Huizenprijzen in Venlo
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Venlo, provincie Limburg.
Venlo in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Venlo gemiddeld € 374.660. Dat is +3,4% ten opzichte van 2024 en 21,9% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Venlo op plaats 305 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Venlo (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Limburg 3.586 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 374.660
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 54.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,9×
Met landelijk inkomen: 6,2×
Verkopen Q3 2026
3.586
In provincie Limburg
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Venlo zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Limburg; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 374.660 | +3,4% | € 54.400 (voorlopig) | 6,9× |
| 2024 | € 362.468 | +13,9% | € 52.400 | 6,9× |
| 2023 | € 318.113 | -6,7% | € 51.400 | 6,2× |
| 2022 | € 341.127 | +12,2% | € 45.800 | 7,4× |
| 2021 | € 304.030 | +14,3% | € 43.300 | 7,0× |
| 2020 | € 265.942 | +8,3% | € 41.900 | 6,3× |
| 2019 | € 245.618 | +11,1% | € 40.900 | 6,0× |
| 2018 | € 221.157 | +8,7% | € 38.600 | 5,7× |
| 2017 | € 203.397 | +6,5% | € 37.900 | 5,4× |
| 2016 | € 191.062 | +7,0% | € 36.800 | 5,2× |
| 2015 | € 178.519 | +1,0% | € 35.200 | 5,1× |
| 2014 | € 176.685 | +9,2% | € 35.600 | 5,0× |
| 2013 | € 161.826 | -7,7% | € 33.700 | 4,8× |
| 2012 | € 175.299 | -5,8% | € 33.900 | 5,2× |
| 2011 | € 185.997 | +5,0% | € 33.900 | 5,5× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Venlo
Wat kost een huis in Venlo?
Een bestaande koopwoning in Venlo kostte in 2025 gemiddeld € 374.660, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Venlo gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +3,4% ten opzichte van 2024 en met +40,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Venlo?
Een gemiddelde woning in Venlo kost 6,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Venlo
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 128 minuten
- Naar Rotterdam: 134 minuten
- Naar Den Haag: 138 minuten
- Naar Utrecht: 97 minuten
- Naar Eindhoven: 44 minuten
- Naar Groningen: 194 minuten
Zonder file, van het midden van Venlo naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Venlo betalen gemiddeld € 253 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Venlo 168 nieuwe woningen opgeleverd: 3,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 124 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 272 | 364 | 256 | 335 | 168 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Venlo
Venlo heeft 94 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Zand | 2.780 | € 286.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +21,8 m |
| Aan de Stuw | 120 | € 343.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +21,1 m |
| Annakamp-Oost | 1.125 | € 268.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +22,3 m |
| Annakamp-West | 765 | € 271.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +22,9 m |
| Arenborg | 315 | € 602.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +21,6 m |
| Auxillatrix | 245 | € 196.000 | 20% | gemiddeld | +44,0 m |
| Binnenstad-Noord | 1.320 | € 309.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | +20,9 m |
| Blerick-Centrum | 3.640 | € 300.000 | 58% | gemiddeld | +17,9 m |
| Bloemenbuurt | 910 | € 396.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +42,0 m |
| Bosserhof | 3.910 | € 286.000 | 64% | onder gemiddeld | +19,3 m |
| Brandemolen en Veld | 220 | € 476.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +17,2 m |
| Casinoflat | 170 | € 176.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +42,5 m |
| Craneveld | 2.040 | € 271.000 | 44% | gemiddeld | +22,0 m |
| De Krosselt | 145 | € 587.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +21,1 m |
| De Tichelarij | 1.260 | € 428.000 | 74% | boven gemiddeld | +21,2 m |
| Dr. Poelsplein e.o. | 1.170 | € 247.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +28,0 m |
| Gebied Patersweg | 95 | € 512.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +20,9 m |
| Geloö | 90 | € 465.000 | 90% | boven gemiddeld | +23,2 m |
| Genooy | 105 | € 603.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +17,3 m |
| Genooybergen | 100 | € 313.000 | 0% | onder gemiddeld | +21,3 m |
| Groeneveld | 1.895 | € 350.000 | 61% | gemiddeld | +22,9 m |
| Groenstraat-Noord | 575 | € 433.000 | 66% | boven gemiddeld | +23,6 m |
| Groenstraat-Zuid | 420 | € 491.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +24,2 m |
| Grote Hei | 160 | € 494.000 | 65% | ruim onder gemiddeld | +43,0 m |
| Hagerbroek | 2.525 | € 392.000 | 89% | onder gemiddeld | +21,2 m |
| Hagerhof-Oost | 2.175 | € 250.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +19,9 m |
| Hagerhof-West | 1.135 | € 229.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +17,9 m |
| Hasselderheide | 320 | € 460.000 | 82% | boven gemiddeld | +19,8 m |
| Hasselt en Het Vorst | 350 | € 552.000 | 88% | boven gemiddeld | +16,8 m |
| Hazenkamp | 3.105 | € 233.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +21,9 m |
| Herungerberg | 505 | € 558.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +37,9 m |
