Huizenprijzen in Barneveld
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Barneveld, provincie Gelderland.
Barneveld in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Barneveld gemiddeld € 533.904. Dat is +2,8% ten opzichte van 2024 en 11,3% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Barneveld op plaats 90 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Barneveld (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 533.904
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 70.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,6×
Met landelijk inkomen: 8,8×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Barneveld zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 533.904 | +2,8% | € 70.400 (voorlopig) | 7,6× |
| 2024 | € 519.477 | +6,3% | € 67.600 | 7,7× |
| 2023 | € 488.905 | -5,7% | € 66.700 | 7,3× |
| 2022 | € 518.412 | +14,9% | € 58.800 | 8,8× |
| 2021 | € 451.336 | +15,8% | € 55.500 | 8,1× |
| 2020 | € 389.922 | +8,6% | € 53.100 | 7,3× |
| 2019 | € 359.070 | +8,8% | € 53.200 | 6,7× |
| 2018 | € 329.980 | +5,6% | € 49.000 | 6,7× |
| 2017 | € 312.523 | +10,5% | € 47.700 | 6,6× |
| 2016 | € 282.871 | +6,2% | € 45.400 | 6,2× |
| 2015 | € 266.307 | +3,1% | € 43.200 | 6,2× |
| 2014 | € 258.411 | -0,2% | € 45.300 | 5,7× |
| 2013 | € 258.912 | -8,7% | € 41.800 | 6,2× |
| 2012 | € 283.522 | -2,4% | € 41.700 | 6,8× |
| 2011 | € 290.602 | -6,2% | € 41.800 | 7,0× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Barneveld
Wat kost een huis in Barneveld?
Een bestaande koopwoning in Barneveld kostte in 2025 gemiddeld € 533.904, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Barneveld gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +2,8% ten opzichte van 2024 en met +36,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Barneveld?
Een gemiddelde woning in Barneveld kost 7,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Barneveld
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 53 minuten
- Naar Rotterdam: 87 minuten
- Naar Den Haag: 78 minuten
- Naar Utrecht: 41 minuten
- Naar Eindhoven: 88 minuten
- Naar Groningen: 129 minuten
Zonder file, van het midden van Barneveld naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Barneveld betalen gemiddeld € 261 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Barneveld 296 nieuwe woningen opgeleverd: 12,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 95 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 338 | 252 | 265 | 575 | 296 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Barneveld
Barneveld heeft 45 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Blankenhoef | 225 | € 504.000 | 86% | onder gemiddeld | +5,7 m |
| Blankensgoed | 690 | € 461.000 | 74% | gemiddeld | +14,4 m |
| Buitengebied Achterveld | 150 | € 684.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +5,6 m |
| Buitengebied Barneveld | 2.785 | € 620.000 | 78% | gemiddeld | +10,1 m |
| Buitengebied De Glind | 305 | € 627.000 | 75% | boven gemiddeld | +6,0 m |
| Buitengebied Garderen | 865 | € 742.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +35,6 m |
| Buitengebied kootwijk | 160 | € 867.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +28,3 m |
| Buitengebied Kootwijkerbroek | 3.910 | € 618.000 | 79% | gemiddeld | +17,0 m |
| Buitengebied Stroe | 1.080 | € 584.000 | 87% | gemiddeld | +21,4 m |
| Buitengebied Terschuur | 830 | € 729.000 | 83% | boven gemiddeld | +5,8 m |
| Buitengebied Voorthuizen | 3.715 | € 580.000 | 70% | boven gemiddeld | +14,9 m |
| Buitengebied Zwartebroek | 830 | € 569.000 | 71% | boven gemiddeld | +4,9 m |
| Centrum Barneveld | 1.860 | € 365.000 | 49% | onder gemiddeld | +9,6 m |
| Centrum Voorthuizen | 605 | € 463.000 | 62% | onder gemiddeld | +14,1 m |
| Componistenwijk | 1.090 | € 394.000 | 56% | gemiddeld | +13,7 m |
| De Burgt | 5.150 | € 458.000 | 74% | gemiddeld | +9,2 m |
| De Glind | 420 | € 415.000 | 26% | onder gemiddeld | +5,8 m |
| De Koot | 815 | € 434.000 | 67% | gemiddeld | +9,6 m |
| De Kromme Akker | 775 | € 477.000 | 65% | gemiddeld | +14,2 m |
| De Lors | 2.375 | € 392.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +9,1 m |
| De Maat | 1.390 | € 460.000 | 78% | onder gemiddeld | +12,4 m |
| De Steenkamp | 400 | € 429.000 | 98% | gemiddeld | +14,8 m |
| De Vaarst | 2.500 | € 419.000 | 73% | onder gemiddeld | +10,1 m |
| De Valk | 855 | € 483.000 | 64% | onder gemiddeld | +10,3 m |
| De Wheem | 1.375 | € 421.000 | 65% | onder gemiddeld | +13,5 m |
| Garderen | 1.355 | € 534.000 | 76% | gemiddeld | +43,5 m |
| Haarkamp | 625 | € 431.000 | 54% | onder gemiddeld | +14,6 m |
| Harselaar-West | 65 | – | – | ruim onder gemiddeld | +11,4 m |
| Kootwijk | 125 | € 637.000 | 79% | boven gemiddeld | +31,0 m |
| Kootwijkerbroek | 1.635 | € 484.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | +16,5 m |
| Kootwijkerbroek-west | 495 | € 547.000 | 93% | onder gemiddeld | +15,7 m |
| Norschoten | 3.425 | € 459.000 | 80% | gemiddeld | +11,0 m |
| Oldenbarneveld | 2.260 | € 345.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +9,8 m |
| Prinsessenwijk | 345 | € 567.000 | 67% | boven gemiddeld | +14,7 m |
| Roeleneng | 430 | € 493.000 | 89% | gemiddeld | +14,5 m |
| Rootselaar-Oost | 1.735 | € 404.000 | 74% | onder gemiddeld | +10,2 m |
| Rootselaar-West | 4.405 | € 403.000 | 62% | onder gemiddeld | +9,4 m |
| Staatsliedenwijk | 1.435 | € 527.000 | 64% | boven gemiddeld | +9,6 m |
| Stroe | 680 | € 466.000 | 75% | onder gemiddeld | +19,4 m |
| terschuur | 485 | € 469.000 | 65% | onder gemiddeld | +6,0 m |
| Veller | 4.425 | € 464.000 | 67% | onder gemiddeld | +10,9 m |
| Vliegersveld | 1.455 | € 468.000 | 71% | gemiddeld | +10,6 m |
| Vogelbuurt | 980 | € 422.000 | 54% | onder gemiddeld | +9,9 m |
| Zeeheldenwijk | 825 | € 561.000 | 90% | boven gemiddeld | +13,1 m |
| Zwartebroek | 770 | € 514.000 | 78% | boven gemiddeld | +4,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Barneveld 17,3 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
