Huizenprijzen in Stichtse Vecht
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Stichtse Vecht, provincie Utrecht.
Stichtse Vecht in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Stichtse Vecht gemiddeld € 495.712. Dat is -11,9% ten opzichte van 2024 en 3,4% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Stichtse Vecht op plaats 143 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Stichtse Vecht (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Utrecht 5.026 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 495.712
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 71.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,9×
Met landelijk inkomen: 8,1×
Verkopen Q3 2026
5.026
In provincie Utrecht
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Stichtse Vecht zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Utrecht; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 495.712 | -11,9% | € 71.500 (voorlopig) | 6,9× |
| 2024 | € 562.854 | +21,5% | € 68.800 | 8,2× |
| 2023 | € 463.136 | -15,0% | € 72.500 | 6,4× |
| 2022 | € 544.616 | +10,0% | € 62.000 | 8,8× |
| 2021 | € 495.126 | +12,7% | € 60.600 | 8,2× |
| 2020 | € 439.309 | +14,4% | € 56.600 | 7,8× |
| 2019 | € 383.891 | +0,8% | € 56.800 | 6,8× |
| 2018 | € 380.666 | +8,1% | € 51.800 | 7,3× |
| 2017 | € 352.057 | +20,1% | € 50.900 | 6,9× |
| 2016 | € 293.234 | +2,9% | € 48.800 | 6,0× |
| 2015 | € 284.937 | +3,9% | € 47.600 | 6,0× |
| 2014 | € 274.119 | +2,4% | € 47.900 | 5,7× |
| 2013 | € 267.617 | -5,8% | € 44.800 | 6,0× |
| 2012 | € 284.148 | -2,6% | € 45.000 | 6,3× |
| 2011 | € 291.626 | – | € 44.400 | 6,6× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Stichtse Vecht
Wat kost een huis in Stichtse Vecht?
Een bestaande koopwoning in Stichtse Vecht kostte in 2025 gemiddeld € 495.712, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Stichtse Vecht gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met -11,9% ten opzichte van 2024 en met +12,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Stichtse Vecht?
Een gemiddelde woning in Stichtse Vecht kost 6,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Stichtse Vecht
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 31 minuten
- Naar Rotterdam: 63 minuten
- Naar Den Haag: 54 minuten
- Naar Utrecht: 18 minuten
- Naar Eindhoven: 75 minuten
- Naar Groningen: 135 minuten
Zonder file, van het midden van Stichtse Vecht naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Stichtse Vecht betalen gemiddeld € 281 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Stichtse Vecht 43 nieuwe woningen opgeleverd: 1,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 734 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 88 | 71 | 38 | 91 | 43 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Stichtse Vecht
Stichtse Vecht heeft 84 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Antilopespoor | 1.480 | € 317.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Bethunepolder-Noord | 175 | € 955.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | -2,9 m |
| Bethunepolder-zuid | 190 | € 1.291.000 | 70% | ruim boven gemiddeld | -1,4 m |
| Bisonspoor | 1.060 | € 327.000 | 8% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Bloemstede | 1.760 | € 382.000 | 52% | ruim onder gemiddeld | -0,4 m |
| Boomstede | 1.655 | € 445.000 | 97% | boven gemiddeld | -0,5 m |
| Breukelen Midden | 2.125 | € 435.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Breukelen Noord | 3.985 | € 481.000 | 70% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Breukelen Zuid | 1.140 | € 541.000 | 61% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Broeckland | 1.990 | € 589.000 | 80% | onder gemiddeld | -0,0 m |
| Centrum ten noorden van de Vecht | 355 | € 574.000 | 65% | gemiddeld | +1,0 m |
| Centrum ten zuiden van de Vecht | 950 | € 531.000 | 73% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| Componistenbuurt | 885 | € 738.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Cronenburgh | 690 | € 860.000 | 82% | gemiddeld | -0,4 m |
| Driehoven | 1.055 | € 444.000 | 41% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Duivenkamp | 2.380 | € 405.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | -0,4 m |
| Fazantenkamp | 2.400 | € 460.000 | 95% | gemiddeld | -0,4 m |
| Friezenbuurt | 485 | € 430.000 | 86% | gemiddeld | +1,0 m |
| Groenlust | 560 | € 465.000 | 69% | onder gemiddeld | -1,4 m |
| Hoefijzer | 1.525 | € 473.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Hoeker Polder | 205 | € 1.001.000 | 72% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Hogebrug | 755 | € 711.000 | 88% | boven gemiddeld | +1,3 m |
| Industrieterrein Maarssenbroek | 505 | € 268.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Kamelenspoor | 1.390 | € 396.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Kerklaan | 140 | € 682.000 | 81% | gemiddeld | -0,6 m |
| Kockengen Dorp | 1.425 | € 460.000 | 58% | gemiddeld | -1,2 m |
| Landgoed Nijenrode | 235 | – | 0% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Lanenkwartier | 1.010 | € 463.000 | 53% | gemiddeld | +0,7 m |
