Huizenprijzen in Peel en Maas
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Peel en Maas, provincie Limburg.
Peel en Maas in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Peel en Maas gemiddeld € 449.898. Dat is +7,2% ten opzichte van 2024 en 6,2% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Peel en Maas op plaats 212 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Peel en Maas (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Limburg 3.586 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 449.898
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 62.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,2×
Met landelijk inkomen: 7,4×
Verkopen Q3 2026
3.586
In provincie Limburg
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Peel en Maas zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Limburg; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 449.898 | +7,2% | € 62.400 (voorlopig) | 7,2× |
| 2024 | € 419.759 | +12,9% | € 60.000 | 7,0× |
| 2023 | € 371.634 | -1,3% | € 58.200 | 6,4× |
| 2022 | € 376.418 | +15,7% | € 53.600 | 7,0× |
| 2021 | € 325.223 | +10,2% | € 50.900 | 6,4× |
| 2020 | € 295.228 | +5,5% | € 49.100 | 6,0× |
| 2019 | € 279.723 | +8,8% | € 48.100 | 5,8× |
| 2018 | € 257.171 | +6,8% | € 45.100 | 5,7× |
| 2017 | € 240.794 | +8,5% | € 44.600 | 5,4× |
| 2016 | € 221.919 | +3,8% | € 43.600 | 5,1× |
| 2015 | € 213.872 | +1,9% | € 42.100 | 5,1× |
| 2014 | € 209.964 | +0,7% | € 41.600 | 5,0× |
| 2013 | € 208.552 | -8,6% | € 40.100 | 5,2× |
| 2012 | € 228.152 | -1,6% | € 39.800 | 5,7× |
| 2011 | € 231.778 | +5,4% | € 39.300 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Peel en Maas
Wat kost een huis in Peel en Maas?
Een bestaande koopwoning in Peel en Maas kostte in 2025 gemiddeld € 449.898, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Peel en Maas gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +7,2% ten opzichte van 2024 en met +52,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Peel en Maas?
Een gemiddelde woning in Peel en Maas kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Peel en Maas
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 122 minuten
- Naar Rotterdam: 128 minuten
- Naar Den Haag: 131 minuten
- Naar Utrecht: 91 minuten
- Naar Eindhoven: 37 minuten
- Naar Groningen: 204 minuten
Zonder file, van het midden van Peel en Maas naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Peel en Maas betalen gemiddeld € 267 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Peel en Maas 99 nieuwe woningen opgeleverd: 5,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 66 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 169 | 228 | 146 | 139 | 99 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Peel en Maas
Peel en Maas heeft 52 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Achter de Hoven | 2.575 | € 396.000 | 86% | onder gemiddeld | +29,6 m |
| Baarlo-centrum | 2.285 | € 341.000 | 61% | onder gemiddeld | +20,7 m |
| Beringe-centrum | 1.555 | € 360.000 | 81% | gemiddeld | +34,9 m |
| Buiteng. Tongerlo-Korte Heide-Schoorveld | 745 | € 514.000 | 91% | boven gemiddeld | +29,0 m |
| Buitengebied Achterste Beuken-Hoeve | 415 | € 507.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +33,9 m |
| Buitengebied Brentjes-Zandstraat | 300 | € 490.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +30,6 m |
| Buitengebied Dijk-Broek-Donk | 355 | € 515.000 | 80% | boven gemiddeld | +28,0 m |
| Buitengebied Dubbroek-Zandberg | 125 | € 487.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +24,1 m |
| Buitengebied Egchelse Heide | 350 | € 593.000 | 87% | boven gemiddeld | +31,6 m |
| Buitengebied Everlo | 450 | € 478.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +33,5 m |
