Huizenprijzen in Krimpenerwaard
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Krimpenerwaard, provincie Zuid-Holland.
Krimpenerwaard in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Krimpenerwaard gemiddeld € 488.261. Dat is +10,2% ten opzichte van 2024 en 1,8% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Krimpenerwaard op plaats 153 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Krimpenerwaard (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 488.261
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 67.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,2×
Met landelijk inkomen: 8,0×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Krimpenerwaard zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 488.261 | +10,2% | € 67.800 (voorlopig) | 7,2× |
| 2024 | € 443.022 | +5,4% | € 64.500 | 6,9× |
| 2023 | € 420.436 | +2,4% | € 65.000 | 6,5× |
| 2022 | € 410.418 | +6,2% | € 56.500 | 7,3× |
| 2021 | € 386.435 | +14,2% | € 53.300 | 7,3× |
| 2020 | € 338.238 | +8,1% | € 51.500 | 6,6× |
| 2019 | € 312.776 | +11,6% | € 51.300 | 6,1× |
| 2018 | € 280.234 | +11,6% | € 47.000 | 6,0× |
| 2017 | € 251.212 | +7,4% | € 46.100 | 5,4× |
| 2016 | € 233.989 | +2,3% | € 44.400 | 5,3× |
| 2015 | € 228.836 | – | € 42.500 | 5,4× |
| 2014 | – | – | € 44.300 | – |
| 2013 | – | – | € 41.600 | – |
| 2012 | – | – | € 41.400 | – |
| 2011 | – | – | € 41.900 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Krimpenerwaard
Wat kost een huis in Krimpenerwaard?
Een bestaande koopwoning in Krimpenerwaard kostte in 2025 gemiddeld € 488.261, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Krimpenerwaard gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +10,2% ten opzichte van 2024 en met +44,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Krimpenerwaard?
Een gemiddelde woning in Krimpenerwaard kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Krimpenerwaard
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 60 minuten
- Naar Rotterdam: 44 minuten
- Naar Den Haag: 36 minuten
- Naar Utrecht: 41 minuten
- Naar Eindhoven: 89 minuten
- Naar Groningen: 169 minuten
Zonder file, van het midden van Krimpenerwaard naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Krimpenerwaard betalen gemiddeld € 271 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Krimpenerwaard 83 nieuwe woningen opgeleverd: 3,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 57 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 87 | 252 | 280 | 75 | 83 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Krimpenerwaard
Krimpenerwaard heeft 65 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Achterbroek | 265 | € 644.000 | 85% | boven gemiddeld | -2,1 m |
| Agterpoort | 525 | € 353.000 | 44% | gemiddeld | -1,3 m |
| Ammerstol | 1.695 | € 369.000 | 61% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Beneden-Haastrecht | 135 | € 712.000 | 96% | boven gemiddeld | -1,2 m |
| Benedenberg en Zuidbroek | 415 | € 871.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -1,6 m |
| Benedenheul | 210 | € 719.000 | 89% | boven gemiddeld | -1,9 m |
| Benedenkerk | 310 | € 645.000 | 88% | boven gemiddeld | -1,9 m |
| Bergambacht-Dorp | 1.240 | € 441.000 | 63% | gemiddeld | -1,2 m |
| Bergstoep | 1.310 | € 468.000 | 80% | gemiddeld | -0,7 m |
| Bergvliet | 815 | € 426.000 | 77% | gemiddeld | -1,4 m |
| Berkenwoude | 1.450 | € 526.000 | 83% | onder gemiddeld | -1,9 m |
| Beroepenbuurt | 715 | € 330.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Bilwijk | 55 | – | – | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
| Binnen Krimpen | 1.635 | € 351.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Bonrepas | 140 | € 648.000 | 91% | boven gemiddeld | -1,3 m |
| Boven-Haastrecht | 260 | € 760.000 | 88% | boven gemiddeld | -0,8 m |
| Bovenberg westelijk van de Fransekade | 135 | € 818.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -1,5 m |
| Bovenkerk | 245 | € 641.000 | 86% | boven gemiddeld | -1,8 m |
| Bovenstad | 180 | € 575.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | -0,4 m |
