Huizenprijzen in Weert
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Weert, provincie Limburg.
Weert in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Weert gemiddeld € 437.149. Dat is +11,5% ten opzichte van 2024 en 8,8% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Weert op plaats 231 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Weert (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Limburg 3.586 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 437.149
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 60.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,3×
Met landelijk inkomen: 7,2×
Verkopen Q3 2026
3.586
In provincie Limburg
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Weert zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Limburg; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 437.149 | +11,5% | € 60.000 (voorlopig) | 7,3× |
| 2024 | € 391.906 | +10,5% | € 57.900 | 6,8× |
| 2023 | € 354.656 | -4,4% | € 56.400 | 6,3× |
| 2022 | € 370.896 | +12,2% | € 50.300 | 7,4× |
| 2021 | € 330.617 | +15,3% | € 47.900 | 6,9× |
| 2020 | € 286.721 | +4,1% | € 46.200 | 6,2× |
| 2019 | € 275.523 | +8,1% | € 46.800 | 5,9× |
| 2018 | € 254.853 | +9,7% | € 42.600 | 6,0× |
| 2017 | € 232.307 | +8,0% | € 41.500 | 5,6× |
| 2016 | € 215.075 | -1,3% | € 40.600 | 5,3× |
| 2015 | € 217.850 | +9,0% | € 38.900 | 5,6× |
| 2014 | € 199.928 | -3,1% | € 39.200 | 5,1× |
| 2013 | € 206.252 | -4,1% | € 37.600 | 5,5× |
| 2012 | € 215.041 | -2,5% | € 37.500 | 5,7× |
| 2011 | € 220.522 | +1,4% | € 37.300 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Weert
Wat kost een huis in Weert?
Een bestaande koopwoning in Weert kostte in 2025 gemiddeld € 437.149, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Weert gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +11,5% ten opzichte van 2024 en met +52,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Weert?
Een gemiddelde woning in Weert kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Weert
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 120 minuten
- Naar Rotterdam: 120 minuten
- Naar Den Haag: 123 minuten
- Naar Utrecht: 90 minuten
- Naar Eindhoven: 28 minuten
- Naar Groningen: 223 minuten
Zonder file, van het midden van Weert naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Weert betalen gemiddeld € 266 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Weert 66 nieuwe woningen opgeleverd: 2,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 320 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 274 | 111 | 200 | 176 | 66 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Weert
Weert heeft 33 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Altweerterheide | 595 | € 372.000 | 86% | gemiddeld | +33,2 m |
| Altweerterheide buitengebied | 455 | € 574.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +33,3 m |
| Biest | 2.290 | € 335.000 | 70% | gemiddeld | +33,7 m |
| Boshoven buitengebied | 140 | € 516.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +33,0 m |
| Boshoven-Vrakker | 5.595 | € 343.000 | 79% | gemiddeld | +32,6 m |
| Centrum-Noord | 315 | € 563.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +33,9 m |
| Fatima | 2.605 | € 302.000 | 45% | gemiddeld | +34,5 m |
| Graswinkel | 2.310 | € 336.000 | 66% | onder gemiddeld | +31,5 m |
| Groenewoud-Noord | 1.955 | € 287.000 | 56% | onder gemiddeld | +32,3 m |
| Groenewoud-Zuid | 2.115 | € 280.000 | 61% | gemiddeld | +32,3 m |
| Hulshoven buitengebied | 195 | € 567.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +31,5 m |
| Hushoven | 190 | € 497.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +32,5 m |
| Industrieterrein Leuken | 75 | € 450.000 | 84% | ruim onder gemiddeld | +33,3 m |
| Kazernelaan | 2.060 | € 593.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +34,4 m |
| Keent | 4.605 | € 278.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +34,5 m |
| Keent buitengebied | 250 | € 543.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +33,0 m |
| Laar | 645 | € 399.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +32,0 m |
| Laar buitengebied | 380 | € 565.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +32,0 m |
| Laarveld | 1.540 | € 525.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +32,7 m |
| Leuken | 4.125 | € 358.000 | 77% | gemiddeld | +31,4 m |
| Leuken buitengebied | 190 | € 569.000 | 90% | boven gemiddeld | +30,8 m |
| Maaspoort | 1.465 | € 384.000 | 53% | boven gemiddeld | +33,6 m |
| Moesel | 3.550 | € 305.000 | 65% | onder gemiddeld | +33,1 m |
| Moesel buitengebied | 325 | € 538.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +30,2 m |
| Molenakker | 2.850 | € 461.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +33,7 m |
| Oud-Boshoven | 405 | € 500.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +32,8 m |
| Stramproy | 4.490 | € 341.000 | 68% | onder gemiddeld | +32,3 m |
| Stramproy buitengebied | 690 | € 486.000 | 89% | boven gemiddeld | +31,6 m |
| Swartbroek | 605 | € 380.000 | 82% | gemiddeld | +29,8 m |
| Swartbroek buitengebied | 315 | € 520.000 | 82% | gemiddeld | +29,2 m |
| Tungelroy | 820 | € 379.000 | 86% | gemiddeld | +31,0 m |
| Tungelroy buitengebied | 305 | € 527.000 | 89% | boven gemiddeld | +30,5 m |
| Weert-Centrum | 2.820 | € 302.000 | 28% | onder gemiddeld | +34,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Weert 32,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Limburg met een vergelijkbare prijs
- Bergen (L.) – € 449.775
- Valkenburg aan de Geul – € 443.960
- Horst aan de Maas – € 436.096
- Gulpen-Wittem – € 435.714
- Maasgouw – € 431.950
- Leudal – € 428.849
