Huizenprijzen in Buren
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Buren, provincie Gelderland.
Buren in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Buren gemiddeld € 580.256. Dat is +2,7% ten opzichte van 2024 en 21,0% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Buren op plaats 51 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Buren (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 580.256
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 69.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,3×
Met landelijk inkomen: 9,5×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Buren zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 580.256 | +2,7% | € 69.800 (voorlopig) | 8,3× |
| 2024 | € 564.869 | +15,4% | € 67.500 | 8,4× |
| 2023 | € 489.397 | -2,2% | € 65.700 | 7,4× |
| 2022 | € 500.229 | +16,5% | € 60.100 | 8,3× |
| 2021 | € 429.241 | +17,6% | € 56.700 | 7,6× |
| 2020 | € 364.958 | +12,3% | € 55.000 | 6,6× |
| 2019 | € 324.945 | -2,6% | € 55.900 | 5,8× |
| 2018 | € 333.707 | +11,8% | € 50.200 | 6,6× |
| 2017 | € 298.471 | +8,1% | € 49.200 | 6,1× |
| 2016 | € 276.091 | +0,6% | € 47.200 | 5,8× |
| 2015 | € 274.334 | +2,1% | € 44.700 | 6,1× |
| 2014 | € 268.619 | +2,2% | € 46.600 | 5,8× |
| 2013 | € 262.957 | +1,5% | € 43.400 | 6,1× |
| 2012 | € 259.137 | -12,1% | € 43.300 | 6,0× |
| 2011 | € 294.769 | +1,7% | € 43.500 | 6,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Buren
Wat kost een huis in Buren?
Een bestaande koopwoning in Buren kostte in 2025 gemiddeld € 580.256, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Buren gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +2,7% ten opzichte van 2024 en met +59,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Buren?
Een gemiddelde woning in Buren kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Buren
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 69 minuten
- Naar Rotterdam: 75 minuten
- Naar Den Haag: 76 minuten
- Naar Utrecht: 39 minuten
- Naar Eindhoven: 60 minuten
- Naar Groningen: 163 minuten
Zonder file, van het midden van Buren naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Buren betalen gemiddeld € 294 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Buren 55 nieuwe woningen opgeleverd: 4,9 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 24 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 103 | 84 | 102 | 67 | 55 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Buren
Buren heeft 39 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Asch | 320 | € 550.000 | 81% | gemiddeld | +3,4 m |
| Beusichem | 2.715 | € 471.000 | 77% | onder gemiddeld | +4,1 m |
| Buren Appelenboomgaard | 835 | € 374.000 | 68% | gemiddeld | +3,6 m |
| Buren Tielseweg | 795 | € 372.000 | 67% | onder gemiddeld | +3,8 m |
| Buren-Oude Kern | 410 | € 519.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +4,2 m |
| De Woerd | 140 | € 607.000 | 98% | boven gemiddeld | +4,2 m |
| Eck en Wiel | 915 | € 419.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | +5,8 m |
| Erichem | 400 | € 538.000 | 85% | boven gemiddeld | +4,2 m |
| Ganzert | 195 | € 666.000 | 93% | gemiddeld | +5,6 m |
| Ingen | 1.065 | € 439.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +5,8 m |
| Kerk Avezaath | 1.250 | € 445.000 | 82% | onder gemiddeld | +4,5 m |
| Klinkenberg | 320 | € 487.000 | 78% | onder gemiddeld | +5,9 m |
| Lienden | 3.545 | € 411.000 | 63% | onder gemiddeld | +6,5 m |
| Maurik | 3.420 | € 403.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +5,1 m |
| Ommeren met Den Eng | 510 | € 535.000 | 72% | onder gemiddeld | +5,9 m |
| Ommerveld en verspr.h. polder Meerten | 310 | € 611.000 | 86% | gemiddeld | +5,0 m |
| Ravenswaaij | 275 | € 461.000 | 80% | gemiddeld | +5,1 m |
| Rijswijk | 355 | € 418.000 | 60% | onder gemiddeld | +5,2 m |
| Verspr.h. Aalst Leutes polder Aalst | 1.215 | € 532.000 | 95% | onder gemiddeld | +5,4 m |
| Verspr.h. Ommerenveld en Zwarte Paard | 125 | € 587.000 | 96% | gemiddeld | +4,4 m |
| Verspr.h. poldergebied Buurmalsen | 100 | € 631.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +2,5 m |
| Verspreide huizen Asch | 75 | € 491.000 | 83% | onder gemiddeld | +2,9 m |
| Verspreide huizen Beusichem en Zoelmond | 740 | € 643.000 | 91% | boven gemiddeld | +3,2 m |
| Verspreide huizen Buren | 540 | € 556.000 | 77% | gemiddeld | +3,2 m |
| Verspreide huizen De Mars en Marsdijk | 305 | € 589.000 | 85% | boven gemiddeld | +7,0 m |
| Verspreide huizen Eck en Wiel | 695 | € 594.000 | 90% | onder gemiddeld | +5,5 m |
| Verspreide huizen Erichem | 120 | € 585.000 | 95% | boven gemiddeld | +3,7 m |
| Verspreide huizen Kapel Avezaath | 190 | € 530.000 | 88% | boven gemiddeld | +3,7 m |
| Verspreide huizen Kerk Avezaath | 140 | € 568.000 | 86% | gemiddeld | +4,2 m |
| Verspreide huizen Klinkenberg | 555 | € 580.000 | 86% | gemiddeld | +5,9 m |
| Verspreide huizen Lienden | 865 | € 462.000 | 73% | onder gemiddeld | +6,1 m |
| Verspreide huizen Maurik | 1.630 | € 511.000 | 75% | onder gemiddeld | +4,4 m |
| Verspreide huizen poldergebied | 130 | € 589.000 | 94% | boven gemiddeld | +3,1 m |
| Verspreide huizen Ravenswaaij | 240 | € 661.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +4,3 m |
| Verspreide huizen Rijswijk | 195 | € 559.000 | 82% | boven gemiddeld | +4,9 m |
| Verspreide huizen ten oosten van kanaal | 175 | € 758.000 | 70% | ruim boven gemiddeld | +4,3 m |
| Verspreide huizen Zoelen | 585 | € 508.000 | 79% | gemiddeld | +3,6 m |
| Zoelen | 1.025 | € 507.000 | 81% | boven gemiddeld | +4,3 m |
| Zoelmond | 555 | € 466.000 | 88% | boven gemiddeld | +4,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Buren 4,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
