Huizenprijzen in Barendrecht
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Barendrecht, provincie Zuid-Holland.
Barendrecht in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Barendrecht gemiddeld € 547.450. Dat is +6,1% ten opzichte van 2024 en 14,2% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Barendrecht op plaats 77 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Barendrecht (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 547.450
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 75.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,3×
Met landelijk inkomen: 9,0×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Barendrecht zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 547.450 | +6,1% | € 75.000 (voorlopig) | 7,3× |
| 2024 | € 515.747 | +10,6% | € 71.600 | 7,2× |
| 2023 | € 466.518 | -5,5% | € 70.700 | 6,6× |
| 2022 | € 493.806 | +14,0% | € 63.000 | 7,8× |
| 2021 | € 433.258 | +15,0% | € 60.000 | 7,2× |
| 2020 | € 376.908 | +6,9% | € 57.100 | 6,6× |
| 2019 | € 352.460 | +4,8% | € 57.300 | 6,2× |
| 2018 | € 336.402 | +14,4% | € 52.700 | 6,4× |
| 2017 | € 294.183 | +9,3% | € 51.600 | 5,7× |
| 2016 | € 269.159 | +4,5% | € 49.700 | 5,4× |
| 2015 | € 257.575 | +2,4% | € 47.900 | 5,4× |
| 2014 | € 251.425 | -2,7% | € 48.900 | 5,1× |
| 2013 | € 258.369 | -1,5% | € 45.500 | 5,7× |
| 2012 | € 262.311 | -5,1% | € 45.100 | 5,8× |
| 2011 | € 276.421 | +3,6% | € 44.800 | 6,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Barendrecht
Wat kost een huis in Barendrecht?
Een bestaande koopwoning in Barendrecht kostte in 2025 gemiddeld € 547.450, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Barendrecht gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,1% ten opzichte van 2024 en met +45,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Barendrecht?
Een gemiddelde woning in Barendrecht kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Barendrecht
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 68 minuten
- Naar Rotterdam: 28 minuten
- Naar Den Haag: 33 minuten
- Naar Utrecht: 49 minuten
- Naar Eindhoven: 77 minuten
- Naar Groningen: 176 minuten
Zonder file, van het midden van Barendrecht naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Barendrecht betalen gemiddeld € 265 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Barendrecht 46 nieuwe woningen opgeleverd: 2,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 26 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 45 | 159 | 196 | 21 | 46 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Barendrecht
Barendrecht heeft 44 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Achterzeedijk Oost | 220 | € 655.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -0,0 m |
| Achterzeedijk West | 70 | € 577.000 | 87% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Bijdorp | 1.455 | € 483.000 | 87% | gemiddeld | -0,2 m |
| Binnenland | 1.050 | € 334.000 | 52% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Buitenoord 1 | 1.185 | € 414.000 | 71% | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Buitenoord 2 | 1.560 | € 403.000 | 66% | gemiddeld | -0,2 m |
| Buitenoord 3 | 960 | € 371.000 | 73% | boven gemiddeld | -0,3 m |
| Centrum | 590 | € 398.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Centrum Oost | 505 | € 394.000 | 47% | boven gemiddeld | -0,5 m |
| Centrum West | 530 | € 397.000 | 52% | gemiddeld | -0,3 m |
| Dordtsestraatweg | 160 | € 384.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Dorpzicht | 540 | € 503.000 | 99% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Gaatkensoog | 775 | € 536.000 | 93% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Havenkwartier | 1.615 | € 488.000 | 75% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Kilweg | 1.985 | € 490.000 | 68% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Koedood | 80 | – | – | boven gemiddeld | +2,1 m |
| Meerwede Noordoost | 1.050 | € 395.000 | 60% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Meerwede Noordwest | 1.290 | € 440.000 | 74% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Meerwede Zuidoost | 2.190 | € 424.000 | 60% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Meerwede Zuidwest | 1.460 | € 441.000 | 62% | onder gemiddeld | 0,0 m |
| Molenvliet 1 | 1.650 | € 377.000 | 73% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Molenvliet 2 | 1.050 | € 414.000 | 84% | gemiddeld | -0,2 m |
| Nieuweland 1 | 1.105 | € 444.000 | 66% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Nieuweland 2 | 1.190 | € 443.000 | 81% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Nieuweland 3 | 795 | € 411.000 | 71% | gemiddeld | -0,1 m |
| Nieuweland 4 | 490 | € 449.000 | 58% | gemiddeld | -0,4 m |
| Nieuweland 5 | 1.320 | € 460.000 | 88% | gemiddeld | 0,0 m |
| Noldijk | 405 | € 572.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -0,6 m |
| Noord 1 | 695 | € 371.000 | 42% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Noord 2 | 645 | € 333.000 | 38% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Noord 3 | 860 | € 396.000 | 50% | gemiddeld | -0,9 m |
| Noord 4 | 705 | € 386.000 | 45% | gemiddeld | +0,3 m |
| Oranjewijk 1 | 1.535 | € 516.000 | 89% | boven gemiddeld | -0,0 m |
| Oranjewijk 2 | 620 | € 545.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | -0,3 m |
| Paddewei | 2.185 | € 377.000 | 68% | gemiddeld | -0,4 m |
| Riederhoek | 1.430 | € 476.000 | 71% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Smitshoek | 725 | € 404.000 | 54% | gemiddeld | 0,0 m |
| Smitshoek 1 | 375 | € 468.000 | 60% | gemiddeld | -0,3 m |
| Smitshoek 2 | 500 | € 539.000 | 72% | gemiddeld | -0,3 m |
| Ter Leede | 1.705 | € 586.000 | 88% | boven gemiddeld | -0,5 m |
| Voordijk | 855 | € 854.000 | 92% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Vrijenburg | 5.405 | € 453.000 | 70% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Vrijheidsakker | 1.180 | € 525.000 | 86% | gemiddeld | +0,7 m |
| Waterkant | 1.745 | € 416.000 | 57% | onder gemiddeld | -0,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Barendrecht 0,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Zuidplas – € 561.991
- Westland – € 555.505
- Lisse – € 548.653
- Leiderdorp – € 532.464
- Albrandswaard – € 531.165
- Bodegraven-Reeuwijk – € 530.224
