Huizenprijzen in Leudal
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Leudal, provincie Limburg.
Leudal in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Leudal gemiddeld € 428.849. Dat is +7,6% ten opzichte van 2024 en 10,6% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Leudal op plaats 242 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Leudal (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Limburg 3.586 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 428.849
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,8×
Met landelijk inkomen: 7,0×
Verkopen Q3 2026
3.586
In provincie Limburg
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Leudal zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Limburg; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 428.849 | +7,6% | € 63.300 (voorlopig) | 6,8× |
| 2024 | € 398.408 | +10,3% | € 60.500 | 6,6× |
| 2023 | € 361.361 | +0,8% | € 59.000 | 6,1× |
| 2022 | € 358.597 | +10,6% | € 54.400 | 6,6× |
| 2021 | € 324.308 | +12,2% | € 51.200 | 6,3× |
| 2020 | € 289.030 | +12,9% | € 48.600 | 5,9× |
| 2019 | € 255.954 | +1,7% | € 47.600 | 5,4× |
| 2018 | € 251.751 | +10,9% | € 45.100 | 5,6× |
| 2017 | € 226.970 | +5,5% | € 44.500 | 5,1× |
| 2016 | € 215.193 | +9,1% | € 43.500 | 4,9× |
| 2015 | € 197.220 | +0,5% | € 41.900 | 4,7× |
| 2014 | € 196.196 | +4,6% | € 42.200 | 4,6× |
| 2013 | € 187.527 | -15,0% | € 40.200 | 4,7× |
| 2012 | € 220.650 | +4,6% | € 40.300 | 5,5× |
| 2011 | € 210.866 | -8,1% | € 39.600 | 5,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Leudal
Wat kost een huis in Leudal?
Een bestaande koopwoning in Leudal kostte in 2025 gemiddeld € 428.849, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Leudal gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +7,6% ten opzichte van 2024 en met +48,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Leudal?
Een gemiddelde woning in Leudal kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Leudal
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 127 minuten
- Naar Rotterdam: 126 minuten
- Naar Den Haag: 130 minuten
- Naar Utrecht: 97 minuten
- Naar Eindhoven: 35 minuten
- Naar Groningen: 219 minuten
Zonder file, van het midden van Leudal naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Leudal betalen gemiddeld € 267 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Leudal 45 nieuwe woningen opgeleverd: 2,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 111 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 170 | 95 | 95 | 47 | 45 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Leudal
Leudal heeft 32 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Kern Baexem | 2.020 | € 352.000 | 77% | onder gemiddeld | +27,8 m |
| Kern Buggenum | 860 | € 366.000 | 81% | boven gemiddeld | +21,4 m |
| Kern Ell | 1.125 | € 357.000 | 83% | onder gemiddeld | +29,5 m |
| Kern Grathem | 1.480 | € 366.000 | 82% | boven gemiddeld | +28,1 m |
| Kern Haelen | 3.955 | € 333.000 | 75% | gemiddeld | +25,3 m |
| Kern Haler | 260 | € 379.000 | 93% | gemiddeld | +29,7 m |
| Kern Heibloem | 535 | € 354.000 | 85% | onder gemiddeld | +29,9 m |
| Kern Heythuysen | 5.755 | € 337.000 | 69% | gemiddeld | +28,8 m |
| Kern Horn | 3.520 | € 347.000 | 80% | boven gemiddeld | +25,8 m |
| Kern Hunsel | 700 | € 372.000 | 86% | onder gemiddeld | +28,8 m |
| Kern Ittervoort | 1.535 | € 342.000 | 83% | gemiddeld | +29,0 m |
| Kern Kelpen-Oler | 650 | € 352.000 | 74% | onder gemiddeld | +28,9 m |
| Kern Neer | 2.555 | € 336.000 | 79% | onder gemiddeld | +24,0 m |
| Kern Neeritter | 1.160 | € 336.000 | 78% | gemiddeld | +29,6 m |
| Kern Nunhem | 585 | € 346.000 | 86% | boven gemiddeld | +23,7 m |
| Kern Roggel | 3.440 | € 362.000 | 78% | gemiddeld | +28,4 m |
| Verspreide huizen Baexem | 795 | € 491.000 | 83% | boven gemiddeld | +27,8 m |
| Verspreide huizen Buggenum | 70 | € 489.000 | 96% | gemiddeld | +20,3 m |
| Verspreide huizen Ell | 340 | € 497.000 | 89% | boven gemiddeld | +29,2 m |
| Verspreide huizen Grathem | 210 | € 525.000 | 84% | gemiddeld | +27,8 m |
| Verspreide huizen Haelen | 355 | € 409.000 | 69% | boven gemiddeld | +25,8 m |
| Verspreide huizen Haler | 235 | € 522.000 | 86% | gemiddeld | +29,8 m |
| Verspreide huizen Heibloem | 255 | – | 60% | gemiddeld | +29,4 m |
| Verspreide huizen Heythuysen | 840 | € 445.000 | 66% | boven gemiddeld | +29,2 m |
| Verspreide huizen Horn | 255 | € 511.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +25,1 m |
| Verspreide huizen Hunsel | 260 | € 491.000 | 83% | onder gemiddeld | +28,7 m |
| Verspreide huizen Ittervoort | 120 | € 452.000 | 84% | gemiddeld | +28,6 m |
| Verspreide huizen Kelpen-Oler | 545 | € 502.000 | 86% | onder gemiddeld | +28,5 m |
| Verspreide huizen Neer | 745 | € 466.000 | 88% | gemiddeld | +26,8 m |
| Verspreide huizen Neeritter | 90 | € 413.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +29,9 m |
| Verspreide huizen Nunhem | 80 | € 419.000 | 74% | gemiddeld | +24,9 m |
| Verspreide huizen Roggel | 770 | € 480.000 | 88% | boven gemiddeld | +28,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Leudal 27,9 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Limburg met een vergelijkbare prijs
- Weert – € 437.149
- Horst aan de Maas – € 436.096
- Gulpen-Wittem – € 435.714
- Maasgouw – € 431.950
- Voerendaal – € 415.942
- Venray – € 414.662
