Huizenprijzen in Bloemendaal
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Bloemendaal, provincie Noord-Holland.
Bloemendaal in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Bloemendaal gemiddeld € 1.023.762. Dat is -1,9% ten opzichte van 2024 en 113,5% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Bloemendaal op plaats 2 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Bloemendaal (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 1.023.762
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 123.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,3×
Met landelijk inkomen: 16,8×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Bloemendaal zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 1.023.762 | -1,9% | € 123.900 (voorlopig) | 8,3× |
| 2024 | € 1.043.333 | -4,2% | € 122.100 | 8,5× |
| 2023 | € 1.088.814 | -2,7% | € 134.400 | 8,1× |
| 2022 | € 1.118.894 | +11,0% | € 98.300 | 11,4× |
| 2021 | € 1.007.936 | +16,8% | € 103.000 | 9,8× |
| 2020 | € 863.297 | +3,8% | € 86.800 | 9,9× |
| 2019 | € 831.578 | +6,9% | € 93.600 | 8,9× |
| 2018 | € 777.662 | +0,2% | € 78.500 | 9,9× |
| 2017 | € 775.770 | +19,4% | € 82.500 | 9,4× |
| 2016 | € 649.703 | +8,7% | € 71.600 | 9,1× |
| 2015 | € 597.694 | +8,6% | € 69.400 | 8,6× |
| 2014 | € 550.186 | -6,0% | € 72.000 | 7,6× |
| 2013 | € 585.525 | +7,1% | € 64.300 | 9,1× |
| 2012 | € 546.697 | -21,7% | € 66.000 | 8,3× |
| 2011 | € 697.939 | +4,6% | € 62.100 | 11,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Bloemendaal
Wat kost een huis in Bloemendaal?
Een bestaande koopwoning in Bloemendaal kostte in 2025 gemiddeld € 1.023.762, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Bloemendaal gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met -1,9% ten opzichte van 2024 en met +18,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Bloemendaal?
Een gemiddelde woning in Bloemendaal kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Bloemendaal
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 26 minuten
- Naar Rotterdam: 65 minuten
- Naar Den Haag: 47 minuten
- Naar Utrecht: 44 minuten
- Naar Eindhoven: 101 minuten
- Naar Groningen: 145 minuten
Zonder file, van het midden van Bloemendaal naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Bloemendaal betalen gemiddeld € 373 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Bloemendaal 12 nieuwe woningen opgeleverd: 1,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 75 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 121 | 15 | 77 | 8 | 12 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Bloemendaal
Bloemendaal heeft 22 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aerdenhout-Centrum | 2.750 | € 1.514.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +3,6 m |
| Aerdenhout-Noord | 685 | € 949.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +5,2 m |
| Aerdenhout-West | 850 | € 1.494.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Aerdenhout-Zuid | 490 | € 1.329.000 | 45% | ruim boven gemiddeld | +6,2 m |
| Bloemendaal | 3.925 | € 1.172.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +7,9 m |
| De Rijp | 205 | € 605.000 | 42% | ruim boven gemiddeld | +4,5 m |
| Duinlustpark | 995 | € 853.000 | 45% | ruim boven gemiddeld | +5,0 m |
| Leidsevaart- Bloemhof | 1.040 | € 569.000 | 97% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Meerwijk | 1.420 | € 493.000 | 60% | gemiddeld | -1,5 m |
| Oldenhove | 360 | € 459.000 | 24% | ruim boven gemiddeld | +7,4 m |
| Oude Kern Bennebroek | 1.405 | € 523.000 | 47% | gemiddeld | +0,2 m |
| Overveen | 3.955 | € 974.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +3,0 m |
| Overveen-West | 155 | € 1.470.000 | 65% | ruim boven gemiddeld | +9,7 m |
| Park Lokhorsterduin | 365 | € 493.000 | 59% | boven gemiddeld | +2,1 m |
| Provinciaal Ziekenhuis | 740 | € 1.240.000 | 59% | ruim boven gemiddeld | +8,7 m |
| Veen en Duin | 450 | € 464.000 | 53% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Verspreide huizen Bloemendaal | 100 | € 944.000 | 58% | ruim boven gemiddeld | +9,7 m |
| Verspreide huizen Vogelenzang | 265 | € 796.000 | 66% | ruim boven gemiddeld | +4,1 m |
| Villawijk Bijweg | 305 | € 908.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Villawijk Het Duin | 875 | € 784.000 | 89% | boven gemiddeld | +2,2 m |
| Vogelenzang | 1.920 | € 516.000 | 59% | gemiddeld | +0,9 m |
| Wildhoef | 330 | € 447.000 | 10% | ruim boven gemiddeld | +4,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Bloemendaal 7,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Holland met een vergelijkbare prijs
- Blaricum – € 1.105.604
- Laren (NH.) – € 977.945
- Heemstede – € 798.428
- Bergen (NH.) – € 737.165
- Gooise Meren – € 721.747
- Landsmeer – € 706.179
