Huizenprijzen in Westland
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Westland, provincie Zuid-Holland.
Westland in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Westland gemiddeld € 555.505. Dat is +10,0% ten opzichte van 2024 en 15,8% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Westland op plaats 65 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Westland (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 555.505
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 68.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,1×
Met landelijk inkomen: 9,1×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Westland zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 555.505 | +10,0% | € 68.500 (voorlopig) | 8,1× |
| 2024 | € 504.784 | +11,3% | € 66.400 | 7,6× |
| 2023 | € 453.597 | +0,9% | € 69.800 | 6,5× |
| 2022 | € 449.603 | +7,4% | € 57.200 | 7,9× |
| 2021 | € 418.802 | +17,7% | € 54.500 | 7,7× |
| 2020 | € 355.864 | +9,1% | € 52.700 | 6,8× |
| 2019 | € 326.304 | +8,0% | € 54.200 | 6,0× |
| 2018 | € 302.052 | +12,3% | € 47.800 | 6,3× |
| 2017 | € 268.966 | +8,2% | € 47.300 | 5,7× |
| 2016 | € 248.559 | +10,5% | € 45.200 | 5,5× |
| 2015 | € 225.034 | -4,3% | € 42.800 | 5,3× |
| 2014 | € 235.097 | +4,1% | € 44.400 | 5,3× |
| 2013 | € 225.748 | -4,4% | € 41.100 | 5,5× |
| 2012 | € 236.049 | -10,2% | € 40.900 | 5,8× |
| 2011 | € 262.787 | -0,9% | € 42.200 | 6,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Westland
Wat kost een huis in Westland?
Een bestaande koopwoning in Westland kostte in 2025 gemiddeld € 555.505, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Westland gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +10,0% ten opzichte van 2024 en met +56,1% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Westland?
Een gemiddelde woning in Westland kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Westland
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 55 minuten
- Naar Rotterdam: 23 minuten
- Naar Den Haag: 16 minuten
- Naar Utrecht: 54 minuten
- Naar Eindhoven: 97 minuten
- Naar Groningen: 171 minuten
Zonder file, van het midden van Westland naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Westland betalen gemiddeld € 274 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Westland 589 nieuwe woningen opgeleverd: 12,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 389 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 824 | 349 | 616 | 601 | 589 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Westland
Westland heeft 73 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 's-Gravenzande Buitengebied | 3.560 | € 636.000 | 83% | gemiddeld | +1,0 m |
| Achter de Dijk | 950 | € 444.000 | 93% | gemiddeld | +0,6 m |
| Bedrijventerrein ABC Westland | 80 | € 715.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | -0,0 m |
| Bedrijventerrein Bloemenveiling | 155 | – | – | ruim boven gemiddeld | -0,4 m |
| Bedrijventerrein Bovendijk | 60 | € 460.000 | 67% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Bedrijventerrein De Hoeven | 60 | € 653.000 | 74% | ruim onder gemiddeld | +1,6 m |
| Bedrijventerrein De Woerd | 460 | € 675.000 | 90% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Bedrijventerrein Honderland & Coldenhove | 490 | € 532.000 | 83% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Bedrijventerrein Honsel | 235 | € 616.000 | 73% | gemiddeld | +0,5 m |
| Bedrijventerrein Teylingen | 290 | € 623.000 | 91% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Bedrijventerrein Vlotlaan | 185 | € 580.000 | 90% | gemiddeld | +1,1 m |
| Bedrijventerrein Wateringen | 325 | € 618.000 | 80% | boven gemiddeld | -2,9 m |
| Bedrijventerrein Westerlee | 125 | € 486.000 | 82% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Bleyenburg | 3.820 | € 409.000 | 74% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Buitengebied 1 De Lier | 1.835 | € 615.000 | 78% | gemiddeld | -1,2 m |
| Buitengebied 1 Naaldwijk | 295 | € 827.000 | 81% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Buitengebied 1 Poeldijk | 560 | € 793.000 | 87% | gemiddeld | +0,2 m |
| Buitengebied 1 wateringen | 155 | € 632.000 | 80% | gemiddeld | -2,6 m |
| Buitengebied 2 De Lier | 210 | € 858.000 | 88% | boven gemiddeld | -0,3 m |
| Buitengebied 2 Naaldwijk | 905 | € 910.000 | 91% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Buitengebied 2 Poeldijk | 705 | € 606.000 | 90% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Buitengebied 2 wateringen | 135 | € 739.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | 0,0 m |
