Huizenprijzen in Eijsden-Margraten
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Eijsden-Margraten, provincie Limburg.
Eijsden-Margraten in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Eijsden-Margraten gemiddeld € 516.779. Dat is +15,2% ten opzichte van 2024 en 7,8% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Eijsden-Margraten op plaats 115 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Eijsden-Margraten (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Limburg 3.586 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 516.779
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 68.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,5×
Met landelijk inkomen: 8,5×
Verkopen Q3 2026
3.586
In provincie Limburg
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Eijsden-Margraten zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Limburg; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 516.779 | +15,2% | € 68.500 (voorlopig) | 7,5× |
| 2024 | € 448.726 | +11,8% | € 66.400 | 6,8× |
| 2023 | € 401.290 | -4,1% | € 62.400 | 6,4× |
| 2022 | € 418.356 | +8,3% | € 57.400 | 7,3× |
| 2021 | € 386.121 | +16,4% | € 54.900 | 7,0× |
| 2020 | € 331.858 | +3,0% | € 53.400 | 6,2× |
| 2019 | € 322.239 | +9,0% | € 51.200 | 6,3× |
| 2018 | € 295.517 | +9,5% | € 48.900 | 6,0× |
| 2017 | € 269.814 | +5,2% | € 47.700 | 5,7× |
| 2016 | € 256.480 | +7,6% | € 46.100 | 5,6× |
| 2015 | € 238.300 | +2,5% | € 44.000 | 5,4× |
| 2014 | € 232.500 | +0,5% | € 44.800 | 5,2× |
| 2013 | € 231.290 | +4,5% | € 42.700 | 5,4× |
| 2012 | € 221.316 | -16,4% | € 42.500 | 5,2× |
| 2011 | € 264.688 | – | € 41.900 | 6,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Eijsden-Margraten
Wat kost een huis in Eijsden-Margraten?
Een bestaande koopwoning in Eijsden-Margraten kostte in 2025 gemiddeld € 516.779, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Eijsden-Margraten gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +15,2% ten opzichte van 2024 en met +55,7% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Eijsden-Margraten?
Een gemiddelde woning in Eijsden-Margraten kost 7,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Eijsden-Margraten
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 171 minuten
- Naar Rotterdam: 170 minuten
- Naar Den Haag: 174 minuten
- Naar Utrecht: 141 minuten
- Naar Eindhoven: 79 minuten
- Naar Groningen: 249 minuten
Zonder file, van het midden van Eijsden-Margraten naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Eijsden-Margraten betalen gemiddeld € 288 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Eijsden-Margraten 80 nieuwe woningen opgeleverd: 6,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 42 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 37 | 96 | 38 | 54 | 80 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Eijsden-Margraten
Eijsden-Margraten heeft 33 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Banholt | 1.015 | € 394.000 | 74% | gemiddeld | +173,0 m |
| Bemelen | 365 | € 476.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +96,9 m |
| Berg | 170 | € 705.000 | 50% | onder gemiddeld | +83,7 m |
| Bergenhuizen en Schey | 120 | € 489.000 | 67% | boven gemiddeld | +175,5 m |
| Bruisterbosch | 55 | € 438.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +156,0 m |
| Cadier | 3.195 | € 426.000 | 77% | boven gemiddeld | +125,3 m |
| Eckelrade | 545 | € 439.000 | 82% | gemiddeld | +133,6 m |
| Eijsden-Breust | 4.290 | € 381.000 | 74% | boven gemiddeld | +52,6 m |
| Gasthuis-Wolfshuis | 110 | € 455.000 | 44% | onder gemiddeld | +138,7 m |
| Gronsveld | 2.285 | € 399.000 | 80% | boven gemiddeld | +63,3 m |
| Groot- en Klein-Welsden | 245 | € 493.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +142,0 m |
| Herkenrade | 165 | € 477.000 | 92% | gemiddeld | +136,9 m |
| Honthem | 110 | € 573.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +142,5 m |
| Hoogcruts | 100 | € 440.000 | 83% | gemiddeld | +194,8 m |
| Maarland | 200 | € 456.000 | 91% | boven gemiddeld | +53,2 m |
| Margraten | 3.505 | € 378.000 | 75% | gemiddeld | +163,8 m |
| Mariadorp-Beezepool | 2.925 | € 388.000 | 78% | onder gemiddeld | +59,4 m |
| Mesch | 365 | € 421.000 | 78% | boven gemiddeld | +77,9 m |
| Mheer | 835 | € 437.000 | 82% | boven gemiddeld | +153,9 m |
| Moerslag-Libeek | 100 | € 483.000 | 77% | boven gemiddeld | +118,3 m |
| Noorbeek | 775 | € 390.000 | 72% | gemiddeld | +150,8 m |
| Oost | 690 | € 367.000 | 68% | onder gemiddeld | +49,5 m |
| Rijckholt | 705 | € 346.000 | 68% | boven gemiddeld | +64,9 m |
| Scheulder | 305 | € 430.000 | 81% | gemiddeld | +156,3 m |
| Sint Antoniusbank | 90 | € 658.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +90,3 m |
| Sint Geertruid | 935 | € 383.000 | 80% | gemiddeld | +136,1 m |
| Terlinden | 120 | € 477.000 | 76% | gemiddeld | +186,8 m |
| Termaar | 90 | € 532.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +175,0 m |
| Verspreide huizen | 1.020 | € 530.000 | 79% | gemiddeld | +67,1 m |
| Verspreide huizen | 235 | € 406.000 | 44% | ruim boven gemiddeld | +120,7 m |
| Verspreide huizen | 185 | € 519.000 | 83% | gemiddeld | +125,3 m |
| Verspreide huizen | 85 | € 425.000 | 77% | boven gemiddeld | +178,8 m |
| Withuis-Stationsstraat | 210 | € 454.000 | 91% | boven gemiddeld | +58,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Eijsden-Margraten 123,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Limburg met een vergelijkbare prijs
- Mook en Middelaar – € 526.782
- Nederweert – € 494.127
- Meerssen – € 473.060
- Gennep – € 461.925
- Peel en Maas – € 449.898
- Bergen (L.) – € 449.775
