Huizenprijzen in Heerlen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Heerlen, provincie Limburg.
Heerlen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Heerlen gemiddeld € 284.279. Dat is +5,3% ten opzichte van 2024 en 40,7% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Heerlen op plaats 341 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Heerlen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Limburg 3.586 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 284.279
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 47.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,0×
Met landelijk inkomen: 4,7×
Verkopen Q3 2026
3.586
In provincie Limburg
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Heerlen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Limburg; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 284.279 | +5,3% | € 47.000 (voorlopig) | 6,0× |
| 2024 | € 270.045 | +9,5% | € 45.300 | 6,0× |
| 2023 | € 246.595 | -1,9% | € 43.100 | 5,7× |
| 2022 | € 251.269 | +9,0% | € 39.400 | 6,4× |
| 2021 | € 230.616 | +14,0% | € 37.300 | 6,2× |
| 2020 | € 202.356 | +11,0% | € 36.100 | 5,6× |
| 2019 | € 182.279 | +10,1% | € 35.300 | 5,2× |
| 2018 | € 165.584 | +10,1% | € 33.500 | 4,9× |
| 2017 | € 150.459 | -1,2% | € 32.900 | 4,6× |
| 2016 | € 152.276 | +5,4% | € 32.100 | 4,7× |
| 2015 | € 144.517 | +2,7% | € 31.200 | 4,6× |
| 2014 | € 140.735 | +6,3% | € 30.900 | 4,6× |
| 2013 | € 132.376 | -4,7% | € 30.000 | 4,4× |
| 2012 | € 138.848 | -6,6% | € 31.400 | 4,4× |
| 2011 | € 148.649 | +3,6% | € 29.800 | 5,0× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Heerlen
Wat kost een huis in Heerlen?
Een bestaande koopwoning in Heerlen kostte in 2025 gemiddeld € 284.279, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Heerlen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,3% ten opzichte van 2024 en met +40,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Heerlen?
Een gemiddelde woning in Heerlen kost 6,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Heerlen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 167 minuten
- Naar Rotterdam: 161 minuten
- Naar Den Haag: 164 minuten
- Naar Utrecht: 137 minuten
- Naar Eindhoven: 70 minuten
- Naar Groningen: 247 minuten
Zonder file, van het midden van Heerlen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Heerlen betalen gemiddeld € 254 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Heerlen 123 nieuwe woningen opgeleverd: 2,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 108 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 60 | 100 | 164 | 191 | 123 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Heerlen
Heerlen heeft 54 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Loon | 730 | € 236.000 | 50% | onder gemiddeld | +105,0 m |
| Aarveld | 1.220 | € 192.000 | 35% | onder gemiddeld | +112,7 m |
| Beersdal | 1.570 | € 218.000 | 71% | onder gemiddeld | +88,8 m |
| Bekkerveld | 1.590 | € 328.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +119,6 m |
| Benzenrade | 185 | € 441.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +139,8 m |
| Burettestraat en omgeving | 345 | € 124.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +94,8 m |
| Caumerveld | 1.355 | € 450.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +135,3 m |
| De Beitel | 75 | € 389.000 | 79% | onder gemiddeld | +178,8 m |
| De Dem en omgeving | 3.460 | € 190.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | +85,6 m |
| Douve Weien | 3.695 | € 234.000 | 42% | gemiddeld | +127,4 m |
| Dr Nolensplein en omgeving | 1.255 | € 200.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +131,5 m |
| Dr Schaepmanplein en omgeving | 1.925 | € 176.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +143,7 m |
| Egstraat en omgeving | 1.955 | € 249.000 | 76% | onder gemiddeld | +148,1 m |
| Eikenderveld | 2.540 | € 168.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | +104,7 m |
| Giesenveld | 1.780 | € 282.000 | 56% | onder gemiddeld | +144,0 m |
| Grasbroek | 1.290 | € 201.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | +97,1 m |
| Heerlen-Centrum | 2.390 | € 216.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +109,8 m |
| Heerlerbaan-Oost | 3.995 | € 169.000 | 17% | ruim onder gemiddeld | +150,0 m |
| Heerlerbaan-West | 1.795 | € 445.000 | 65% | ruim boven gemiddeld | +156,7 m |
| Heerlerheide-Kom | 3.390 | € 177.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +90,4 m |
| Heksenberg | 2.450 | € 206.000 | 74% | ruim onder gemiddeld | +98,3 m |
| Hoensbroek-Centrum | 3.320 | € 159.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +79,3 m |
| Hoppersgraaf | 1.155 | € 166.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +107,3 m |
| Husken | 1.265 | € 276.000 | 80% | gemiddeld | +93,7 m |
| Imstenrade | 270 | – | – | ruim boven gemiddeld | +173,2 m |
| Lindeveld | 805 | € 300.000 | 71% | boven gemiddeld | +111,4 m |
| Maria Gewanden | 3.455 | € 202.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | +93,6 m |
| Mariarade-Noord | 1.830 | € 213.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | +101,6 m |
| Mariarade-Zuid | 1.475 | € 215.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +99,8 m |
| Meezenbroek | 2.920 | € 169.000 | 25% | ruim onder gemiddeld | +102,7 m |
| Molenbergpark | 1.615 | € 334.000 | 61% | gemiddeld | +124,8 m |
| Musschemig | 955 | € 224.000 | 76% | gemiddeld | +96,5 m |
| Nieuw Lotbroek-Noord | 1.685 | € 222.000 | 71% | onder gemiddeld | +73,7 m |
| Nieuw Lotbroek-Zuid | 2.975 | € 224.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +84,3 m |
| Nieuw-Einde | 1.365 | € 195.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +87,0 m |
| Op de Nobel | 1.845 | € 182.000 | 26% | gemiddeld | +115,7 m |
| Palemig | 675 | € 276.000 | 74% | gemiddeld | +97,4 m |
| Passart | 2.045 | € 162.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +85,2 m |
| Pronsebroek | 575 | € 214.000 | 72% | ruim onder gemiddeld | +92,6 m |
| Rennemig | 3.085 | € 184.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +88,5 m |
| Schaesbergerveld | 2.490 | € 207.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +114,8 m |
| Schandelen | 1.620 | € 173.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +105,9 m |
| Schelsberg | 255 | € 333.000 | 88% | gemiddeld | +97,6 m |
| Schiffelerveld | 50 | – | – | ruim onder gemiddeld | +138,2 m |
| Schrieversheide | 105 | € 422.000 | 74% | onder gemiddeld | +102,7 m |
| Ten Esschen | 160 | € 393.000 | 89% | boven gemiddeld | +89,2 m |
| Terschuren | 485 | € 314.000 | 51% | onder gemiddeld | +81,2 m |
| Uterweg | 1.550 | € 199.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +97,9 m |
| Versiliënbosch | 490 | € 153.000 | 9% | ruim onder gemiddeld | +110,2 m |
| Vrieheide | 1.460 | € 167.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +107,1 m |
| Weggebekker | 410 | € 133.000 | 3% | ruim onder gemiddeld | +93,6 m |
| Welten-Dorp | 3.590 | € 288.000 | 72% | boven gemiddeld | +107,0 m |
| Zeswegen | 2.300 | € 160.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +107,1 m |
| Ziekenhuis | 185 | – | – | ruim boven gemiddeld | +117,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Heerlen 113,8 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Limburg met een vergelijkbare prijs
- Simpelveld – € 343.886
- Vaals – € 339.451
- Sittard-Geleen – € 338.452
- Landgraaf – € 327.701
- Brunssum – € 290.901
- Kerkrade – € 270.119