| Buitengebied 3 Naaldwijk | 165 | € 587.000 | 85% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Buitengebied Honselersdijk | 2.385 | € 608.000 | 75% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Buitengebied Kwintsheul | 1.550 | € 760.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | -1,0 m |
| Buitengebied Maasdijk | 945 | € 755.000 | 86% | boven gemiddeld | +1,0 m |
| Buitengebied Monster | 1.055 | € 598.000 | 75% | gemiddeld | +0,4 m |
| Burgemeesterswijk | 1.785 | € 395.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| centrumgebied 's-Gravenzande | 1.910 | € 402.000 | 62% | gemiddeld | +1,8 m |
| De Lier Centrumgebied | 550 | € 503.000 | 65% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| De Lier West | 3.420 | € 420.000 | 69% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Dorp oost | 1.850 | € 523.000 | 67% | gemiddeld | +0,6 m |
| Edelstenenwijk | 1.765 | € 414.000 | 78% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Essellanden | 2.890 | € 515.000 | 75% | boven gemiddeld | -3,0 m |
| Geestcomplex | 1.630 | € 389.000 | 56% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Grote Geest en Molenwijk | 1.865 | € 556.000 | 82% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Heenweg | 705 | € 380.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Het Nieuwe water | 2.645 | € 596.000 | 80% | gemiddeld | 0,0 m |
| Hofwijk en Oranjehof | 2.460 | € 413.000 | 56% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Hoge Bomen | 55 | € 726.000 | 55% | gemiddeld | +0,3 m |
| Honselersdijk centrum | 635 | € 407.000 | 65% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Hoogeland Oost | 1.905 | € 536.000 | 69% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Hoogeland West | 755 | € 681.000 | 86% | boven gemiddeld | +1,0 m |
| Kleine Geest en Molenwijk | 3.315 | € 409.000 | 84% | gemiddeld | +2,0 m |
| Kruisbroek | 1.605 | € 347.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| Kwintsheul Centrumgebied | 2.720 | € 403.000 | 67% | gemiddeld | -0,1 m |
| Molensloot | 1.870 | € 486.000 | 75% | gemiddeld | -0,8 m |
| Monster Centrumgebied | 2.300 | € 370.000 | 64% | onder gemiddeld | +1,7 m |
| Naaldwijk Centrumgebied | 4.955 | € 399.000 | 50% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Nieuwe Vaart | 1.870 | € 461.000 | 62% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Opstal | 3.760 | € 441.000 | 74% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Oudeland | 2.640 | € 385.000 | 56% | gemiddeld | +0,8 m |
| Pijletuinen | 3.255 | € 468.000 | 76% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Plan Zuid | 2.430 | € 384.000 | 49% | boven gemiddeld | -1,5 m |
| Poeldijk Centrumgebied | 1.600 | € 365.000 | 51% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Poeldijk Noord | 2.765 | € 371.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Polanen | 960 | € 323.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Suydervelt | 2.065 | € 415.000 | 70% | gemiddeld | -1,8 m |
| Ter Heijde | 750 | € 343.000 | 21% | boven gemiddeld | +4,5 m |
| V/d kasteelewijk | 1.905 | € 391.000 | 76% | gemiddeld | +0,6 m |
| Vliettuinen | 3.500 | € 499.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Vogelwijk | 1.870 | € 402.000 | 63% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Vreeburgh | 2.255 | € 522.000 | 77% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Wateringen Centrumgebied | 1.085 | € 363.000 | 56% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Wateringen Noord en Ambachtshof | 1.115 | € 481.000 | 84% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Westerhonk | 770 | € 631.000 | 43% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Westhof en Dijkpolder | 2.495 | € 547.000 | 94% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Westlandse Zoom De Duinen | 595 | € 728.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Woerdblok | 3.205 | € 573.000 | 85% | gemiddeld | +1,0 m |
| Woonkern maasdijk | 3.065 | € 408.000 | 66% | onder gemiddeld | +1,5 m |
| Zandevelt | 2.845 | € 428.000 | 78% | gemiddeld | +2,1 m |
| Zeehelden van Oranje | 1.465 | € 402.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Zwartenhoek | 3.340 | € 397.000 | 59% | onder gemiddeld | +1,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Westland 0,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Zoeterwoude – € 569.994
- Zuidplas – € 561.991
- Lisse – € 548.653
- Barendrecht – € 547.450
- Leiderdorp – € 532.464
- Albrandswaard – € 531.165