| Buitengebied Hout-Oijen | 155 | € 512.000 | 88% | boven gemiddeld | +20,1 m |
| Buitengebied Hummeren-Heuvel | 200 | € 484.000 | 89% | boven gemiddeld | +18,6 m |
| Buitengebied In den Berg-Keuper Heide | 170 | € 590.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +32,0 m |
| Buitengebied Industrie Beringe | 60 | € 515.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | +32,9 m |
| Buitengebied Katsberg-Polder | 170 | € 507.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +31,6 m |
| Buitengebied Kievitsheide | 270 | € 521.000 | 89% | boven gemiddeld | +34,1 m |
| Buitengebied Lange Heide-'t Rooth | 950 | € 516.000 | 95% | boven gemiddeld | +27,3 m |
| Buitengebied Molenbaan-Vieruitersten | 275 | € 510.000 | 86% | boven gemiddeld | +32,6 m |
| Buitengebied Nederweerterdijk-Berg | 140 | € 489.000 | 86% | boven gemiddeld | +29,4 m |
| Buitengebied Onder-Eindt-Zandberg | 470 | € 508.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +29,5 m |
| Buitengebied Op den Houwenberg | 290 | € 465.000 | 86% | boven gemiddeld | +33,4 m |
| Buitengebied Platveld-Krum-Witdonk | 250 | € 508.000 | 86% | boven gemiddeld | +30,3 m |
| Buitengebied Pratwinkel-Soeterbeek | 210 | € 509.000 | 91% | boven gemiddeld | +22,8 m |
| Buitengebied Raay-Kesselse Bergen | 100 | € 670.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +27,4 m |
| Buitengebied Rinkesfort-Oude Heldenseweg | 455 | € 492.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +27,4 m |
| Buitengebied Schafelt-Hei-Berckt | 355 | € 495.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +19,6 m |
| Buitengebied Schorf-Groeze | 225 | € 571.000 | 93% | boven gemiddeld | +32,3 m |
| Buitengebied Spurkt-Hei-Weerd | 225 | € 485.000 | 94% | boven gemiddeld | +27,2 m |
| Buitengebied Steenoven | 410 | € 491.000 | 90% | boven gemiddeld | +30,3 m |
| Buitengebied Vliegert | 130 | € 487.000 | 78% | gemiddeld | +33,3 m |
| Buitengebied Vosberg-Loo | 385 | € 488.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +32,1 m |
| Buitengebied Zelen-Hub | 250 | € 510.000 | 87% | boven gemiddeld | +32,3 m |
| De Riet Helden | 1.320 | € 356.000 | 75% | gemiddeld | +34,2 m |
| De Riet Panningen | 1.700 | € 331.000 | 77% | gemiddeld | +34,0 m |
| De Schor | 265 | € 420.000 | 75% | gemiddeld | +27,7 m |
| Diepenbroek | 2.480 | € 351.000 | 83% | onder gemiddeld | +20,9 m |
| Donk | 1.230 | € 341.000 | 79% | gemiddeld | +34,3 m |
| Egchel-centrum | 1.150 | € 417.000 | 84% | boven gemiddeld | +33,2 m |
| Grashoek-centrum | 990 | € 338.000 | 73% | onder gemiddeld | +34,7 m |
| Helden-centrum | 2.555 | € 372.000 | 64% | gemiddeld | +33,7 m |
| Hof-Startebos | 1.465 | € 478.000 | 87% | gemiddeld | +34,1 m |
| Kessel Eik-centrum | 605 | € 334.000 | 72% | ruim onder gemiddeld | +22,3 m |
| Kessel-centrum | 2.495 | € 329.000 | 65% | onder gemiddeld | +24,0 m |
| Koningslust-centrum | 935 | € 375.000 | 68% | gemiddeld | +30,0 m |
| Kuukven | 825 | € 447.000 | 86% | boven gemiddeld | +21,8 m |
| Maasbree-centrum | 2.490 | € 325.000 | 65% | onder gemiddeld | +28,2 m |
| Meijel-centrum | 2.570 | € 347.000 | 65% | gemiddeld | +33,6 m |
| Panningen-Noord | 1.905 | € 367.000 | 53% | onder gemiddeld | +33,1 m |
| Panningen-Zuid | 2.535 | € 300.000 | 52% | gemiddeld | +34,5 m |
| Ringoven | 770 | € 329.000 | 38% | gemiddeld | +34,2 m |
| Schrames-Stogger | 1.930 | € 423.000 | 90% | gemiddeld | +32,4 m |
| Veers | 345 | € 520.000 | 95% | boven gemiddeld | +23,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Peel en Maas 29,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Limburg met een vergelijkbare prijs
- Gennep – € 461.925
- Bergen (L.) – € 449.775
- Valkenburg aan de Geul – € 443.960
- Weert – € 437.149
- Horst aan de Maas – € 436.096
- Gulpen-Wittem – € 435.714
