Huizenprijzen in Veenendaal
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Veenendaal, provincie Utrecht.
Veenendaal in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Veenendaal gemiddeld € 498.308. Dat is +23,6% ten opzichte van 2024 en 3,9% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Veenendaal op plaats 135 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Veenendaal (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Utrecht 5.026 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 498.308
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 61.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,1×
Met landelijk inkomen: 8,2×
Verkopen Q3 2026
5.026
In provincie Utrecht
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Veenendaal zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Utrecht; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 498.308 | +23,6% | € 61.800 (voorlopig) | 8,1× |
| 2024 | € 403.296 | +2,6% | € 59.700 | 6,8× |
| 2023 | € 393.050 | -8,5% | € 58.500 | 6,7× |
| 2022 | € 429.360 | +16,8% | € 52.400 | 8,2× |
| 2021 | € 367.626 | +18,0% | € 49.200 | 7,5× |
| 2020 | € 311.679 | +8,7% | € 47.500 | 6,6× |
| 2019 | € 286.669 | +5,9% | € 46.900 | 6,1× |
| 2018 | € 270.646 | +8,5% | € 43.200 | 6,3× |
| 2017 | € 249.434 | +9,3% | € 42.400 | 5,9× |
| 2016 | € 228.195 | +4,9% | € 41.400 | 5,5× |
| 2015 | € 217.566 | +0,8% | € 39.400 | 5,5× |
| 2014 | € 215.747 | +4,1% | € 40.100 | 5,4× |
| 2013 | € 207.178 | -12,1% | € 38.100 | 5,4× |
| 2012 | € 235.783 | -2,4% | € 38.400 | 6,1× |
| 2011 | € 241.595 | +3,2% | € 37.700 | 6,4× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Veenendaal
Wat kost een huis in Veenendaal?
Een bestaande koopwoning in Veenendaal kostte in 2025 gemiddeld € 498.308, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Veenendaal gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +23,6% ten opzichte van 2024 en met +59,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Veenendaal?
Een gemiddelde woning in Veenendaal kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Veenendaal
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 61 minuten
- Naar Rotterdam: 77 minuten
- Naar Den Haag: 69 minuten
- Naar Utrecht: 31 minuten
- Naar Eindhoven: 76 minuten
- Naar Groningen: 155 minuten
Zonder file, van het midden van Veenendaal naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Veenendaal betalen gemiddeld € 233 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Veenendaal 395 nieuwe woningen opgeleverd: 13,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 708 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 245 | 541 | 274 | 511 | 395 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Veenendaal
Veenendaal heeft 36 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Hoorntje | 3.160 | € 345.000 | 57% | onder gemiddeld | +8,5 m |
| Achterkerk | 1.330 | € 276.000 | 35% | onder gemiddeld | +8,3 m |
| Buurtstede | 3.360 | € 469.000 | 65% | onder gemiddeld | +6,0 m |
| Componistenbuurt | 2.485 | € 491.000 | 89% | gemiddeld | +6,4 m |
| De Batterijen | 180 | € 601.000 | 95% | gemiddeld | +7,4 m |
| De Blauwe Hel | 80 | € 956.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +5,4 m |
| De Compagnie | 110 | € 606.000 | 67% | gemiddeld | +6,8 m |
| De Compagnie Oost | 180 | € 556.000 | 81% | gemiddeld | +6,7 m |
| De Faktorij en De Vendel | 125 | € 803.000 | 76% | gemiddeld | +6,7 m |
| De Kooi | 55 | – | – | boven gemiddeld | +6,7 m |
| De Pol | 2.045 | € 410.000 | 81% | onder gemiddeld | +7,2 m |
| Dichtersbuurt | 2.615 | € 445.000 | 69% | gemiddeld | +7,3 m |
| Dragonder Noord | 4.730 | € 386.000 | 66% | gemiddeld | +6,4 m |
| Dragonder Oost | 2.250 | € 446.000 | 65% | ruim onder gemiddeld | +6,4 m |
| Dragonder Zuid | 3.090 | € 297.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | +6,3 m |
| Engelenburg | 4.075 | € 268.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +6,2 m |
| Franse Gat | 5.790 | € 332.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +7,2 m |
| Gelderse Blom | 1.605 | € 435.000 | 81% | onder gemiddeld | +6,8 m |
| Gezonken Hoek | 2.485 | € 422.000 | 66% | onder gemiddeld | +7,7 m |
| Het Ambacht | 1.535 | € 356.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +6,9 m |
| Hondzenelleboog | 85 | € 1.064.000 | 68% | ruim boven gemiddeld | +8,6 m |
| Koopcentrum | 1.615 | € 330.000 | 50% | onder gemiddeld | +7,2 m |
| Meesterweide | 1.055 | € 310.000 | 43% | onder gemiddeld | +6,6 m |
| Middelbuurt | 75 | € 770.000 | 91% | gemiddeld | +7,9 m |
| Molenbrug | 2.495 | € 283.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +7,8 m |
| Nijverkamp | 435 | € 562.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +7,1 m |
| Petenbos | 3.475 | € 502.000 | 83% | gemiddeld | +8,5 m |
| Petenbos Oost | 2.600 | € 469.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | +8,4 m |
| Pioniersbuurt | 3.275 | € 371.000 | 54% | onder gemiddeld | +6,7 m |
| Salamander | 770 | € 805.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +8,7 m |
| Schepenbuurt | 3.605 | € 458.000 | 87% | gemiddeld | +7,1 m |
| Schrijverswijk | 1.840 | € 286.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +6,4 m |
| Spitsbergen | 635 | € 519.000 | 75% | gemiddeld | +6,1 m |
| Stationswijk | 695 | € 407.000 | 63% | gemiddeld | +6,6 m |
| Veenderij | 3.440 | € 609.000 | 79% | gemiddeld | +5,8 m |
| Vogelbuurt | 2.905 | € 394.000 | 75% | gemiddeld | +6,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Veenendaal 7,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Utrecht met een vergelijkbare prijs
- IJsselstein – € 514.826
- Bunschoten – € 513.085
- Vijfheerenlanden – € 503.864
- Stichtse Vecht – € 495.712
- Wijk bij Duurstede – € 481.107
- Nieuwegein – € 459.984
