Huizenprijzen in Gooise Meren
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Gooise Meren, provincie Noord-Holland.
Gooise Meren in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Gooise Meren gemiddeld € 721.747. Dat is +6,5% ten opzichte van 2024 en 50,5% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Gooise Meren op plaats 9 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Gooise Meren (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 721.747
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 81.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,8×
Met landelijk inkomen: 11,9×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Gooise Meren zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 721.747 | +6,5% | € 81.900 (voorlopig) | 8,8× |
| 2024 | € 677.398 | +3,2% | € 79.500 | 8,5× |
| 2023 | € 656.361 | -5,2% | € 84.100 | 7,8× |
| 2022 | € 692.724 | +7,1% | € 72.100 | 9,6× |
| 2021 | € 647.094 | +17,4% | € 66.500 | 9,7× |
| 2020 | € 551.008 | +8,0% | € 63.100 | 8,7× |
| 2019 | € 510.207 | +2,3% | € 65.200 | 7,8× |
| 2018 | € 498.926 | +15,7% | € 59.400 | 8,4× |
| 2017 | € 431.409 | +4,2% | € 56.900 | 7,6× |
| 2016 | € 414.080 | – | € 54.600 | 7,6× |
| 2015 | – | – | € 52.600 | – |
| 2014 | – | – | € 53.500 | – |
| 2013 | – | – | € 49.000 | – |
| 2012 | – | – | € 48.700 | – |
| 2011 | – | – | € 49.100 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Gooise Meren
Wat kost een huis in Gooise Meren?
Een bestaande koopwoning in Gooise Meren kostte in 2025 gemiddeld € 721.747, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Gooise Meren gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,5% ten opzichte van 2024 en met +31,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Gooise Meren?
Een gemiddelde woning in Gooise Meren kost 8,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Gooise Meren
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 24 minuten
- Naar Rotterdam: 73 minuten
- Naar Den Haag: 57 minuten
- Naar Utrecht: 31 minuten
- Naar Eindhoven: 84 minuten
- Naar Groningen: 115 minuten
Zonder file, van het midden van Gooise Meren naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Gooise Meren betalen gemiddeld € 327 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Gooise Meren 239 nieuwe woningen opgeleverd: 8,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 25 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 175 | 136 | 405 | 111 | 239 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Gooise Meren
Gooise Meren heeft 53 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Batterijlaan | 1.110 | € 500.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +5,7 m |
| Bedrijvenpark Gooimeer-Noord | 560 | – | – | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Bijlstraat | 1.085 | € 447.000 | 54% | boven gemiddeld | +7,8 m |
| Bloemenbuurt | 1.370 | € 682.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +9,3 m |
| Bos van Bredius-Noord | 270 | € 1.446.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +5,1 m |
| Bos van Bredius-Zuid | 130 | € 1.197.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +3,6 m |
| Boslaan | 1.380 | € 1.265.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Bredius-Oost | 965 | € 886.000 | 58% | ruim boven gemiddeld | +3,6 m |
| Bredius-West | 590 | € 1.422.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +1,9 m |
| Brinklaan | 1.500 | € 361.000 | 40% | onder gemiddeld | +3,3 m |
| Buitendijken Muiderberg | 1.185 | € 506.000 | 67% | gemiddeld | +2,0 m |
| Cereslaan | 1.135 | € 380.000 | 58% | boven gemiddeld | +4,9 m |
| Componistenkwartier | 1.605 | € 672.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| De Fortlanden | 935 | € 510.000 | 78% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| Donderstraat | 1.305 | € 783.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +7,0 m |
| Fransekamp | 215 | € 1.487.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +2,3 m |
| Godelindebuurt | 890 | € 454.000 | 32% | boven gemiddeld | +5,8 m |
| Hooftlaan | 500 | € 525.000 | 50% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Koedijk | 740 | € 1.421.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +2,1 m |
| Kom van Bieghel | 1.065 | € 516.000 | 47% | ruim boven gemiddeld | +2,7 m |
| Krijgsman | 3.695 | € 761.000 | 71% | gemiddeld | -0,2 m |
| Laarderwegkwartier | 1.130 | € 391.000 | 37% | gemiddeld | +5,3 m |
| Lomanplein | 960 | € 998.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Mariahoeve Muiden | 775 | € 497.000 | 63% | gemiddeld | -0,2 m |
| Meijerkamp | 545 | € 780.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +4,3 m |
| Midden Eng-Oost | 1.770 | € 382.000 | 50% | onder gemiddeld | +10,5 m |
| Midden Eng-West | 1.610 | € 397.000 | 52% | ruim onder gemiddeld | +8,8 m |
| Ministerpark | 2.505 | € 614.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +1,2 m |
| Muiderberg | 1.725 | € 632.000 | 72% | boven gemiddeld | +1,0 m |
| Naarden Vesting | 1.450 | € 704.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +2,1 m |
| Naardermeer | 70 | € 867.000 | 57% | ruim boven gemiddeld | -0,6 m |
| Naardermeerkwartier | 405 | € 503.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +1,2 m |
| Naarderwoonbos | 565 | € 1.174.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +1,7 m |
| Nijverheidswerf | 940 | € 392.000 | 61% | onder gemiddeld | +8,9 m |
| Noordpolder | 175 | € 670.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Ooster Eng-Noord | 1.670 | € 439.000 | 72% | boven gemiddeld | +12,3 m |
| Ooster Eng-Zuid | 2.385 | € 411.000 | 57% | gemiddeld | +14,3 m |
| Oranje Nassaupark-Noord | 745 | € 941.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| Oranje Nassaupark-Zuid | 1.485 | € 691.000 | 68% | ruim boven gemiddeld | +1,0 m |
| Pampusweg | 120 | – | – | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Prins Hendrikkwartier | 730 | € 765.000 | 72% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Raadhuisplein | 1.495 | € 443.000 | 45% | onder gemiddeld | +1,6 m |
| Rembrandtpark | 2.405 | € 998.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +1,0 m |
| Schimmellaan | 285 | € 811.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +2,1 m |
| Spiegelzicht | 1.130 | € 576.000 | 60% | boven gemiddeld | +2,8 m |
| Tuindorp Keverdijk | 3.870 | € 384.000 | 54% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Valkeveen | 480 | € 1.122.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Verbindingslaan | 1.250 | € 409.000 | 62% | gemiddeld | +4,0 m |
| Vesting Muiden | 1.215 | € 517.000 | 58% | gemiddeld | +1,0 m |
| Vierhoven | 920 | € 378.000 | 44% | gemiddeld | +1,1 m |
| Vondellaan | 1.130 | € 711.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Waltherlaan | 805 | € 849.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +6,2 m |
| Wester Eng | 2.035 | € 297.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +6,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Gooise Meren 1,5 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Holland met een vergelijkbare prijs
- Heemstede – € 798.428
- Bergen (NH.) – € 737.165
- Landsmeer – € 706.179
- Amstelveen – € 681.691
- Oostzaan – € 671.896
- Wijdemeren – € 653.211
