Huizenprijzen in Hoeksche Waard
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Hoeksche Waard, provincie Zuid-Holland.
Hoeksche Waard in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Hoeksche Waard gemiddeld € 500.231. Dat is +14,5% ten opzichte van 2024 en 4,3% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Hoeksche Waard op plaats 132 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Hoeksche Waard (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 500.231
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 70.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,1×
Met landelijk inkomen: 8,2×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Hoeksche Waard zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 500.231 | +14,5% | € 70.300 (voorlopig) | 7,1× |
| 2024 | € 436.897 | +7,8% | € 67.900 | 6,4× |
| 2023 | € 405.396 | +0,4% | € 71.000 | 5,7× |
| 2022 | € 403.746 | +10,7% | € 59.700 | 6,8× |
| 2021 | € 364.756 | +10,6% | € 55.400 | 6,6× |
| 2020 | € 329.804 | +10,9% | € 53.300 | 6,2× |
| 2019 | € 297.347 | – | € 53.400 | 5,6× |
| 2018 | – | – | € 48.900 | – |
| 2017 | – | – | € 48.300 | – |
| 2016 | – | – | € 46.400 | – |
| 2015 | – | – | € 44.200 | – |
| 2014 | – | – | € 45.700 | – |
| 2013 | – | – | € 43.000 | – |
| 2012 | – | – | € 42.700 | – |
| 2011 | – | – | € 42.500 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Hoeksche Waard
Wat kost een huis in Hoeksche Waard?
Een bestaande koopwoning in Hoeksche Waard kostte in 2025 gemiddeld € 500.231, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Hoeksche Waard gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +14,5% ten opzichte van 2024 en met +51,7% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Hoeksche Waard?
Een gemiddelde woning in Hoeksche Waard kost 7,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Hoeksche Waard
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 75 minuten
- Naar Rotterdam: 35 minuten
- Naar Den Haag: 40 minuten
- Naar Utrecht: 55 minuten
- Naar Eindhoven: 77 minuten
- Naar Groningen: 183 minuten
Zonder file, van het midden van Hoeksche Waard naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Hoeksche Waard betalen gemiddeld € 255 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Hoeksche Waard 283 nieuwe woningen opgeleverd: 7,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 448 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 379 | 350 | 377 | 600 | 283 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Hoeksche Waard
Hoeksche Waard heeft 39 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 's-Gravendeel Bedrijventerr. Mijlpolder | 60 | – | – | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| 's-Gravendeel Buitengebied | 1.090 | € 418.000 | 85% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| 's-Gravendeel Woonkern | 8.065 | € 347.000 | 65% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Goudswaard Buitengebied | 420 | € 418.000 | 88% | gemiddeld | +0,3 m |
| Goudswaard Woonkern | 1.635 | € 324.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Heinenoord Bedrijvenpark Hoeksche Waard | 55 | € 518.000 | 60% | onder gemiddeld | -0,9 m |
| Heinenoord Buitengebied | 955 | € 406.000 | 93% | gemiddeld | 0,0 m |
| Heinenoord Woonkern | 2.730 | € 380.000 | 70% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Klaaswaal Buitengebied | 640 | € 535.000 | 94% | gemiddeld | -0,2 m |
| Klaaswaal Woonkern | 3.450 | € 354.000 | 78% | onder gemiddeld | 0,0 m |
| Maasdam Buitengebied | 310 | € 521.000 | 89% | boven gemiddeld | -1,3 m |
| Maasdam Woonkern | 2.905 | € 445.000 | 78% | gemiddeld | -0,8 m |
| Mijnsheerenland Buitengebied | 630 | € 496.000 | 89% | gemiddeld | -0,8 m |
| Mijnsheerenland Woonkern | 4.165 | € 492.000 | 79% | gemiddeld | -0,4 m |
| Nieuw-Beijerland Buitengebied | 300 | € 478.000 | 88% | gemiddeld | -0,1 m |
| Nieuw-Beijerland Woonkern | 4.180 | € 407.000 | 81% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Numansdorp Buitengebied | 990 | € 604.000 | 81% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Numansdorp Woonkern | 8.735 | € 402.000 | 68% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Oud-Beijerland Bedrijventerr. De Bossche | 125 | € 483.000 | 89% | gemiddeld | +1,2 m |
| Oud-Beijerland Bedrijventerr. De Hoogerw | 125 | € 441.000 | 80% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Oud-Beijerland Buitengebied | 550 | € 590.000 | 90% | gemiddeld | -0,2 m |
| Oud-Beijerland Centrum | 1.865 | € 404.000 | 67% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Oud-Beijerland Croonenburghwijk | 3.130 | € 393.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Oud-Beijerland Oosterse Gorzenwijk | 1.760 | € 306.000 | 67% | onder gemiddeld | +1,8 m |
| Oud-Beijerland Poortwijk | 4.770 | € 467.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Oud-Beijerland Spuioeverwijk | 1.410 | € 434.000 | 81% | gemiddeld | +3,1 m |
| Oud-Beijerland Zeeheldenwijk | 2.505 | € 383.000 | 66% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Oud-Beijerland Zoomwijck | 4.950 | € 362.000 | 70% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Oud-Beijerland Zuidwijk | 3.875 | € 369.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Piershil Buitengebied | 225 | € 512.000 | 97% | onder gemiddeld | -0,0 m |
| Piershil Woonkern | 1.690 | € 334.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Puttershoek Woonkern | 7.455 | € 362.000 | 64% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Strijen Bedrijventerrein Bonaventura | 315 | € 263.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | -0,9 m |
| Strijen Buitengebied | 1.795 | € 398.000 | 82% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Strijen Woonkern | 7.035 | € 352.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Westmaas Buitengebied | 190 | € 523.000 | 91% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Westmaas Woonkern | 1.980 | € 385.000 | 75% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Zuid-Beijerland Buitengebied | 700 | € 466.000 | 86% | gemiddeld | +0,2 m |
| Zuid-Beijerland Woonkern | 2.940 | € 365.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Hoeksche Waard 0,2 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Leidschendam-Voorburg – € 501.744
- Hillegom – € 500.757
- Molenlanden – € 498.890
- Voorne aan Zee – € 495.909
- Leiden – € 492.047
- Hendrik-Ido-Ambacht – € 490.111
