Huizenprijzen in Roerdalen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Roerdalen, provincie Limburg.
Roerdalen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Roerdalen gemiddeld € 395.565. Dat is +8,9% ten opzichte van 2024 en 17,5% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Roerdalen op plaats 286 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Roerdalen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Limburg 3.586 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 395.565
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 59.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,6×
Met landelijk inkomen: 6,5×
Verkopen Q3 2026
3.586
In provincie Limburg
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Roerdalen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Limburg; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 395.565 | +8,9% | € 59.500 (voorlopig) | 6,6× |
| 2024 | € 363.119 | +9,9% | € 57.500 | 6,3× |
| 2023 | € 330.300 | +3,4% | € 56.600 | 5,8× |
| 2022 | € 319.540 | +4,4% | € 50.400 | 6,3× |
| 2021 | € 306.118 | +21,0% | € 47.700 | 6,4× |
| 2020 | € 252.910 | +4,4% | € 46.400 | 5,5× |
| 2019 | € 242.138 | +4,5% | € 46.900 | 5,2× |
| 2018 | € 231.800 | +14,5% | € 42.900 | 5,4× |
| 2017 | € 202.514 | +5,6% | € 42.100 | 4,8× |
| 2016 | € 191.752 | +2,7% | € 40.900 | 4,7× |
| 2015 | € 186.628 | +0,4% | € 40.000 | 4,7× |
| 2014 | € 185.870 | +4,1% | € 40.300 | 4,6× |
| 2013 | € 178.534 | -9,8% | € 38.400 | 4,6× |
| 2012 | € 197.977 | -0,4% | € 38.300 | 5,2× |
| 2011 | € 198.777 | +3,8% | € 37.900 | 5,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Roerdalen
Wat kost een huis in Roerdalen?
Een bestaande koopwoning in Roerdalen kostte in 2025 gemiddeld € 395.565, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Roerdalen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,9% ten opzichte van 2024 en met +56,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Roerdalen?
Een gemiddelde woning in Roerdalen kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Roerdalen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 150 minuten
- Naar Rotterdam: 145 minuten
- Naar Den Haag: 149 minuten
- Naar Utrecht: 120 minuten
- Naar Eindhoven: 54 minuten
- Naar Groningen: 220 minuten
Zonder file, van het midden van Roerdalen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Roerdalen betalen gemiddeld € 271 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Roerdalen 98 nieuwe woningen opgeleverd: 9,9 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 22 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 90 | 60 | 101 | 29 | 98 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Roerdalen
Roerdalen heeft 19 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Borg | 165 | € 402.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +32,9 m |
| Buitengebied Herkenbosch | 200 | € 376.000 | 58% | gemiddeld | +47,5 m |
| Buitengebied Montfort | 225 | € 468.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +28,7 m |
| Buitengebied Posterholt | 145 | € 430.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +30,8 m |
| Buitengebied Sint Odiliënberg | 290 | € 448.000 | 76% | boven gemiddeld | +26,9 m |
| Buitengebied Vlodrop | 135 | € 451.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +42,1 m |
| Etsberg | 155 | € 365.000 | 85% | boven gemiddeld | +31,1 m |
| Herkenbosch | 3.905 | € 331.000 | 71% | gemiddeld | +29,3 m |
| Lerop | 80 | € 482.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +23,7 m |
| Melick | 3.710 | € 327.000 | 74% | gemiddeld | +27,6 m |
| MERU | 95 | – | – | ruim boven gemiddeld | +78,4 m |
| Montfort | 2.855 | € 348.000 | 82% | boven gemiddeld | +29,9 m |
| Posterholt | 3.550 | € 292.000 | 73% | onder gemiddeld | +31,8 m |
| Reewoude | 160 | € 345.000 | 91% | boven gemiddeld | +33,9 m |
| Reutje | 170 | € 426.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +30,9 m |
| Rothenbach | 80 | € 308.000 | 78% | boven gemiddeld | +35,9 m |
| Sint Odiliënberg | 2.870 | € 301.000 | 71% | gemiddeld | +27,8 m |
| Varst | 90 | € 429.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +32,0 m |
| Vlodrop | 1.890 | € 284.000 | 72% | onder gemiddeld | +30,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Roerdalen 35,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Limburg met een vergelijkbare prijs
- Voerendaal – € 415.942
- Venray – € 414.662
- Maastricht – € 413.671
- Beekdaelen – € 383.775
- Echt-Susteren – € 379.254
- Beek (L.) – € 376.436