| Loenen Dorpskern | 410 | € 880.000 | 78% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Loenersloot Binnenweg | 115 | € 444.000 | 78% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Loenersloot Dorp | 315 | € 571.000 | 91% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Maarsseveen | 630 | € 832.000 | 88% | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Mijnden | 150 | € 990.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | -1,0 m |
| Molenpolder | 995 | € 431.000 | 82% | gemiddeld | -0,7 m |
| Nieuwer Ter Aa | 490 | € 476.000 | 84% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Nieuwersluis | 265 | € 821.000 | 79% | boven gemiddeld | 0,0 m |
| Nigtevecht Dorp | 1.285 | € 563.000 | 63% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Nigtevecht Garsten | 100 | € 619.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Omgeving Goudestein | 155 | € 532.000 | 24% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Op Buuren | 1.455 | € 676.000 | 76% | gemiddeld | +0,9 m |
| Otterspoorbroek | 180 | € 1.026.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | 0,0 m |
| Oud-Zuilen | 595 | € 820.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Oudover | 215 | € 1.088.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Pauwenkamp | 1.055 | € 408.000 | 85% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Polder Aetsveld | 130 | € 957.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | -1,0 m |
| Polder Breukelen Proosdij | 265 | € 1.078.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | -0,4 m |
| Polder Breukelerwaard | 55 | € 783.000 | 81% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Polder Dorssewaard | 150 | € 1.117.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | -0,6 m |
| Polder Garsten | 65 | – | – | gemiddeld | -1,4 m |
| Polder Garsten Noord | 60 | € 733.000 | 70% | boven gemiddeld | -1,4 m |
| Polder Groot Oud Aa | 215 | € 711.000 | 81% | boven gemiddeld | -1,9 m |
| Polder Het Honderd | 60 | – | 82% | ruim boven gemiddeld | -0,4 m |
| Polder Holland | 140 | € 1.231.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Polder Klein Oud Aa | 125 | € 1.006.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | -1,5 m |
| Polder Kockengen | 70 | € 818.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | -1,6 m |
| Polder Kortrijk | 145 | € 814.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | -1,0 m |
| Polder Mijnden | 85 | € 1.144.000 | 81% | boven gemiddeld | -1,1 m |
| Polder Nijenrode | 120 | € 850.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | -0,5 m |
| Polder Oud Over | 100 | € 1.478.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Polder Oukoop | 245 | € 734.000 | 86% | boven gemiddeld | -1,6 m |
| Polder Portengen | 285 | € 785.000 | 89% | boven gemiddeld | -1,4 m |
| Polder Spengen | 155 | € 852.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | -1,9 m |
| Polder Sticht | 50 | – | – | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Poldergebied Loenersloot | 55 | – | – | boven gemiddeld | -1,0 m |
| Portengense Brug | 100 | € 658.000 | 88% | boven gemiddeld | -1,4 m |
| Reigerskamp | 2.090 | € 433.000 | 97% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Reizende man | 740 | € 716.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Rode Dorp | 70 | € 381.000 | 86% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Scheendijk | 475 | € 343.000 | 60% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Schilderskwartier | 1.675 | € 366.000 | 30% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Spechtenkamp | 1.120 | € 403.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | -0,4 m |
| Staatsliedenbuurt | 1.870 | € 425.000 | 54% | onder gemiddeld | 0,0 m |
| Tienhoven-Oud Maarsseveen | 640 | € 729.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | -0,9 m |
| Valkenkamp | 1.955 | € 475.000 | 87% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Verbindingswegen | 315 | € 177.000 | 2% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Vierde kwadrant Kockengen | 205 | € 674.000 | 83% | onder gemiddeld | -1,3 m |
| Vreeland | 50 | – | – | ruim boven gemiddeld | -0,4 m |
| Vreeland Dorp | 1.570 | € 610.000 | 72% | gemiddeld | -0,3 m |
| Welgelegen | 465 | € 447.000 | 67% | gemiddeld | -1,4 m |
| Zandweg-Oostwaard | 3.170 | € 602.000 | 83% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Zebraspoor | 1.815 | € 380.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | -0,4 m |
| Zeeheldenbuurt | 945 | € 418.000 | 58% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Zogwetering | 615 | € 706.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Zwanenkamp | 2.645 | € 432.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Stichtse Vecht 1,0 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Utrecht met een vergelijkbare prijs
- IJsselstein – € 514.826
- Bunschoten – € 513.085
- Vijfheerenlanden – € 503.864
- Veenendaal – € 498.308
- Wijk bij Duurstede – € 481.107
- Nieuwegein – € 459.984
