Huizenprijzen in Lelystad
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Lelystad, provincie Flevoland.
Lelystad in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Lelystad gemiddeld € 426.903. Dat is +5,2% ten opzichte van 2024 en 11,0% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Lelystad op plaats 245 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Lelystad (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Flevoland 1.549 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 426.903
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 58.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,3×
Met landelijk inkomen: 7,0×
Verkopen Q3 2026
1.549
In provincie Flevoland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Lelystad zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Flevoland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 426.903 | +5,2% | € 58.200 (voorlopig) | 7,3× |
| 2024 | € 405.965 | +9,1% | € 55.700 | 7,3× |
| 2023 | € 372.216 | -2,2% | € 53.200 | 7,0× |
| 2022 | € 380.395 | +14,5% | € 48.300 | 7,9× |
| 2021 | € 332.187 | +21,6% | € 46.000 | 7,2× |
| 2020 | € 273.122 | +12,4% | € 44.000 | 6,2× |
| 2019 | € 242.923 | +5,6% | € 42.800 | 5,7× |
| 2018 | € 230.010 | +17,3% | € 40.300 | 5,7× |
| 2017 | € 196.170 | +4,5% | € 39.000 | 5,0× |
| 2016 | € 187.695 | +4,3% | € 38.100 | 4,9× |
| 2015 | € 179.997 | +4,8% | € 36.700 | 4,9× |
| 2014 | € 171.740 | +6,5% | € 36.500 | 4,7× |
| 2013 | € 161.270 | -2,6% | € 35.000 | 4,6× |
| 2012 | € 165.632 | -5,5% | € 34.900 | 4,7× |
| 2011 | € 175.362 | -9,4% | € 34.900 | 5,0× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Lelystad
Wat kost een huis in Lelystad?
Een bestaande koopwoning in Lelystad kostte in 2025 gemiddeld € 426.903, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Lelystad gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,2% ten opzichte van 2024 en met +56,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Lelystad?
Een gemiddelde woning in Lelystad kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Lelystad
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 46 minuten
- Naar Rotterdam: 95 minuten
- Naar Den Haag: 79 minuten
- Naar Utrecht: 49 minuten
- Naar Eindhoven: 102 minuten
- Naar Groningen: 93 minuten
Zonder file, van het midden van Lelystad naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Lelystad betalen gemiddeld € 250 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Lelystad 342 nieuwe woningen opgeleverd: 9,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 156 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 349 | 703 | 474 | 525 | 342 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Lelystad
Lelystad heeft 87 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Archipel, Beukenhof, Rozengaard | 2.735 | € 382.000 | 97% | boven gemiddeld | -3,5 m |
| Atol | 3.325 | € 303.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | -3,5 m |
| Bastion | 525 | € 245.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | -3,3 m |
| Bedrijventerrein Tjalk | 55 | € 430.000 | 96% | gemiddeld | -3,1 m |
| Beginweg, Bronsweg, Jupiterweg | 90 | € 496.000 | 87% | gemiddeld | -4,3 m |
| Biomassa | 485 | € 93.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | -3,8 m |
| Boeier | 445 | € 493.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | -3,6 m |
| Bongerd, Buitenplaats | 920 | € 428.000 | 95% | boven gemiddeld | -3,7 m |
| Botter Oost | 1.255 | € 294.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | -3,4 m |
| Botter West | 1.125 | € 373.000 | 85% | gemiddeld | -3,5 m |
| Buitenhof | 1.205 | € 637.000 | 98% | onder gemiddeld | -4,2 m |
| Damrif, Kustrif, Gors, Zandbank | 1.720 | € 252.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | -3,5 m |
| De Doelen, De Marken | 110 | € 391.000 | 95% | ruim onder gemiddeld | -3,8 m |
| De Meent | 125 | € 166.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | -3,3 m |
| De Schans | 870 | € 255.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | -3,2 m |
| De Veste | 815 | € 310.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | -3,4 m |
| Fauna, Bosvalkweg, Zuiderpoort | 75 | – | – | onbekend | -4,0 m |
| Flevopoort II | 120 | € 249.000 | 79% | onder gemiddeld | -4,4 m |
| Flora Midden | 1.590 | € 473.000 | 77% | onder gemiddeld | -4,0 m |
| Flora Oost PIL | 170 | – | – | onbekend | -3,9 m |
| Flora West | 1.550 | € 447.000 | 74% | onder gemiddeld | -3,8 m |
| Galjoen | 1.055 | € 311.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | -3,5 m |
| Galjoen Zuid | 845 | € 384.000 | 65% | onder gemiddeld | -4,0 m |
| Getijdenbuurt, Sportpark Doggersbank | 790 | € 275.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | -4,1 m |
| Golfpark, Lommerrijk | 315 | € 675.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | -4,2 m |
| Golfresort | 1.260 | € 645.000 | 98% | boven gemiddeld | -3,7 m |
| Gondel | 1.725 | € 321.000 | 68% | onder gemiddeld | -3,7 m |
| Griend | 1.745 | € 287.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | -3,6 m |
| Grietenij | 415 | € 249.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | -3,7 m |
