,8% | € 47.400 | 7,0× |
| 2020 | € 295.038 | +17,2% | € 45.100 | 6,5× |
| 2019 | € 251.727 | +1,5% | € 43.600 | 5,8× |
| 2018 | € 248.025 | +23,6% | € 41.700 | 5,9× |
| 2017 | € 200.659 | -3,1% | € 40.800 | 4,9× |
| 2016 | € 207.172 | +8,8% | € 39.500 | 5,2× |
| 2015 | € 190.420 | +0,1% | € 38.100 | 5,0× |
| 2014 | € 190.249 | -0,5% | € 38.300 | 5,0× |
| 2013 | € 191.268 | -6,2% | € 36.700 | 5,2× |
| 2012 | € 204.003 | -4,9% | € 36.300 | 5,6× |
| 2011 | € 214.513 | +0,9% | € 36.400 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Maassluis
Wat kost een huis in Maassluis?
Een bestaande koopwoning in Maassluis kostte in 2025 gemiddeld € 439.928, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Maassluis gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +12,1% ten opzichte van 2024 en met +49,1% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Maassluis?
Een gemiddelde woning in Maassluis kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Maassluis
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 60 minuten
- Naar Rotterdam: 17 minuten
- Naar Den Haag: 22 minuten
- Naar Utrecht: 51 minuten
- Naar Eindhoven: 91 minuten
- Naar Groningen: 176 minuten
Zonder file, van het midden van Maassluis naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Maassluis betalen gemiddeld € 253 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Maassluis 385 nieuwe woningen opgeleverd: 23,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 269 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 232 | 547 | 200 | 382 | 385 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Maassluis
Maassluis heeft 18 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Binnenstad | 1.165 | € 290.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Bloemenbuurt | 845 | € 241.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | -1,0 m |
| Bomendal | 2.120 | € 305.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Burgemeesterswijk | 2.965 | € 362.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +3,8 m |
| Componistenbuurt | 2.085 | € 265.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +3,5 m |
| Het Balkon | 2.335 | € 497.000 | 79% | onder gemiddeld | +5,2 m |
| Kapelpolder | 1.360 | € 303.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +2,8 m |
| Koningshoek | 1.855 | € 285.000 | 46% | ruim onder gemiddeld | +3,9 m |
| Nieuwe waterweg | 105 | € 417.000 | 89% | boven gemiddeld | +3,8 m |
| Sluispolder Oost | 3.360 | € 289.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Sluispolder West | 1.665 | € 301.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Steendijkpolder Noord | 2.195 | € 396.000 | 83% | ruim onder gemiddeld | +1,4 m |
| Steendijkpolder Zuid | 2.665 | € 362.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | +3,5 m |
| Taanschuurpolder | 3.125 | € 366.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +3,1 m |
| Vertobuurt | 2.830 | € 318.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Vogelbuurt | 3.620 | € 340.000 | 81% | onder gemiddeld | +3,9 m |
| Wilgenrijk | 1.995 | € 587.000 | 66% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Zuidbuurt | 125 | € 840.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Maassluis 1,1 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Delft – € 453.866
- Goeree-Overflakkee – € 453.640
- Gorinchem – € 446.015
- Hardinxveld-Giessendam – € 445.202
- Ridderkerk – € 428.160
- Rijswijk (ZH.) – € 422.771
