Huizenprijzen in Voerendaal
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Voerendaal, provincie Limburg.
Voerendaal in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Voerendaal gemiddeld € 415.942. Dat is +8,1% ten opzichte van 2024 en 13,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Voerendaal op plaats 264 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Voerendaal (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Limburg 3.586 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 415.942
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,5×
Met landelijk inkomen: 6,8×
Verkopen Q3 2026
3.586
In provincie Limburg
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Voerendaal zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Limburg; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 415.942 | +8,1% | € 63.600 (voorlopig) | 6,5× |
| 2024 | € 384.797 | +3,2% | € 61.100 | 6,3× |
| 2023 | € 373.016 | +3,0% | € 58.300 | 6,4× |
| 2022 | € 361.990 | +13,2% | € 55.000 | 6,6× |
| 2021 | € 319.744 | +8,3% | € 50.800 | 6,3× |
| 2020 | € 295.235 | +7,5% | € 49.500 | 6,0× |
| 2019 | € 274.747 | +2,0% | € 48.300 | 5,7× |
| 2018 | € 269.413 | +5,4% | € 46.100 | 5,8× |
| 2017 | € 255.532 | +9,6% | € 44.900 | 5,7× |
| 2016 | € 233.245 | +10,8% | € 43.100 | 5,4× |
| 2015 | € 210.481 | -0,8% | € 42.300 | 5,0× |
| 2014 | € 212.139 | +3,1% | € 41.700 | 5,1× |
| 2013 | € 205.831 | -0,1% | € 40.200 | 5,1× |
| 2012 | € 206.066 | -12,3% | € 39.800 | 5,2× |
| 2011 | € 234.846 | +11,5% | € 39.800 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Voerendaal
Wat kost een huis in Voerendaal?
Een bestaande koopwoning in Voerendaal kostte in 2025 gemiddeld € 415.942, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Voerendaal gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,1% ten opzichte van 2024 en met +40,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Voerendaal?
Een gemiddelde woning in Voerendaal kost 6,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Voerendaal
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 167 minuten
- Naar Rotterdam: 166 minuten
- Naar Den Haag: 170 minuten
- Naar Utrecht: 136 minuten
- Naar Eindhoven: 75 minuten
- Naar Groningen: 251 minuten
Zonder file, van het midden van Voerendaal naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Voerendaal betalen gemiddeld € 291 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Voerendaal 10 nieuwe woningen opgeleverd: 1,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 27 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 1 | 3 | 24 | 23 | 10 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Voerendaal
Voerendaal heeft 13 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Colmont | 85 | € 445.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +179,2 m |
| Craubeek | 210 | € 424.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +101,2 m |
| Hellebeuk | 75 | € 371.000 | 95% | onbekend | +134,2 m |
| Klimmen | 1.810 | € 362.000 | 72% | boven gemiddeld | +131,0 m |
| Kunrade | 3.290 | € 343.000 | 73% | boven gemiddeld | +98,7 m |
| Ransdaal | 910 | € 367.000 | 83% | boven gemiddeld | +112,7 m |
| Retersbeek | 90 | € 479.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +83,4 m |
| Termaar | 710 | € 368.000 | 87% | boven gemiddeld | +130,5 m |
| Ubachsberg | 1.440 | € 335.000 | 71% | boven gemiddeld | +183,5 m |
| Verspreide huizen Voerendaal | 545 | € 526.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +127,5 m |
| Voerendaal | 3.055 | € 320.000 | 54% | boven gemiddeld | +88,7 m |
| Weustenrade | 215 | € 413.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +81,5 m |
| Winthagen | 75 | € 405.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +131,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Voerendaal 125,9 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Limburg met een vergelijkbare prijs
- Horst aan de Maas – € 436.096
- Gulpen-Wittem – € 435.714
- Maasgouw – € 431.950
- Leudal – € 428.849
- Venray – € 414.662
- Maastricht – € 413.671