| Gouderak | 2.605 | € 370.000 | 63% | gemiddeld | -1,9 m |
| Goudseweg | 55 | – | – | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
| Haastrecht-Dorpskern | 675 | € 454.000 | 79% | gemiddeld | -0,4 m |
| Het Beijersche | 370 | € 660.000 | 93% | boven gemiddeld | -1,9 m |
| Hofkamp | 405 | € 517.000 | 74% | gemiddeld | -1,1 m |
| Hoofdstraat | 1.765 | € 303.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Industrieterrein Krimpen | 125 | € 398.000 | 82% | gemiddeld | +2,8 m |
| Kadijk en Kadijkselaan | 120 | € 758.000 | 82% | gemiddeld | -1,5 m |
| Koninginnenbuurt | 1.075 | € 343.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | -1,3 m |
| Koolwijk | 130 | € 793.000 | 94% | boven gemiddeld | -1,9 m |
| Krimpen Centrum | 495 | € 400.000 | 69% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Krimpen-Oost | 290 | € 595.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +0,2 m |
| Lekdijk | 420 | € 498.000 | 91% | boven gemiddeld | -0,8 m |
| Lekdijk-Oost en Provinciale weg (ged.) | 75 | € 679.000 | 95% | boven gemiddeld | -0,9 m |
| Lekdijk-West en Provinciale weg (ged.) | 165 | € 807.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | -0,9 m |
| Lekkerkerk-Oost | 1.420 | € 322.000 | 67% | ruim onder gemiddeld | -1,3 m |
| Molenwerf en omstreken | 640 | € 296.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Opperduit | 625 | € 585.000 | 92% | boven gemiddeld | -1,1 m |
| Ouderkerk aan den IJssel | 4.215 | € 395.000 | 74% | onder gemiddeld | -1,4 m |
| Prinsessenbuurt | 635 | € 407.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Provinciale weg (ged.) De Hem en Hogedij | 90 | € 833.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | -1,2 m |
| Rozendaal | 90 | € 726.000 | 88% | gemiddeld | -0,5 m |
| Schoonhoven-Noord | 2.415 | € 336.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Schoonhoven-Oude Stad | 3.705 | € 365.000 | 62% | gemiddeld | +0,9 m |
| Schoonhoven-West | 3.925 | € 342.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Schoonouwen | 165 | € 701.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
| Schuwacht | 320 | € 511.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | -0,8 m |
| Stein | 1.100 | € 379.000 | 48% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Stolwijk | 3.890 | € 408.000 | 66% | onder gemiddeld | -1,5 m |
| Stolwijkersluis (ged.) | 95 | € 463.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
| Tiendhoek | 1.370 | € 415.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Tiendweg Noord | 1.220 | € 393.000 | 77% | onder gemiddeld | -1,5 m |
| Tiendweg-West | 225 | € 618.000 | 73% | gemiddeld | -1,7 m |
| Tussenlanen | 140 | € 789.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | -1,6 m |
| Uitbreiding Dorp | 3.270 | € 372.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | -1,2 m |
| Verspr. huizen Haastrecht Noord | 155 | € 702.000 | 85% | boven gemiddeld | -1,6 m |
| Verspr. huizen Haastrecht Zuid | 85 | € 709.000 | 87% | gemiddeld | -1,8 m |
| Verspr. huizen Lekkerkerk | 105 | € 694.000 | 91% | boven gemiddeld | -1,8 m |
| Verspr. huizen Ouderkerk Noord | 1.495 | € 425.000 | 80% | gemiddeld | -1,8 m |
| Verspr. huizen Ouderkerk Oost | 210 | € 763.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -2,0 m |
| Vlist | 535 | € 511.000 | 66% | onder gemiddeld | -1,7 m |
| Vlist, Bovenberg en Lekdijk | 270 | € 651.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | -1,2 m |
| Voorstraat en Centrum | 725 | € 403.000 | 84% | gemiddeld | +0,5 m |
| Wibautsraat en Lorentzweg | 655 | € 276.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | -1,3 m |
| Willige-Langerak | 3.275 | € 505.000 | 78% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Zevender | 105 | € 803.000 | 94% | gemiddeld | -1,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Krimpenerwaard 1,6 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Hoeksche Waard – € 500.231
- Molenlanden – € 498.890
- Voorne aan Zee – € 495.909
- Leiden – € 492.047
- Hendrik-Ido-Ambacht – € 490.111
- Krimpen aan den IJssel – € 481.993