| Groene Velden | 260 | € 816.000 | 89% | boven gemiddeld | -4,3 m |
| Hanzepark | 1.940 | € 391.000 | 52% | onder gemiddeld | -3,2 m |
| Het Ravelijn, Ziekenhuisweg | 400 | € 277.000 | 0% | gemiddeld | -3,6 m |
| Hofstede, Plantage, Wijngaard | 1.635 | € 309.000 | 78% | onder gemiddeld | -3,5 m |
| Hollandse Hout (Villapark) | 750 | € 761.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | -3,6 m |
| Horst | 2.240 | € 313.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | -3,9 m |
| Houtribhoogte Noord | 555 | € 462.000 | 96% | boven gemiddeld | -0,4 m |
| IJssellaan | 1.060 | € 282.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | -3,5 m |
| Industrieterrein Noordersluis Oost | 85 | € 374.000 | 84% | ruim onder gemiddeld | -3,9 m |
| Industrieterrein Noordersluis West | 265 | € 394.000 | 91% | ruim onder gemiddeld | -3,8 m |
| Jagersveld | 150 | € 790.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -4,3 m |
| Jol | 2.295 | € 322.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | -3,8 m |
| Kamp | 1.935 | € 280.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | -3,6 m |
| Karveel Oost | 1.275 | € 384.000 | 94% | boven gemiddeld | -3,2 m |
| Karveel West | 1.985 | € 346.000 | 94% | gemiddeld | -3,5 m |
| Kempenaar Oost | 1.165 | € 270.000 | 8% | ruim onder gemiddeld | -3,3 m |
| Kempenaar West | 1.580 | € 288.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | -3,6 m |
| Kofschip, SGL | 385 | – | – | ruim boven gemiddeld | -3,5 m |
| Kogge | 920 | € 346.000 | 50% | onder gemiddeld | -3,7 m |
| Landerijen Noord/Oost | 1.330 | € 622.000 | 98% | boven gemiddeld | -3,8 m |
| Landerijen Noord/West | 2.540 | € 437.000 | 93% | gemiddeld | -3,6 m |
| Landerijen Zuid/Oost | 710 | € 534.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | -4,2 m |
| Landerijen Zuid/West | 875 | € 548.000 | 96% | gemiddeld | -3,6 m |
| Landstrekenwijk Midden | 915 | € 459.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -3,8 m |
| Landstrekenwijk Oost | 1.740 | € 450.000 | 97% | boven gemiddeld | -3,6 m |
| Landstrekenwijk West | 1.600 | € 459.000 | 93% | boven gemiddeld | -3,9 m |
| Langezand | 385 | € 320.000 | 82% | onder gemiddeld | -3,6 m |
| Lelycentre, Maerlant | 725 | € 272.000 | 26% | onder gemiddeld | -3,8 m |
| Lelystad-Haven Oost | 1.995 | € 303.000 | 72% | ruim onder gemiddeld | -3,4 m |
| Lelystad-Haven Werkeiland | 180 | € 369.000 | 89% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Lelystad-Haven West | 1.305 | € 393.000 | 87% | gemiddeld | -2,5 m |
| Lindenlaan | 275 | € 376.000 | 65% | gemiddeld | -3,6 m |
| Lisdodde-, Dronter-, Zeeasterweg, -pad | 100 | € 564.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | -4,5 m |
| Meerkoetenweg, Eendenweg, Larserpad | 60 | € 485.000 | 73% | gemiddeld | -4,2 m |
| Merenbuurt | 1.060 | € 300.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | -3,7 m |
| Neringpassage | 705 | € 270.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | -3,3 m |
| Oostrandpark | 285 | € 520.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -4,4 m |
| Park Schoener | 160 | – | 67% | ruim boven gemiddeld | -4,2 m |
| Punter | 1.905 | € 306.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | -3,3 m |
| Rivierenbuurt | 1.535 | € 295.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | -3,9 m |
| Saerdam, Vliegend Hert, Fortuijn | 1.045 | € 403.000 | 73% | gemiddeld | +0,4 m |
| Schoener | 1.810 | € 316.000 | 65% | onder gemiddeld | -3,8 m |
| Schouw | 1.505 | € 288.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | -3,6 m |
| Sportpark Schouw | 175 | € 474.000 | 98% | gemiddeld | -3,9 m |
| Stadhuisstraat | 670 | € 273.000 | 18% | ruim onder gemiddeld | -3,6 m |
| Stadspark, Badweg, Langevelderslag | 265 | € 499.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | -3,7 m |
| Tjalk | 1.565 | € 304.000 | 61% | onder gemiddeld | -3,5 m |
| Visvijver-, Bijl-, Klokbeker-, Plavuizen | 110 | € 720.000 | 69% | ruim onder gemiddeld | -4,4 m |
| Vogelweg, Meeuwenweg, Pijlstaartweg | 110 | € 689.000 | 88% | ruim onder gemiddeld | -4,1 m |
| Waagpassage | 345 | € 254.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | -3,4 m |
| Wijkcentrum | 155 | € 206.000 | 1% | ruim onder gemiddeld | -4,3 m |
| Wijkcentrum, Voorstraat | 545 | € 265.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | -3,6 m |
| Wold | 1.650 | € 280.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | -3,5 m |
| Woonhavenpad | 275 | € 398.000 | 98% | gemiddeld | -4,4 m |
| Zeeenbuurt | 1.210 | € 241.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | -3,6 m |
| Zeestromen en Slotenbuurt | 1.025 | € 290.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | -3,8 m |
| Zoom | 365 | € 431.000 | 97% | gemiddeld | -4,3 m |
| Zuiderzeelaan, Waddenlaan | 2.860 | € 258.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | -3,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Lelystad 3,9 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Flevoland met een vergelijkbare prijs
- Almere – € 493.406
- Zeewolde – € 466.599
- Dronten – € 426.186
- Urk – € 390.868
- Noordoostpolder – € 383.877
