Huizenprijzen in Echt-Susteren
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Echt-Susteren, provincie Limburg.
Echt-Susteren in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Echt-Susteren gemiddeld € 379.254. Dat is +10,4% ten opzichte van 2024 en 20,9% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Echt-Susteren op plaats 300 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Echt-Susteren (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Limburg 3.586 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 379.254
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 59.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,3×
Met landelijk inkomen: 6,2×
Verkopen Q3 2026
3.586
In provincie Limburg
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Echt-Susteren zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Limburg; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 379.254 | +10,4% | € 59.800 (voorlopig) | 6,3× |
| 2024 | € 343.615 | +6,1% | € 58.100 | 5,9× |
| 2023 | € 323.939 | +3,0% | € 55.300 | 5,9× |
| 2022 | € 314.551 | +9,8% | € 50.300 | 6,3× |
| 2021 | € 286.426 | +12,5% | € 48.100 | 6,0× |
| 2020 | € 254.534 | +5,5% | € 46.500 | 5,5× |
| 2019 | € 241.334 | +6,9% | € 45.500 | 5,3× |
| 2018 | € 225.752 | +7,2% | € 42.800 | 5,3× |
| 2017 | € 210.676 | +12,1% | € 41.800 | 5,0× |
| 2016 | € 187.880 | +6,1% | € 40.700 | 4,6× |
| 2015 | € 177.131 | -3,2% | € 39.300 | 4,5× |
| 2014 | € 182.955 | +4,9% | € 39.300 | 4,7× |
| 2013 | € 174.337 | -8,8% | € 37.700 | 4,6× |
| 2012 | € 191.208 | +0,4% | € 37.300 | 5,1× |
| 2011 | € 190.443 | -4,1% | € 37.000 | 5,1× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Echt-Susteren
Wat kost een huis in Echt-Susteren?
Een bestaande koopwoning in Echt-Susteren kostte in 2025 gemiddeld € 379.254, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Echt-Susteren gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +10,4% ten opzichte van 2024 en met +49,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Echt-Susteren?
Een gemiddelde woning in Echt-Susteren kost 6,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Echt-Susteren
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 144 minuten
- Naar Rotterdam: 138 minuten
- Naar Den Haag: 142 minuten
- Naar Utrecht: 114 minuten
- Naar Eindhoven: 47 minuten
- Naar Groningen: 223 minuten
Zonder file, van het midden van Echt-Susteren naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Echt-Susteren betalen gemiddeld € 267 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Echt-Susteren 56 nieuwe woningen opgeleverd: 3,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 73 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 80 | 35 | 130 | 157 | 56 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Echt-Susteren
Echt-Susteren heeft 37 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Berkelaar | 270 | € 471.000 | 90% | boven gemiddeld | +27,8 m |
| Buitengebied Berkelaar | 50 | – | 95% | onder gemiddeld | +26,8 m |
| Cristinawijk | 1.485 | € 331.000 | 87% | gemiddeld | +35,1 m |
| De Loop | 65 | € 451.000 | 84% | onder gemiddeld | +26,5 m |
| Diergaarde | 425 | € 472.000 | 86% | boven gemiddeld | +36,6 m |
| Dieteren | 780 | € 330.000 | 80% | onder gemiddeld | +28,9 m |
| Echt Centrum | 3.380 | € 276.000 | 49% | gemiddeld | +28,9 m |
| Echt Noord | 2.925 | € 299.000 | 60% | onder gemiddeld | +28,3 m |
| Echt Zuid | 780 | € 458.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +29,3 m |
| Echterbosch | 70 | € 467.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +52,2 m |
| Gebroek | 215 | € 489.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +29,2 m |
| Heide | 1.000 | € 339.000 | 86% | gemiddeld | +31,5 m |
| Hingen | 635 | € 433.000 | 92% | boven gemiddeld | +29,4 m |
| Illikhoven/Visserweert | 130 | € 395.000 | 90% | gemiddeld | +30,4 m |
| In de Mehre | 585 | € 488.000 | 83% | gemiddeld | +31,5 m |
| Koningsbosch | 1.545 | € 342.000 | 82% | onder gemiddeld | +60,4 m |
| Lackerbosch | 65 | € 574.000 | 74% | boven gemiddeld | +52,0 m |
| Lilboscherveld | 100 | € 399.000 | 74% | onder gemiddeld | +31,9 m |
| Maria Hoop | 860 | € 380.000 | 87% | boven gemiddeld | +39,7 m |
| Mariaveld | 1.335 | € 296.000 | 72% | onder gemiddeld | +31,6 m |
| Middelveld | 970 | € 323.000 | 75% | onder gemiddeld | +31,4 m |
| Munsterveld | 1.180 | € 300.000 | 72% | onder gemiddeld | +31,2 m |
| Nieuwstadt Centrum | 1.795 | € 316.000 | 83% | gemiddeld | +34,7 m |
| Oud-Roosteren | 85 | € 390.000 | 92% | gemiddeld | +28,9 m |
| Peij | 2.995 | € 325.000 | 69% | gemiddeld | +30,4 m |
| Peijerveld | 640 | – | 34% | boven gemiddeld | +31,3 m |
| Recreatiepark Hommelheide | 95 | – | – | onbekend | +31,5 m |
| Roosteren | 1.235 | € 316.000 | 68% | onder gemiddeld | +28,5 m |
| Schilberg | 1.980 | € 288.000 | 65% | onder gemiddeld | +29,6 m |
| Sint Joost | 1.250 | € 377.000 | 87% | boven gemiddeld | +28,2 m |
| Slek | 950 | € 371.000 | 85% | boven gemiddeld | +31,2 m |
| Susteren Centrum | 1.010 | € 266.000 | 49% | onder gemiddeld | +31,1 m |
| Verspreide huizen Dieteren | 55 | € 482.000 | 79% | onder gemiddeld | +28,5 m |
| Verspreide huizen Heide | 140 | € 431.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +31,5 m |
| Verspreide huizen Sint Joost | 150 | € 429.000 | 79% | boven gemiddeld | +28,6 m |
| Verspreide huizen Susteren | 85 | € 411.000 | 82% | gemiddeld | +30,2 m |
| Wolfskoul | 605 | € 222.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +31,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Echt-Susteren 34,9 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Limburg met een vergelijkbare prijs
- Roerdalen – € 395.565
- Beekdaelen – € 383.775
- Beek (L.) – € 376.436
- Venlo – € 374.660
- Roermond – € 373.963
- Stein (L.) – € 370.121