| Hogekamp | 2.580 | € 356.000 | 70% | gemiddeld | +21,8 m |
| Horsterweg | 550 | € 379.000 | 92% | gemiddeld | +19,2 m |
| Jezuïtenbuurt | 1.090 | € 308.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | +33,6 m |
| Kaldenkerkerweg-Oost | 55 | € 427.000 | 88% | ruim onder gemiddeld | +34,6 m |
| Kern 't Ven | 1.250 | € 410.000 | 89% | boven gemiddeld | +21,5 m |
| Kern Arcen | 2.030 | € 351.000 | 73% | gemiddeld | +16,3 m |
| Kern Belfeld | 5.010 | € 316.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +23,8 m |
| Kern Boekend | 640 | € 450.000 | 86% | boven gemiddeld | +21,9 m |
| Kern Hout-Blerick | 1.760 | € 449.000 | 90% | boven gemiddeld | +21,7 m |
| Kern Lomm | 1.000 | € 348.000 | 79% | onder gemiddeld | +17,6 m |
| Keulse Barriére | 60 | € 374.000 | 57% | onder gemiddeld | +43,0 m |
| Klingerberg-Noord | 1.230 | € 352.000 | 94% | ruim onder gemiddeld | +21,4 m |
| Klingerberg-Zuid | 2.610 | € 227.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | +22,4 m |
| Kloosterdorp | 1.805 | € 396.000 | 78% | gemiddeld | +20,1 m |
| Krekelsberg | 65 | € 386.000 | 92% | ruim onder gemiddeld | +23,2 m |
| Krekelveld | 360 | € 324.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +20,8 m |
| Lage Heide | 1.655 | € 253.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +22,4 m |
| Lingsfort | 150 | € 551.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +23,2 m |
| Maalbeek | 190 | € 491.000 | 78% | onder gemiddeld | +28,7 m |
| Maasveld I | 740 | € 344.000 | 78% | gemiddeld | +17,2 m |
| Maasveld II | 1.240 | € 432.000 | 99% | boven gemiddeld | +17,4 m |
| Maaswaard | 910 | € 319.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +17,4 m |
| Meuleveld | 800 | € 536.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +21,0 m |
| Molenbossen | 840 | € 183.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +16,9 m |
| Nieuw-Steyl | 1.850 | € 242.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +21,9 m |
| Onderste en Bovenste Molen | 110 | € 708.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +30,7 m |
| Op de Heide | 3.630 | € 257.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | +33,5 m |
| Postwegflat | 170 | € 131.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +43,6 m |
| Q4 | 1.120 | € 256.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +17,8 m |
| Rijnbeek | 1.690 | € 311.000 | 61% | gemiddeld | +21,7 m |
| Rosarium e.o. | 1.370 | € 290.000 | 43% | onder gemiddeld | +20,3 m |
| Schandelo | 245 | € 583.000 | 92% | boven gemiddeld | +20,2 m |
| Sinselveld | 2.305 | € 253.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | +19,0 m |
| Smeliënkamp | 1.160 | € 287.000 | 66% | onder gemiddeld | +19,2 m |
| Spoorsingel | 800 | € 283.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +20,4 m |
| Stalberg (midden) | 370 | € 703.000 | 99% | boven gemiddeld | +39,0 m |
| Stalberg-Noord | 115 | € 785.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +39,9 m |
| Stalberg-Oost | 625 | € 895.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +43,5 m |
| Stalberg-West | 1.245 | € 373.000 | 80% | boven gemiddeld | +22,5 m |
| Tegelen-Centrum | 3.815 | € 275.000 | 55% | onder gemiddeld | +19,9 m |
| Ulingshei | 55 | – | – | ruim boven gemiddeld | +38,0 m |
| Vastenavondkamp-Noord | 3.140 | € 195.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +20,8 m |
| Vastenavondkamp-Zuid | 1.640 | € 281.000 | 77% | ruim onder gemiddeld | +21,6 m |
| Veegtes | 110 | € 341.000 | 62% | gemiddeld | +23,2 m |
| Velden-Oost | 2.605 | € 376.000 | 82% | gemiddeld | +19,8 m |
| Velden-West | 1.750 | € 317.000 | 65% | gemiddeld | +19,2 m |
| Venkoelen | 260 | € 489.000 | 92% | boven gemiddeld | +21,0 m |
| Verspreide huizen Arcen | 505 | € 370.000 | 91% | boven gemiddeld | +19,6 m |
| Verspreide huizen Boekend | 235 | € 513.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +23,8 m |
| Verspreide huizen Hout-Blerick | 335 | € 611.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +19,8 m |
| Verspreide huizen Lomm | 75 | € 531.000 | 90% | boven gemiddeld | +19,1 m |
| Verspreide huizen Velden | 180 | € 529.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +20,2 m |
| Vierpaardjes | 675 | € 254.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +29,2 m |
| Vogelbuurt | 400 | € 266.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +40,2 m |
| Vossener-Centrum | 1.130 | € 258.000 | 66% | ruim onder gemiddeld | +22,9 m |
| Vossener-Noord | 805 | € 264.000 | 90% | ruim onder gemiddeld | +22,6 m |
| Vossener-West | 935 | € 256.000 | 89% | ruim onder gemiddeld | +22,3 m |
| Vossener-Zuid | 790 | € 334.000 | 98% | onder gemiddeld | +22,6 m |
| Winkelcentrum | 1.490 | € 240.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +18,7 m |
| Withuis | 2.725 | € 231.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | +22,4 m |
| Wylrehof | 155 | € 538.000 | 80% | boven gemiddeld | +18,9 m |
| Zaarderheiken | 600 | € 483.000 | 85% | gemiddeld | +24,2 m |
| Zonneveld | 310 | € 398.000 | 99% | onder gemiddeld | +23,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Venlo 23,7 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Limburg met een vergelijkbare prijs
- Beekdaelen – € 383.775
- Echt-Susteren – € 379.254
- Beek (L.) – € 376.436
- Roermond – € 373.963
- Stein (L.) – € 370.121
- Beesel – € 358.895
